10 Kasım LPG KABLO

2000 Model Hyundai Elantra 1.6 Otomatik Stop Etme Ve Çalışmama Sorunu

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda Fatih şenocak tarafından 7 Mayıs 2022 tarihinde açılan konu

1. Fatih şenocak

Fatih şenocak Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Fatih şenocak
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    Arkadaslar merhaba ;
    2000 model Hyundai Elantra 1.6 GLS otomatik vites araç sahibiyim 1.5 yıl önce aldım.son 6 aydır çektiğim sorun için sizlerden yardim talep ediyorum.
    Aracim yaklaşık 6 ay önce yolda giderken viteste stop etti ve 1-2 saat durduktan sonra çalışarak eve getirdim sabah kalktığımda kuru kuru marş basıyor ama hiç ateşleme yapmıyordu internetten araştırarak krank sensörü sipariş ettim ve geldiğinde kendim değiştirdim krank sensorunun ucu yanmış ve yagliydi araç çalıştı ve 2 ay hiç yapmadı iki ay sonra yine aynı arıza ile yolda kaldım olduğu yere bıraktım 2 gün sonra aracın yanına gidince belli bir süre çalıştı ve yine stop etti usta çağırdık olduğu yerde makina bağlayarak çalıştırdı ve sanayiye götürdü buji buji kabloları ateşleme bobini ve krank sensörü yine değişti depo indirilip temizlendi krank sensörüne giden kablolar onarıldı ( kabloları onarmamis tabi ) araç çalıştı teslim ettiler 2 ay geçti ve yolda iki kez farklı zamanlarda stop etti ama akabinde biraz Mars basarak çalıştırdım yoluma devam ettim bugün itibariyle yine kapının önünde kaldı kuru kuru marş basıyor ateşleme en ufak alma hissi yok Mars bastıkça benzin kokutuyor bu arada sorunu hem benzinde hem LPG de yapıyor değişmedik elektrik aksamı kalmadı sars dinamosundan Mars dinamosuna kadar otomatiği ne kadar hepsini değişti ustalar verdiğim paralardan bıktım değişen parça neyse de her seferinde birşey becermis gibi işçilik ödüyorum bilen eden duyan tecrübe eden varsa yardımcı olursa çok sevinirim

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  3. Fatih şenocak