LPG KABLO

2015 Hyundai I30 Silecek Değişimi?

'İ30 Forum - Club (GD; 2012–2017)' forumunda vorokin tarafından 7 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. vorokin

vorokin Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    tim kucuk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    2015 model i30 sileceklerimizi değiştirmemiz gerekiyor. Bayi servisi dışından almak istiyoruz.
    Daha önce yan sanayi silecekleri tecrübe etmiş tavsiye verebilecek kimse var mı arkadaşlar.
    Piyasada bosch aerotwin, aeroeco, inwells vs. gördüm.
    Ya da Orjinal lastik satan biryer falan var mı ?
    Ankara'dayım bu arada.

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    bayi servisinden silecek almak zaten çok gereksiz olur pahalı olur hiç gerek yok, biz dışardan sanayiden babamın kullandığı i30 2012 model için sileceğin plastik aerodinamik kapaklı üst parçası ve süpürgesi ile beraber orjinaline tıpatıp benzeyen yan sanayi markasını bilmediğim bir marka silecek takım aldık pek memnun kalmadık epey iz bırakarak siliyordu, şimdiye kadar ben kendim getz de yıllarca kullandığım bosch marka sileceklerden olağanüstü memnun kaldım bununla beraber valeo kullandım bosch 3 yıl dayanıyor valeo iki yıl kadar dayanıyordu bosch un silme kalitesi valeo dan daha iyi idi.

Çin malı birçok farklı marka silecek kısa sürede sertleşip ön camı çok kötü biçimde çiziyor.

Bidiğim kadarıyla yerli malı silbak silecekler bosch ve valeo gibi markalardan çok çok daha ucuz idi zamanında, dolayısı ile sadece ucuz olması için yerli malı silbak ı da deneyebilirsiniz.

en ucuz ve kaliteli yöntem öne iki tane bosch silecek arka cama ise silbak şeklinde bir kompozisyon olabilir. Bosch bulamazsanız valeo olur.

i30 un silecekleri gibi aerodinamik tasarımlı plastik siyah kapaklı olmayan siyah demir süpürgeli yada muz tipi bosch valeo alternatif olarak takılabilir lakin orjinal görüntüyü bozar, eğer buna titizlenmezseniz bu klasik süpürgeli silecekleri takmak daha ekonomik çözüm olur çünki daha ucuz. Bu durumda eski süpürgeleri atmayın ilerde orjinal süpürgelere sadece lastik geçirip kullanmak üzre kenara koyarsınız ancak ben şimdiye kadar sadece lastik kısmını değiştirerek pek randıman alamadım. Kullandıkça zamanla yamulup bükülen ve boyası dökülen süpürgeler de zamanla bozulduğu için komple süpürge ile birlikte silecekleri değiştirmek pahalı olsada iyi oluyor.

bazı kullanıcılar i30 un plastik aerodinamik silecek kapaklarını çıkartıp sanayiden aldığı yan sanayi süpürgelerin üzerine takıp öyle kullanıyordu ama aero kapaklar klasik silecek lerin hepsine uymuyor takılamıyor.

<<bülent>> ve qrschat bunu beğendi.
  3. vorokin

vorokin Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    tim kucuk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    teşekkürler yanıtınız için ben de önerdiğiniz şekilde çözeyim en iyisi yoksa uğraşılmaz bununla.

Bu Sayfayı Paylaş