LPG KABLO

1 Hafta Önce i20 1.2 team aldım..

'İ20 Forum - Club' forumunda black_game tarafından 8 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. black_game

black_game Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese Merhabalar ismim Emre,
    1 Haftalık i 20 kullanıcısıyım,müsade edersenizkısaca bu araçla ilgili tüm yargılarımı bir yana bırakıp tamamen tarafsızca ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

---Olumsuzluklar:
    Araç lastiklerioldukca sert (bunun araçla ilgisi yok çözülebilir) fakat süspansüyonlarıda biraz sert galiba, ilk günlerde çukurlara girdiğimde arabadan sesler gelmeye başladı.

İç dizayn işciliği birazcık vasat

Soğutuculutorpido gözü, direksiyon entegreli müzik sistemi var fakat aynaları elektrikli değil, sis farlarıopsiyonel ve arka hoparlörleri yok (bunlar en çok yediremediğim ve kızdığım noktalardan biridir)

---Olumlu Ve Tüm i 20 kullanıcılarını ilgilendiren yanları:

Her şeyden önce inanılmaz keyifli bir sürüşü var.

Sınıfına ve fiyatınagöre değerlendirirsek dış dizayn çizgisi oldukca hoşuma gidiyor, oldukca keskin ve spor hatları var.

İç dizaynfazlasıyla tatminkar, düğme erişimleri olması gerektiği yerde, müzik sistemi insanı fazla yormuyor.

Klimasıçok verimli ayrıca aracınızı fazla beklemeden soğutabilir veya ısıtabilirsiniz.

Motora gelince 1.2 olmasına ramen oldukca iyi bir performans sağladığı kesin ve tartışılamaz.

Yakıt, aracıaldığımdan beri bilgi ekranında ortalama yakıt değeri 6.4 - 6.5 arasında geziniyor(bana göre buda gayet iyi bir performans)

Direksiyon elektronik destekli olduğu için super hafif ve super sert i20 ciler ne demek istediğimi anladı :)

şimdilik izlenimlerimi aktarmak istedim, fazla zamanım yok sonra daha ayrıntılı ve resimli gelecek. Tüm hyundaicilere özellikle İ20 kullanıcılarına kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum. Görüşmek üzere..

Düzenleyen : black_game

2. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Emre bey aramıza hoşgeldiniz.Aracınız hayırlı olsun.Aracınızın resimlerini"otomobilinizi tanıtınız"topiğine bekliyoruz

3. Misafir

Misafir Guest

Aramıza hoş geldiniz, aracınız hayırlı olsun, paylaşım için teşekkürler...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

4. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hayırlı olsun arkadaşım aramıza hoş geldin.

5. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aramıza hoş geldin arabanda hayırlı olsun

6. black_game

black_game Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hoşbuldum, herkese teşekkür ederim umarım en iyileri sizin olur. Pazar yaklaşıyor arabamı yıkayıp biraz onunla zaman geçirmek istiyorum resimde çeker sizinle paylaşırım inşallah. İ20 kullanıcısı az sanırım pek hareket yok gibi neyse zamanla kaynatırız buraları :)

7. hayta38

hayta38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    İsmail HAYTA
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    hayırlı olsun.

8. H.SAHİN

H.SAHİN Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    66
    Ad Soyad:
    Hidayet Ş.
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    hayırlı olsun. kazasız günler..

9. djnone

djnone Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hayırlı olsun kardeş. bende i20 style benzınlı sahıbıyım. dedıgın sorunlar bende halıyle yok. ama ortadan kaldırılabılecek sorun bunlar. önlere sisde takarsınız arkaya hoparlörde takarsınız en kralından orjınalınden dahada guzel oluremın olun. allah kaza bela vermesın gule gule kullanın aracınızı
    Düzenleyen : djnone

10. Serkan

Serkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    168
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    aramıza hoşgeldiniz bende İ20 1.4 cvvt-i 100ps select donanımlı araç var sizin bahsettiginiz benimde kırmızı olarak işaretlediginiz özelliklerden bahsedeyim

bu saydıgınız özellikler 1 inci ve 2 ci yazınız olan lar sadece select ve style paketinde mevcuttur buda aracı satmak için albenidir 3 üncü yazınız olan arka kapıdaki hoperlörler style modelinde mevcuttur select te yoktur mutlaka araçtan bazı özellikleri cıkarıcakkı donanım seviyeleri olsun ve müşteriye hitap etsin ben aracımı 25.200 e aldım en son fiyatı 30.450 olmuş fiyatlar inş birazdaha aşagı inecektir https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

11. black_game

black_game Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet doğru benim team paketinde o saydıklarım yok ama konsaymış diye düşündüm sadece çok basit şeyler çünkü. Neyse böylede güzel yeni alan arkadaşlarada hayırlı olsun. Hepimize kazasız günler. Araç süspansiyon sertliğiyle ilgi neler düşünüyorsunuz peki?

