10 Kasım LPG KABLO

2007 Starex Crdi Hakkında Sorular.

'Starex Forum - Club' forumunda tolgakmg tarafından 9 Mayıs 2022 tarihinde açılan konu

1. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    İyi Akşamlar herkese. Uzun bir aradan sonra 2. starexim ile aranızda olmak güzel. En son aracıma yapılan enjektör bakımından sonra çekişi tüketim değerleri sürüş keyfi oldukça iyi bir araç. Aracımla ilgili kafama takılan birkaç sorum olacak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1- Aracım 350 binde. Motor sağlığı yerinde. Ancak aldıktan kısa bir süre sonrasında radyatör tıkanıklığına bağlı olarak kısa süreli bir hararet sorunu yaşadım. Çok şükür ki conta yanığı ile karşılaşmadım. Radyatörü yenilendi. Motor içi ve yedek su deposu temizlendi. Şu anda sistem oldukça sağlıklı çalışıyor. Ancak şu civalı sistemle çalışan radyatör fanına hiç güvenmiyorum. Sisteme güvenim olmadığından pervaneyi iptal edip elektrik fanlı sisteme çevirmek istiyorum. Daha önce Ford Transit 190V aracıma 131 lerin elektrikli fanını uyguladım ve çok memnun kalmıştım. Starex'e elektrikli fan uygulaması yapan var mı?

2- Aracım 2007 model güvenik paketli CRDİ motor. Ancak arka bagajı çift kapaklı. Araç panelvan değil orjinal arka bölmeli arka kapı döşemeleri ve tavan kaplaması orjinal camlı koltuklu 5+1 modeli. Çift kapaklı olanlar 2003-2004 modeller arası TCİ motorlu ve eski gösterge panelli olanlarda görmüştüm. CRDI motorlu üst model arka çift kapaklı multiway serisini hiç görmemiştim. Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Cevaplar için teşekkür ederim.

2. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar. Yukarıdaki sorunlarla ilgili önerisi olan yok mudur?

3. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar birde...benim eski aracımda hatırladığım emniyet kemeri ikaz ışığı vardı. Bunda ikaz ışığı bulunmuyor? Starexlerde emniyet kemeri ikaz ışığı yok muydu? Ben mi yanlış hatırlıyorum (sistemsel sorun yok. OB2 cihazı ile kontrol edildi. Kablolarına bakıldı. Hiç kablo tesisatı yok koltuğun altında)

Bu Sayfayı Paylaş