LPG KABLO

2006 Model 100Hp Starex

'Starex Forum - Club' forumunda maliyeci tarafından 28 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. maliyeci

maliyeci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Halis Ak
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Starex CRDI(1997-2008)
    Arkadaşlar 2006 model crdi 100 hp starex aldım. Bir kaç kişiden duyduğum kadarıyla 140hp olanı daha az yakıyormuş bunlar da yakıt canavarıymış. Ben test etmeye çalıştım araç yakmaya yakıyor lakin diğer modeli daha mı az yakıyor. Pişman oldum olacağım herkes farklı şeyler söylüyor. Yardımcı olabilecek bilgi paylaşabilecek birisi var mi ? Teşekkürler.

2. salih_karali

salih_karali Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    563
    Ad Soyad:
    salih karali
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
  3. maliyeci

maliyeci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Halis Ak
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Starex CRDI(1997-2008)
    Teşekkürler cevabınız için. Crdi diye almıştım aslına bakarsanız tam araştırma da yapmadık vip hoş görünümlü km düşüktü. Bakalım deneyip göreceğiz inşallah pişman etmez

4. canhakan

canhakan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    485
    Ad Soyad:
    Can Hakan TEMİZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Güle güle kullanın.

Yanma odasından gönderildi.

5. salih_karali

salih_karali Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    563
    Ad Soyad:
    salih karali
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
  6. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Merhabalar. Öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kazasız kullanın. 2007 yılında sıfır olarak aldığım starex TCİ 100HP (otomatik) aracımı kısa süre öncesinde sattım. Şimdi yeni sahibi güle güle kullanması temennimdir.

Özellikle starex'in en kötü özelliği (ister TCİ ister CRDİ olsun) HRF sistemi sorunlarıdır. (HRF= Hurafe sistemi...:)) Acayip yakar...çok yakar...yakıt canavarıdır...v.s. Km'de 2TL bile yaktığını duyarsınız. Motoru yaramaz çok masraf çıkartır zıplatır...gibi ekstralarda cabası...

Kısaca bahsedeyim....starex aslında Mitsubishi spacegear adlı modelin Hyundai tarafından üretilmiş versiyonudur. http://static.classistatic.de/image...ce-gear/mitsubishi-space-gear-mit_96_sg_1.jpg
    Motor alt yapısı ve kasa dizaynı Mitsubishi kökenlidir. TCİ motorları endirekt enjeksiyonlu mekanik yakıt sistemli turbo beslemeli olup, L300 serisinde kullanılan motorun sıkıştırma oranının düşürülüp turbo eklenmiş versiyonudur. Yanma odası özel tasarımlıdır. onun dışında alüminyum silindir kapaklı oldukça sağlam yapılı bir araçtır. CRDİ versiyonu ise üst kapağı değiştirilmiş ve CRDİ sistemi eklenmiş motordur. Yapı olarak oldukça sağlam ve segmentinde ekonomik bir araçtır. TCİ motorları Mitsubishi L200 Magnum 4X4 serisinde de kullanılan motordur. linkteki verileri incelerseniz aracın ekonomik bir motor olduğunu ve birçok araçta kullanıldığını görebilirsiniz. Mitsubishi L200 Magnum 4x4 Modelini Test Ettik
    Bu aracın en büyük sıkıntısı bakımsızlıktır. 40.000km'de bir enjektörlerin temizlenmesi ve kısa oranlı vites kutusunun öngördüğü şekilde kullanılması sonucunda şehir içerisinde 10-11 litre dolaylarında yakıt tüketir. Mekanik yakıt sistemi olduğu için kullanıcı hatalarını tolere edemediğinden yanlış ve zorlamalı kullanmalarda yakıt tüketimi doğal olarak artar.
    CRDİ şehir içerisinde 1-2 litre daha az yakabilir (kullanım şartlarına göre). Ancak TCİ bakım masrafları açısından hayli ekonomik motoru sağlam ve güvenilir bir araçtır. enjektör uçlarını 40.000km'de bir yenilediğinizde (ki enson 200TL idi takımı. Delphi marka üstelik) yakıt tüketimi ve duman sorunu yaşamazsınız. Birde aracın pompa avans değeri mekanik olarak ayarlanmaktadır. Zaman içerisinde bu avansın kontrol edilmesi ve usta birileri tarafından ayarlanması şarttır.

Aracınızı hurafelerden uzak ve güle güle kullanın....

Bu Sayfayı Paylaş