10 Kasım LPG KABLO

2016 Elantra 1.6 Crdi Otomatik Ilk Kalkışta Titreme Sorunu.

'Elantra Forum - Club' forumunda legendrapi tarafından 31 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. legendrapi

legendrapi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    İlker TUNÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    12-BİNGÖL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    2016 model Elantra 1.6 CRDİ 7 ileri DCT (otomatik) aracımda kalkışlarda titreme olduğunu fark ettim.
    Aracı yetkili serviste test ettirdim. Herhangi bir sorun olmadığını söylediler.
    Aradan 1 ay geçti. 1000 km bile yapmadım. Tekrar yetkili servise getirdim. Bu sefer kavrama setinin değişmesi gerektiğini söylediler. 1 ayda ne değişmiş olabilir anlamış değilim.
    Kavrama seti 60 bin km yada 2 yıl garantiliymiş.
    Araç 90 bin kmde. Ve garanti kapsamının dışında olduğunu söylediler. 2900 tl ücret talep ettiler.

Müşteri hizmetlerini aradım %25 lık bi indirim daha yaptılar 2400 civarı olur dediler.

Kardeşim istanbul'da taksi plakası işletiyor.
    Passat (manuel) 250 bin kmye yaklaşmış ve kavrama seti şimdiye kadar değişmemiş.
    Egea (manuel) 250 bin kmye yaklaşmış kavrama seti şimdiye kadar değişmemiş.

Şimdi merak ettiğim takside farklı kişiler tarafından kullanılmış bu 2 araba manuel olmasına rağmen 250 lere gelene kadar kavrama seti değişmemiş. İstanbul trafiği dur kalklı ve rampalı olmasına rağmen. Ve halen sıkıntı olmadığını söyledi. Ancak benim araba otomatik ve 90 bin kmde nasıl kavrama seti değişiyor.
    Sonrasında müşteri hizmetlerini tekrar aradım kardeşimin araçlarının durumunu anlattım.
    Bugün aramalarını bekliyorum.

Benzer sorunu yaşayan varmı?

2. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Cift kavramali sistemler icin normal denebilir, 2400lira kavrama seti icin cok degil, imkan varsa kattiyyen garantiye sokmuyorlarsa bence hemen degistirin derim, fiyat yetkili servis icin cok iyi.

3. legendrapi

legendrapi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    İlker TUNÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    12-BİNGÖL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    müşteri hizmetleriyle yaptığım bugünkü görüşmedede %25 indirim yapabileceklerini söylediler.
    bu teklif beni hiç memnun etmedi.

çünkü otomatik elantranın kavrama seti 2 yıl yada 60 bin kmden sonra garanti dışı kalıyor.
    aracım 90 bin kmde olduğu için kavrama seti garanti kapsamı dışında kalıyormuş.

ancak kardeşim İstanbul trafiğinde 2 adet taksi işletiyor. araçlardan biri passat digeri egea.
    bu araçlar 250 bine yaklaşmasına rağmen şimdiye kadar kavrama seti değişmedi. hatta bu araçların ikiside manuel.
    müşteri hizmetlerine bu durumu anlattım. istenirse belgeleriyle sunabilirim dedim.
    herşeye rağmen bizim kavrama seti 60 bin garantili olduğu için ücretini ödemeniz gerekiyor dediler.

işin özü manual egeanın kavrama seti bile 250 bine kadar sorunsuz çalışıyor ise 90 bine zor dayanan otomatik elantranin kavraması kesinlikle tavsiye edilemez. çünkü arada tamı tamına 160 bin km var.

en kısa süre içerisinde aracın sıkıntılarını giderip satacağım.
    ve bu markayı eş dost akraba kimseye tavsiye etmeyeceğim.
    heryerde bu aracın kalitesizliğini anlatacağım.

4. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,889
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bencede hemen satın

Bu Sayfayı Paylaş