LPG KABLO

2011 Elantra Bakım

'Bakım Günlükleri' forumunda elantra35 tarafından 13 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. elantra35

elantra35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    eren sürmeli
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Merhaba arkadaşlar
    Aracım Otomatik 2011 Elantra su anda 108 binde bakim yaptiricam Blue bakim Paketi sundular tapa contası filtreler ve yağ +kontrol 430 tl dediler yağ shell kullaniliyormuş fikirlerinizi alabilirmiyim yağ ve fiyat konusunda ? sağlıklı günler

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    yetkili servis ise güzel fiyat vermiş, tam sentetik yağ kullanılacaksa yine güzel fiyat.

Hava filtresi 60-90 lira arası olsa tam sentetik 5w-30 motor yağının 4 litresini dışardan zor da olsa 110-120 liraya alsanız çünki 150 liradan aşağı iyi motor yağı pek yok, yağ filtresi de 80 lira olsa polen filtresi de serviste 100-110 lira olsa gerisi işçilik parası.

Sanayide aynı kalitedeki yağ ve orjinal parçalar ile bakım yaptırsanız hemen hemen aynı fiyata denk gelir.

elantra35 bunu beğendi.
  3. elantra35

elantra35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    eren sürmeli
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    tesekkur ederim bilgilendirme icin hyundai coşkundan aldim teklifi yağ shelin hangisini kullaniyolar bilmiyorum acikcası ben son 2 bamimdir hep mobil 1 5w30 kullanirim 170 tl filtrelerde 200 tutsa iscjlikle 450 ye kapanir ama soyle bir dusuncem var yag olarak mobil 1 shelden iyidir filtrelerde ise bosch marka yag,hava,polen 100 tl orj hyundai 200 tl hangisini kullansam bilemedim

4. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Orjinal filtre kullanmak daha mantıklı

elantra35 bunu beğendi.
  5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Orjinal filtreler Bosch tan kat kat iyidir, çünki Bosch ta yan sanayidir. Özellikle yağ filtresi orjinal olmazsa subap iticilerinde veya motorda sıkıntı yaratabilir. Mobil ve Shell arasında büyük bir kalite farkı yok, artık forumda ve çevrede birçok kişi Motul, Valvoline ve Liquimoly gibi yağları Shell, Mobil ve özellikle Castrol yerine tercih ediyor bu yağlar Shell Mobil ve Castrol dan daha pahalı olmasına pahalı ancak bu yağların bazı ürünleri çok daha ideal kimyasal ve fiziksel özelliklere sahipler.

elantra35 bunu beğendi.
  6. elantra35

elantra35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    eren sürmeli
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Eren kardeş tesekkur ederim tavsiyen icin bende eren memnun oldum orjinal filtreden sasmicam burasi garanti oldu yag konusunda genelde nette yazanlara gore hareket ediyoruz acikcasi net bir fikrim yok arackm otomatik lpg li 2011 model 108 binde

Bu Sayfayı Paylaş