LPG KABLO

2019 Tucson 4x2 Sağ Taraftan Gelen Ses

'Tucson Forum - Club' forumunda kilicalper tarafından 13 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. kilicalper

kilicalper Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhaba,
    Bundan yaklaşık 3 ay önce sıfır 1.6 D elit 4x2 tucson araç aldım. Yolda gelirken aracın sağ tarafında( Arka sağ teker büyük ihtimal)Lastik yol sürtünme sesinden öte bir lıkırtı sesi olduğunu farkettim. Ses araç hızlandıkça belirginleşiyor. Çok düz Yollarda kayboluyor. Fakat istanbul ankara arası otobanda bile hafif dalgalı yolda bile dikkatli dinlerseniz duyuluyor. Sanki bilya boşluğu veya arka süspansiyonda parçalar arasında boşluk gibi geliyor bana. Geçer diye beklerken geçmedi. Servise götürdüm. Servis ilk defa karşılaştığını söyledi. Yol testine çıktık servisteki ustada sesi farketti. Lastiklerden diye düşündük. Ön arka yaptık ama ses hala devam ediyor. Aracı servise bırakacagım. Hiç başına böyle birşey gelen oldu mu? Durum kronik midir? Konu hakkında fikri olan var mı?

Son düzenleme: 13 Kasım 2019
  2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, daha önce benzer bir sorun dile getirilmedi forumda. arka burçlardan yapıyor olabilir.

3. kilicalper

kilicalper Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Alper
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    İnternette çok araştırdım. Buna yakın şikayetle karşılaşmadım. Bu tip seslere çok takılıyorum. Araçta izolasyon kötü biliyorum. Lastik yol sesi
    arka tarafta çok geliyor. Motor sesi bile lastik sesi kadar rahatsız etmiyor. Ama bu ses farklı. Yol sesi ile karışıyor dikkatli dinlenildiğinde anlaşılıyor. Sonrası malum her yola çıktığımızda tüm sesler kayboluyor sadece o ses geliyor sanki.

4. Bayyiğit

Bayyiğit Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Mehmet bayyiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    2017 hyundai tucson 4x2 aracım 1 ay önce hareket halindeyken uğultu yapmaya başladı. Motor sesini dinledim ve sabit haldeyken uğultu yok, hareket halinde başlıyor. İncternetten araştırdığımda tekerlek bilyelerinden kaynaklı olabileceğini öğrendim. Dün ustaya götürdüm, test sürüşü yaptı usta, camı açtı dinledi kapattı dinledi ve tekerlek bilyası ile bozuk lastiklerden gelen uğultuların birbirine çok benzediğini, gelen uğultunun tekerlek bilye sesi olmadığını lastiklerden kaynaklandığını söyledi ve lastikçiye gittik. Lastikçi arka lastikleri kontrol ettiğinde, lastik iç yanaklarının aşındığını, rüzgârın etkisiyle türbülans sonucu uğultu yaptığını söyledi. Lastik sipariş ettik bakalım 2 gün sonra değiştirdiğimde ne olacak. (Önlere yeni lastik aldığımda ön lastikleri arkaya aldırmıştım 9 ay önce. Lastikler Continental)

5. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Geçmiş olsun. Öncelikle lastik almaktansa dengesiz aşınmanın kaynağını bulmak lazım. Alt takım gözden geçirilmeli. Sorun çözülüp yeni lastik takmalı.

6. Bayyiğit

Bayyiğit Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Mehmet bayyiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Teşekkürler. Lastikleri taktık sorun çözüldü. 1,5 ay oldu tık yok maşallah.

Az

gokhan06 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş