10 Kasım LPG KABLO

2.0 Sonata Alınır Mı?

'Sonata Forum - Club' forumunda ozanoz93 tarafından 23 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

1. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    415
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    arkadaşlar 2.0 crdi motorlar nasıl 2010 modelerin 170 binde falan. Km fazla oluyor ama 2.0 olması motor ömür için bir avantajmıdır.

2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
  3. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    415
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Naber başkan nasılsın. Yakıtı sorun etmiyorum. Km fazla olması. 2.0 bir artımıdır? Motor ömrü için

4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,916
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Teşekkür ederim.
    170.000 km civarları crdi motor için çok değil. 2.0 olması da evet artıdır.

ozanoz93 bunu beğendi.
  5. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Yakıtı fazla mıdır ? Ne beklediğine bağlı. Yeni nesil araçlar ile karşılaştırırsan elbette fazla tabi.
    2011 model var bende 9.5 10 lt yakıyorum şehir içi. Bu miktar kullanım ile direk ilişkilidir. Motor ömrünü düşünmeyin düzenli bakım yapılmış Hyundai motoru kolay bitmez. Sorun çıkarmaz.
    Satarmıyım bilmiyorum doğrusu. Çünkü araçtan son derece memnunum ve çok keyifli bir araç. Konfor ve güvenlik çok hoşuma gidiyor. Fren mesafesi beklentimin çok çok üzerinde.
    Belki satarım ama satarsam hemen bir suv bulmam lazım aksi taktirde suz almadıktan sonra binilecek en keyifli binek araç. Bunu satıp başka bir binek almam asla.
    Suv almak içinde üzerine para koymam lazım ona da durumum yok. En iyisi ben kaşınmıyım hiç :)

Burak&Buse, adgny, ozanoz93 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  6. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    415
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Başkan aynı senin araçtan bakıyorum yedek parça olayı nasıl mevcutmu ve fiyatlar accent blue gibimi?
    Benim tek derdim 170 binde araç işte nasıl olur iyi bit eksper ve ustaya göstermek gerek dizel anlayan

7. adgny

adgny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    600
    Ad Soyad:
    Ahmet DOĞANAY
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Merhaba, sanırım aynı aracı kullanıyoruz. Ben aracı 2016 Kasım da aldığımda 172 bin km de idi. Şuan 224 bin km oldu. Yazdıklarınızın hepsinin altına imzamı atarım, sadece "fren mesafesi beklentimin çok çok üzerinde" demişsiniz, bunu kısa anlamında mı uzun anlamında mı söylediniz anlayamadım, zira ben aracımın maşallah fren mesafesinden çok memnunum, ani zamanlar da bile dibine kadar frene abanmam gerekmiyor, araçta olanlarda frenlerinin çok iyi olduğunu birkaç defa ifade ettiler. Yakıta gelirsek ben yine maşallah :) bu kış gününde şehir içinde 8,0-8,5 lt nin üzerini görmedim. Tabi İstanbul trafiği ile Konya trafiği bir değildir ama bizim buralarda da akşamları trafik sizin oraları aratmıyor :). Yine dediğiniz gibi yakıt kullanım ile çok ilişkili bi durum, istesem ben benim aslana 12 lt bile yaktırırım :).

Konu sahibi arkadaşın sorduğu parça mevzusunda da ben hiç sorun yaşamadım. Fiyatları çok afaki değil. Bulunabilirliği hiç de sorun değil. En fazla 10-15 gün bekliyorsunuz Kore'den geliyor. Bazı araca özel yan sanayisini bulamayacağınız fiyatı yüksek parçaları var, mesela elektronik gaz kelebeği, sanıyorum şuan yetkili servis fiyatı 7000₺ civarlarında. Geçen yıl fiyatı 6000₺ civarlarında iken ben bu parçayı Konya'da eskiden Kia yetkili servis olan firmadan 1950₺'ye aldım. İstanbul'da ki ithalatçı büyük otomotiv parçacısı firmalar getirtiyormuş ve orjinalliğinden eminim, zaten dediğim gibi yan sanayisini bulamazsınız, bulsanız da araçta o parça çalışmayacaktır tahminimce. Sizde İstanbul'da olduğunuz için bu konuda benden daha avantajlısınız :).

Konu sahibi arkadaşa diyeceğim o ki temiz binilmiş, bakımı aksatılmamış bi Sonata bulursanız hiç düşünmeden alın, parasına göre çok üst seviye bi araç edinmiş olursunuz.

Bertan1905, suleymanozer ve ozanoz93 bunu beğendi.
  8. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    415
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Çok güzel bir açıklama olmuş teşekkürler. İnşallah temiz birtane düşürürüm

adgny bunu beğendi.
  9. adgny

adgny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    600
    Ad Soyad:
    Ahmet DOĞANAY
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Rica ederim, burada amaç herkese mümkün olduğunca yardımcı olmak.
    Umarım düşürürsünüz :).

ozanoz93 bunu beğendi.
  10. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    temiz ve bakımlı bulununca kaçırılmaması gereken araç,
    ancak ikinci el fiyatının sınıfına göre uygun olduğu için, genelde bakıma fazla para harcamayacak insanlar alıp kullandı. bu nedenle çok bakımlı bir 250 bin km, bakımsız 170 bin kmden avantajlıdır.

adgny ve suleymanozer bunu beğendi.
  11. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tatilde olduğum çin uzun süredir foruma giremedim köyümdeydim o yüzden ancak yazabildim.
    Araç parça konusunda sıkıntısız her parça bulunuyor. Fren mesafesi ise beklentimin üzerinde derken kastettiğim şey fren mesafesinin daha uzun olacağı idi. Ama çok kısa mesafede durabilen bir araç.
    Önceki uzun yol seyahatimi bu araç yerine önceki araçlarımdan biri ile yapıyor olsaydım kesinlikle tırın altına girmiş olacaktım. Tır önüme atladığında asla duramayacağımı ve dorsenin altına gireceğimi düşünürken fazlasıyla erken durdu araç. Çift salıncak sayesinde de ani frenlerde oluşan ve yolcuyu cama yapıştıran durumda oluşmadı. Hatta okadar sert frende uyuyan çocuklarım uyanmadı bile.
    Bence sınıfının üzerinde bir konfor ve beceriye sahip. Tek kusuru ilk hızlanmada bi tık hantal olması onuda yazılım vs ile aşılabilir ki benim araç yazılımlı olduğundan iyi yürüyor. Birde bir arkadaşım kendi elleri ile Pedalbox taktı hiç kullanmıyorum ama cihazı açınca araç çıldırıyor.

suleymanozer, Burak&Buse ve ozanoz93 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş