LPG KABLO

2013 ELANTRA DİZEL(20 şubat 2012)'nin haberi...

'Hyundai'den Haberler / Yenilikler / Tarihçe' forumunda fuattı tarafından 24 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. fuattı

fuattı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Hyundai: Yatırımda en ciddi biziz, yeni teşvikleri bekliyoruz
    Aslan BATUR20 Şubat 2012

Avrupa otomobil pazarındaki otomobil tercihlerinin artık A ve B segmenti otomobillere kaydığını bu nedenle Türkiye’de üretilen i20’nin öneminin arttığını belirten Hyundai Avrupa Başkanı Chan Kyun Han, “i20’nin ikinci nesli de Türkiye’de üretilecek. Avrupa’da satış hacminden çok pazar payı artırma hedefimiz var. Bu nedenle Türkiye’de üretilen i20’ye büyük görev düşüyor. Bu model makyajlı değil tamamen yeniden geliştirilen ikinci jenerasyon olacak. İzmit’teki fabrikamızı tam kapasitede çalışacak seviyeye eriştirmemiz gerekiyor. Şimdi kapasitemizi artırmak için de bu yeni modelin hazırlıklarına başladık. İkinci bir model olarak düşünülen yeni i10’un üretiminin de Türkiye’de yapılıp yapılmayacağını ise bekleyip göreceğiz” dedi.

Yatırım için en ciddi marka

Hyundai’nin halen Türkiye’ye yatırım yapmayı en ciddi düşünen marka olduğunu vurgulayan Hyundai Türkiye Genel Müdürü Ümit Karaarslan da şunları söyledi: “Avrupa’da C segmenti daralırken, A ve B segmentlerinde hızlanma olduğunu görüyoruz. Biz de bu nedenle i20’ye olan talebin artacağını ve yeni yatırımla birlikte i20 üretim kapasitesinin yıllık 130 bin seviyelerine ulaşmasını öngörüyoruz. Ancak bu rakamların 200 bin adetlere çıkması için gereken ikinci modelin yatırımı ise tamamen Güney Kore ile Türkiye arasında yapılacak olan Serbest Ticaret Anlaşması’na (STA) bağlı. Öte yandan yeni teşvik paketi de yeni yatırımın gelmesi için oldukça önemli bir rol oynayacak.”
    Karaarslan, Güney Kore ile Türkiye arasında STA anlaşmasının bu ay içinde açıklanacağına inandığını kaydetti. Karaarslan, “Fakat Türkiye’de Güney Kore ile STA’nın yapılmasını istemeyen üretici kuruluşlar olduğunu da biliyoruz” diye konuştu.

i30 martta gelecek, dizel Elantra 2013’ü bekleyecek

HYUNDAI’nin kompakt C segmentindeki temsilcisi Elantra’nın, 2013 yılından itibaren dizel motor seçeneğine kavuşacağını belirten Ümit Karaarslan, “2013 yılı itibariyle Elantra dizelin geleceğini varsayarak 2015 yılında pazar payımızın yüzde 10 seviyesine ulaşacağını öngörüyoruz” dedi. Hyundai’nin yeni modeli i30 ise mart ayından itibaren 1.6 litre 135 beygir benzinli ve 1.6 litre 128 beygirlik dizel motor seçenekleriyle Türkiye’de satışa sunulacak. İki motor seçeneğinde de otomatik vites opsiyonel olarak tercih edilebilirken, araçta iki farklı donanım paketi yer alacak. 2012’de 3 bin yeni i30 satışı hedefleniyor.

2. Dimitri

Dimitri Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    189
    Ad Soyad:
    Özhan Tok
  3. fuattı

fuattı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    biliyorum o konuları isterseniz oraya yorum olarak yapayım bu konuyu çünkü assan yetkililerinden biri söylediği için yazdım zaten bunu hürriyet haber sayfasında vardı

4. Dimitri

Dimitri Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    189
    Ad Soyad:
    Özhan Tok
    Murat Bey Yaklaşım İçin Teşekkür Ederim Bende Bilgi İçin Linkleri Verdim Yöneticimiz Veya Moderatörlerimiz Konular Aynı Anlatımları Barındırıyorsa Ayarlama Yapsınlar Diye :)

5. fuattı

fuattı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    asıl ben teşekkür ederim böyle bir şey yaptığınız için.:) valla ben de araştırıyorum bu elantra dizel işini bilgiyi bulmuşken hemen burayada koyayım dedim malum çoğu kişi elantra dizeli bekliyor.

6. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Dizel Elantra babamda bekliyor ama benzinli modeline oranla fiyatı aşırı yüksek olursa işimiz zor. Misal İnsignia benzinli 55 bin lira, dizeli ise 82 bin lira, yada ix35 benzinli ile dizel arasındaki gibi farklar olursa gel bak sen halime :(

7. ftamirci

ftamirci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    Faruk Tamirci
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    d sınıfı insignia veya suv sınıfı ix35deki gibi dizel-benzinli arasında aşırı fiyat farkı olmaz düşüncesindeyim. i30 daki gibi 8-9bin tl fark olur. benzinli full elantra 51bin tl dersek, dizel full elantra 59bin tl civarı olur.

8. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Satış sonrası hizmetlerini ve yedek parça fiyatlarında düzeltme de yapması gerekmektedir. Gördüğüm kadarı ile servislerin bir çoğunun hizmet ve fiyatından kullanıcılar memnun değil. Ancak bir markanın başarısını aracın kalitesi kadar satış sonrası servis hizmetleri de çok etkiler. Umarım Assan en kısa zamanda servislerin görüş açısını değiştirir.

9. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hyundai zaten Türkiye'de Assan ve servilerinden kan kaybediyor. Aşağı yukarı hemen hemen tüm markalarda peryodik bakım aşağı yukarı aynı ücret olmasına rağmen hizmet olarak en vasatını sunan Hyundai servisleri. Tamam yalamalık gibi şeyler beklemiyoruz ama sanki babalarını hayrına iş yapıyor gibi bir edaları var.

Buradakilerin bir çoğu Hyundai sahibi ama bu bizlerin ne ilk nede son arabası değil. Dışarıda yapılan işlemlerle servisteki yapılan işlemler aynı olsada arada fiyat farkı olsada insanların akıllarında yer etmesi gerek şeyler belli. Abi hiç olmazsa biraz fazla para alıyorlar ama arabama çok iyi bakıyorlar, ilgileniyorlar, yaptıkları onarım bir daha karşıma çıkmıyor, ben demeden gerekli arızları testip edip halletmişler, biraz fazla parada alsalar helal olsun diye bir düşünce yer etmeli.

Her bakımda belirli yerleri ve noktaları kontrol etmeleri gerekir, ama bunu Hyundai yapmıyor, Opele gittiğimde 2 adet a4 kağıdında kontrol edilen yerler usta tarafından işaretlenmiş halde kaput veriliyor. Masustan kaç defa stepnenin havasını indirdim bakalım gerçekten bakıyorlarmı, adamların gözünden kaçmıyordu.

Daha yeni bakıma verdiğim arabanın şöför kapısından kapanırken cıkk diye ses geliyor bakılsın dedim arabayı teslim aldım aynaları düzelteyim dedim ikiside çalışmıyordu, servis çalışanı servisten önce çalışıyormuydu diye soru yönelti. Bu soruyla genel bir kontrol yapılmadığınında kesin bir örneği işte.

Hyundai Türkiye'deki servislerin halini anlayana kadar zaman aşımına uğrar ondan sonrada üzerindeki o kalıplaşmış düşünceyi silemez hale gelir.

10. mgk19

mgk19 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Gökhan Kara
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    insignia dizel 2.0 olduğu için fiyat farkı çok.elantra 1,6 dizel olur muhtemelen fiyatı donanıma göre farklılık gösterir.öyle uçuk rakam olacağını tahmin etmiyorum.

11. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Erkan hocam işte fark burada başlıyor. Bazen diğer markaların fiyatlarını çok buluyor modellerini hyundai ile eş değer tutuyoruz ama servise gidildiğinde de fark ortaya çıkıyor. Umarım assan bunun farkına varır. Servislerin hizmet yeri olduğu kazık atma yeri olmadığını en kısa zamanda anlamaları dileğiyle...

12. fuattı

fuattı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    elantra'nın dünyada tek 1.6 dizeli var %99 da ülkemizede öyle gelecek o yüzden yüksek bir fiyat farkı olmaz düşüncesindeyim

13. fuattı

fuattı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Hyundai erk plazadan ben memnunum . her servis aynı değil galiba yada bizim buraya daha gelmedi kötü yönetim inşallah ta gelmez

14. fuattı

fuattı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    60 olur full elantra çünkü i30 la şu anda baz donanımlar arasında elantranın 1000tl gibi bir farkı bulunuyor.

15. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sonuçta bu model i30'un sedanı gibi, çok fazla pahalı olursa zaten rakiplerine yenik düşer. i40 modelindede benzinli ile dizeli arasında neredeyse 2 kat fark var, tamam donanım olarak fark vardır ama o kadarda fiyat farkı çok fazla.

Benim bahsettiğimde zaten Erk plaza. Daha öncede Ekol'e gidiyordum hoşnut olmadığım içib Erk'e gelmeye başladım.

16. fuattı

fuattı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    fiyat farkı i40 1.6 dizel olsaydı çok olmadı ama 1.7 dizel olarak geldi. Allah Allah bana neden öyle olmadı hiç bana rast gelmedi demekki inşallahta gelmez.

17. ihsan

ihsan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    ihsan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    İ40'ı fiyat farkı donanımdan kaynaklanmıyor.

1.6 benzinli motor ile 1.7 dizel motor arasında 100cc fark vergi uçurumu yaratıyor malesef.

1.6 dizel motor olsaydı fiyat %30 daha az olurdu

18. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bunun bilincinde olması lazım Hyundai'nin hele helede üstü olan Bir ülkede. 1.7 cc motorun şu anda vergisi 1350 lira yıllık, 1.6 ise 750 lira diyelim, arada çok fazla uçurumlar yok. Vw bile bunun bilincine varıp hemen 1.6 cc dizel motor üretti ve satışa sundu.

19. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Adamlar Takmıyor , Takmamaktada Haklı. Dünyanın Hiçbiyerinde Böyle Bişey Yok. Türkiyeye Özel Araçta Üretecekler Değiller.Helede D Sınıfı..

20. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ersin bazen seni yorumlarından anlayamıyorum anlamda veremiyorum. Üstteki yorumu başkası yapsa he der geçerim ama senin böyle yorum yapmanı beklemezdim.

Benim üstünde değindiğim husus zaten özel motor üretsin yada model üretsin değil. Zaten üretmiş olduğu motoru bu modelindede kullanabilir. Nasıl ki Vw grubundan tutta, Mercedes, BMW, Volvo, gibi gıpta ile baktığımız facede fotolarını yayınladığımız modellerin markası üretiyorsa Hyundai de kullanıcıların sesine kulak verecek.

Türkiye değil genelde birçok avrupa ülkesinde arabanın motor gücüne kadar vergi farkları artıyor yada düşüyor. Ki cc bakımındanda aynı şeyler göz önünde bulunduruyor. Volvo vb gibi birçok marka bile Türkiyede büyük hacimli motorlara vurulan fazladan vergilerden dolayı devlet büyükleriyle günler süren görüşmeler yaptı, günlerce gazetelerde bu markaların açıklamalarını yazılarını okumadıkmı görmedikmi ? Hyundai için Türkiye'deki satış oranları küçümsenecek derecedemiki Türkiye sartlarına göre cc oranını ayarlmasın.

Mesala ; Passat, 1.4 benzinli, 1.6 dizel motorlarla piyasaya sunuluyor en basiti. ix35'te Nissan'daki gibi 1.6 dizel motorla satışa sunulsa bak o zaman rekabeti gör.

Bu Sayfayı Paylaş