LPG KABLO

2015 I30 Dct Volan Değişimi

'İ30 Forum - Club (GD; 2012–2017)' forumunda burakglr tarafından 5 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

1. burakglr

burakglr Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    .Burak
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Arkadaşlar biraz araştırdım ancak kendi durumum için konu açmak istedim. 2015 i30 crdi aracımda çalışırken gelen şıkırtı sesi sebebi ile servise gittim servis bana volanın değişmesi gerektiğini söyledi, garantim yeni bitti ve tüm bakımlar serviste yapıldığı için iyi niyet indirimi ile %50 indirim yapacaklarını söylediler.

İlk aldığım fiyat 8000, sonra 7200 en son 4400 lira fiyat verildi.

Kavramada sorunum yok ona birşey demediler anladığım kadarı ile sadece volan fiyatı bu.
    Sizce ne yapmalıyım, sadece volant için fiyat yüksek geldi bana nasıl indirim yapıldı, ve sadece volant değiştirmek ileride sorun yaşatırmı bana, tavsiyeniz tecrübenizi sormak istedim. teşekkürler şimdiden.

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bazı kullanıcıların volan ve kavramaları birlikte değişti. sizin aldığınız fiyat volan + kavrama ise iyi bir fiyat.

ayrıca ankara ve istanbuldaki servislerden de fiyat teklifi almanızı tavsiye ederim.

3. burakglr

burakglr Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    .Burak
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Halil bey, galiba sadece volan için fiyat, bir adet özel servisten de 3200 lira fiyat aldım yine volan için ancak şehir dışı olduğu için arada kaldım henüz karar veremedim. Sizce volan + kavrama birlikte mi değişmeli ve özel servis ile 1000 lira fark var şuan yetkili serviste, volan değişim fiyatları tek başına bukadar yüksekmi demek oluyor bu durum.

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    kavrama zaten aşınan bir parça olduğu için şimdi değişmese bile bir süre sonra kesin değişir. ama volan arıza yoksa normalde değişmez.

başka marka model araçlarda volan değişimi için yine böyle yüksek rakamlar istediklerini biliyorum. ayrıca bu işin işçiliği de pek kolay değil. bir arkadaşım corolla için 4000 lira vermişti 2 yıl önce.

ama size verilen indirimli fiyat aslında normal fiyat gibi, yani pek indirim alamamışsınız. bence yine de diğer yetkili servislerden fiyat teklifi alın.

5. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Volant fiyatı 3bin küsür lira zaten, nerde indirim?
    Baskı balata+volant ise bence fiyat iyi onun haricinde indirim yok.

Dışarıdan volant alacaksanız da iki tür volant mevcut, biri iyileştirilmiş parça, yetkili servisten oem kodu ve versiyon no alın ve dışarıdan o parçayı bulmaya çalışın.

Bu Sayfayı Paylaş