10 Kasım LPG KABLO

2021 Tucson Çarpışma Önleme Sistemi

'Tucson Forum - Club' forumunda Cptbarbarossa tarafından 10 Nisan 2022 tarihinde açılan konu

1. Cptbarbarossa

Cptbarbarossa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Serkan Çolak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Mrb , yeni aldığım 2021 tucson prime aracımda çarpışma önleme sistemi olduğu yazıyor fakat her yerde test ettim hatta otoyolda birkaç araca hızlı bir şekilde yaklaşıp dibine kadar girdim fakat hiç birşey olmadı bırakın frenlemeyi uyarı bile vermedi araç , acaba yapmam gereken bir ayarmı var , nasıl bir sistem anlamadım , normalde radar ve kamera ikisi birlikte çalıştığı yazıyor her yerde ama benim aracımda radar yok yalnızca algılayıcı kamera var , bildiğim kadarıyla radar sadece elite plus modellerde var ,ön radar olmadığı için mi çalışmıyor hu sistem anlam veremedim

2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Ailemizde 2018 Tucson var , şerit takip gayet güzel ikaz edip direksiyonu ağırlaştırıyor ancak bahsettiğiniz çarpışma önleme dikkatimi çekmedi , araçta arka kamera var ama önde yok.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

3. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    göstergedeki menüden aktif konuma getirmelisiniz. 3 ayarı var;
    * aktif yardım
    * yanlızca uyarı
    * kapalı

fren yapmasını istiyorsanız aktif yardım işaretli olmalı.

4. Cptbarbarossa

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Serkan Çolak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Aldığım gün , ayarlara girip aktif yardımı seçtim ve test ettim arabaların dibine dibine girdim ne yaklaşma nede çarpışma uyarısı vermedi ,araba 1000 km oldu bu süre zarfında bir kere mahalle arasında giderken önümden bir kadın geçince çarpışma uyarısı verdi birde otoparktan çıkarken rampaya geldiğimde çarpışma uyarısı verdi , kaç kez önüme araba çıktı yaya çıktı hiçbirinde uyarı bile vermedi !!!! bence düzgün çalışan birşey değil , zaten kitapçığında radar ve kamera ikisinin birlikte çalıştığı falan yazıyo ama prime ve elite paketlerde radar yok sadece elite plus pakette radar var ve asıl olay radarda galiba , anladığım kadarıyla tek kamera ile pek verimli çalışan bi sistem değil , sonuçta arabada çarpışma önleme diye bişey var varmı var ama işe yararmı orası baya şüpheli geldi bana

Son düzenleme: 12 Nisan 2022
  5. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Boş bir koli ile test edebilirsiniz belki son çare devreye giriyordur

adgny ve tekosis bunu beğendi.
  6. Cptbarbarossa

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Serkan Çolak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    İkeadan çocuk yatağı aldım ,büyükçe bir karton kutunun içindeydi yaklaşık 120×120 , yatağı kurduktan sonra kutusunu atıcaktım aklıma bu yazı geldi , otoparka indim kutuyu yaklaşık 30 mtr ileriye koydum sonra arabaya binip hızla kutuyo doğru sürdüm ve ben şok !!!! Hiçbişey olmadı kutuya çarpıp geçtim kutuyu arabanın altına aldım ne alarm verdi ne bişey , artık tamamen eminim bu kamera sistemi traş ,sağdan soldan biri arabanın önüne atlarsa bazen çarpışma alarmı veriyo ki durabiliceğinide hiç sanmıyorum , onun dışında kesinlikle trafikte önüme bişey çıkar yada önümdeki araç durur ben farketmem ama araba fark edip durur falan diye düşünmesin kimse , tek başına kamera pek işe yaramıyo , artık eminim acil durdurma sistemi denen şey için radar şart , radar olmadan trafikte tehlike anında durmaz bu araba ve radar birtek elite plus ta var

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    yetkili servise başvurmanızı tavsiye ederim, sistemde arıza olabilir.

adgny ve onurforces bunu beğendi.
  8. Cptbarbarossa

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Serkan Çolak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bence bu sistem radarsız bi şeye yaramıyo , zaten nette bikaç video seyrettim radarlı araçlarda mesafe ayarları falan var , benim araçta öyle bi ayar yok , sağdan soldan arabanın önüne doğru bişey gelirse alarm veriyo bazen , onun dışında önümdeki araçlara ne kadar yaklaşırsam yaklaşıyım dibine giriyim yinede birşey olmuyo ne alarm var ne bişey , bi ara servise getirip baktırıcam ama bişey çıkıcağını sanmıyorum, galiba öndeki araçlarla alakalı yaklaşma çarpma gibi durumları algılayan radar ve sağdan soldan aracın önüne doğru hareketleri algılayanda kamera , kameranın görevi farklı radarınki farklı , ikisi birlikte çalışınca daha verimli oluyo galiba

9. Cptbarbarossa

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Serkan Çolak
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Evet arkadaşlar aracı servise getirdim ve atölye şefiyle deneme sürüşüne çıktık , sağolsun şef limitleri dibine kadar zorladı ben hiç o kadar zorlamamıştım , araba çarpışma alarmı verdi ve bir keresinde çarpışma alarmı verip kendi fren yaptı ki o esnada ben öndeki arabaya harbi harbi giriyoruz dedim , şefin söylemesi bu sistem seni yüzde yüz korumaz , sensör algılarsa durur her zaman herşeyi algılamayabilir cihaz bu sonuçta çarparsın sonra sistem neden durmadı deme dedi , karton kutu ile yaptığım testi anlattığımda kartonu algılamamıştır dedi. Ön tarafı devamlı tarama araç veya engellere mesafeyi ölçme belli mesafede durma veya mesafe uyarısı verme gibi özellikler elite plustaki radarla birlikte gelen özellikler , prime ve elite paket arabalarda o özellik yok sadece sensörlü kamera tehlike algılarsa alarm verip duruyo . Sonuç olarak sadece elite plus paketle birlikte gelen radar+kamera kombinasyonlu sistem çok daha güzel ve kullanışlı , hem radar hemde kamera birlikte çalıştığı için bence çok çok daha emniyetli

sipartacus bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş