LPG KABLO

2000 Yumurta Kasa 1.5 Ara Ara Çalışmama Sorunu

'Yumurta Kasa Accent Forum - Club X3' forumunda Bruce tarafından 3 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

1. Bruce

Bruce Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZBEK
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Arkadaşlar merhaba aracımda KME sıralı sistem LPG var.
    Aracın kontağını çevirince yağ vs kırmızı ikaz ışıkları geliyor marş basıyor ancak araç çalışmıyor.
    Araçta ateşleme var. Bu çalışmama anında LPG düğmesindeki ışıklarda gelmiyor. Bazen 5 bazen 45 dakika sonra araba çalışıyor. Genelde öğlen sıcağında çalışmıyor. Bazen 1 hafta hiç arıza yapmıyor.
    Kontak açıkken LPG düğmesine bir anda ışık gelince anlıyorumki araç çalışacak ve çalışıyor.

Krank sensörü değişti
    LPG ECU su değişti
    Araçta ateşleme var
    Aküyü ölçtüm 12.5 V
    Sigortalara baklıdı.

LPG ciler sorun bizde değil diyorlar ancak LPG kontrol düğmesinin ışığının kesilmesi ile aracın ilk benzinde çalışmama bağlantısına birşey diyemiyorlar

Elektrikçiler (3-4 tane oldu) araç tamamen arıza yapmadan arızayı bulamayız diyorlar.

Araç çalışınca bir daha stop etmiyor.

Aklıma kontak geliyor ama ondan olmaz diyor elektrikçinin biri kafam iyice karıştı.

Bu konu hakkında tecrübesi yada yorumu olanlar paylaşırsa sevinirim. Selamlar.

2. İsmail accentci

İsmail accentci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ad Soyad:
    İsmail filiz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Araba benzinde de aynısını yapıyor mu okudum ama arada kaynadımı fark etmedim benzinde çalışıyır lpg de çalışmıyorsa buji lpg valf veya lpg deposundan piston var kontak çevirince devreye giren onun değişmesi gerekiyor olabilir detay verirken yanlış vermişsiniz birde hava akış sensörünün fişini çekip dene

Bu Sayfayı Paylaş