LPG KABLO

2012 Hyundai I30 1.6 Gdi Benzinli

'Genel Sorunlar Ve Çözümleri' forumunda FMDAG tarafından 3 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. FMDAG

FMDAG Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Fatih Mehmet DAĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Selamün aleyküm herkese hayırlı günler.. 2012 model i30 1.6 gdi motor benzinli aracım var arac 61000 km'de.

Bu aracın trigeri kayışlı mı yoksa zincirli mi bilen varmı şimdi aracın motoruna vida anahtarı değmemiş hiç açılmadığı için ustalara açtırmak istemiyorum.
    Trigeri kayışlı mı yoksa zincirli mi öğrenmek istiyorum Uzman arkadaşlardan.
    Allah'a emanet olunuz.

2. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    As. i30 da 2.0 motorlar hariç hepsinde triger zincirli diye hatırlıyorum.

Zincirin ömrü kayışa göre daha fazladır. 61.000 de v kayışı değiştirmeniz yeterli. Triger daha götürür. 150 binden sonra kontrol etmek daha iyi olur. Ortalama 150 bin km den sonra, Zincir zamanla esneme yapıyor. Zincir gergisi arada ki esneyen kısmı tolere ediyor. Gerginin de son kademesine kadar gelmemesi gerekir. Esneklik gerginin sınırını aşarsa, sente bozulur. Herhangi bir sıkıntı yoksa kullanmaya devam.

FMDAG ve Under Ground bunu beğendi.
  3. FMDAG

FMDAG Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Fatih Mehmet DAĞ
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Eyvallah usta ama ben i30 aracımı sattım ya simdi Hyundai Elantra 1.6 D-CVVT Desing pack araç aldım 2015 model buda 55 binde boyasız hatasız LPGli bundada varmış triger zinciri :D hyundai seviyorum ama klasik malzeme kullanılması hoş degil

Bu Sayfayı Paylaş