12. Mustafa

Mustafa Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Aracınız hayırlı olsun..https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

13. djnone

djnone Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

kardeş era makyajlanırken torpidodaki ışıktan tutta cam acma dugmelerındekı ledlere kadar calıyorlarsa i20 deki donanım farklarında bu eksikliklerin olması doğaldır. ben aracı alırken team 5 bin tl daha ucuzdu. bu farkın bir şekilde bana yansıması lazım değilmi?

süspansiyon hakkında şunu diyebilirim benim aracta 195 50 16 lastikler ve jantlar var. haliyle sizin hissettiğiniz sertlikten daha fazlasını hissediyorum. ama bu benim hoşuma gidiyor araç daha saglam gıdıyor daha iyi yol tutuyor. benim görüşüm bu

14. Serkan

Serkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    168
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    valla bende 185/60/15 var bana gerçekten keyif veriyor araç ufak şeyleri dert etmiyorum

15. sfzb67

sfzb67 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Serkan BOZKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gifhayırlı olsun i20 in aramıza hoşgeldin

16. black_game

black_game Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hayırlı olsun dileklerini belirten arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Süspansiyon olayına bende alıştım ama tabi lastikler değişip daha yumuşak bir lastik tercih edilirse daha hoş olacak.

djnone Kardeşim anlıyorum tabiki yansıyacak fakat şundan bahsediyorum Araçta herşey mevcutsa ve sadece aynalar elektrikli değilse bu biraz komik oluyor, ayanalar hariç tüm donanım yerinde bu kadar basit yaklaşmaları hoş olmuyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Elektrikli ayna artık tüm markalarda opsiyonel olmaktan çıkmış durumda hal böle olunca İ20 team in tüm donanımtatmin edicisadece aynalar opsiyonel garip değil mi?https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley12.gif
    Düzenleyen : black_game

17. djnone

djnone Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    haklısın kardeş elektrikli ayna güzel bir ayrıntı ancak şunuda belirtiyim ben aynaları bir kere ayarladım daha da o düğmeye dokunmadım:) biraz garip ama durum bu. bence tek + sı orada manuel dugme olmayıp cam acma dugmelerın onunde dugmelerının olması. yani görsellik. eğer sonrada taktırılabiliyorsa taktır bence bu kadar dert ettiysen.

18. black_game

black_game Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yok canım ne dert edecem seninde söylediğin gibi aynalar 1 kere ayarlanıyor bir daha dokunulmuyor bu beni rahatsız etmiyor ama hyundai artık böyle basit şeylerle uğraşmamalı. Evet sonradan taktırılıyor ama gereği yok. Sana katılıyorum :)

19. solakgokhan

solakgokhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    MERHABA BENDE BIR HAFTA OLDU İ20 ALALI.BUNDAN ÖNCE TOFAS KULLANDIM HEP BIRDE CLİO.ARACTAN BU KADAR MEMNUN KALACAGIMI UMMAZDIM HEP ON YARGILUI BAKARDIM HYUNDAİ LERE.FAKAT ALDIKTAN SONRA FIKRIM DEGISTI.FIYATININ HAKKINI VERIYOR.1.2 DIGER ARACLARLA COK FARKEDIYOR.KALKIS HIZLANMA YAKIT TUKETIMI.BIRADERDE CLİO 3 VAR 1.2 HIZLANMA OLARAK DAHA KOTU YAKIT DAHA FAZLA ADAMLAR KAPI USTU KOL TUTACAKLARINI DAHI KOYMAMIS ARKA KAPIDA AYNI KOLON YOK ON TORPIDO GOZUNDE AYDINLATMA DAI KOYMAMIS.CLİO ALMAYI DUSUNUYORDUM BİR ANDA İ.20 ALDIM IYIKI ALMISIM.

20. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba Ufak harf kullanırsanız seviniriz

Bu Sayfayı Paylaş