10 Kasım LPG KABLO

1.6 Admire Hararet Sorunu

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda Çintemani tarafından 4 Haziran 2022 tarihinde açılan konu

1. Çintemani

Çintemani Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    uygar yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    herkese iyi akşamlar.2004 model 1.6 admirem var.geçen pazar ankara sıcağında biraz serinleyim dedim klimayı açtım baktım hararet yükseliyor kapattım yavaşça devam ettim düştü ama sonrasında tekrar artmaya devam etti
    arada arabayı hiç kullanmadım
    bugün 15 km gittikten sonra ilk ciddi rampada hararet yine yükseldi 5 dk bekledim sanayiye gittim cihaza bağladılar bir problem olmadığını sahte hararet olduğunu söylediler dıştan radtayör yıkandı şase bağlantısı zımparalandı
    dönüş yolunda yine ilk rampada hararet yine çok yükseldi biraz bekledim kalan 20 kmde yine 2 kez durarak eve anca gelebildim
    rampada çok hızlı şekilde hararet artıyor
    forumda baktığım kadarıyla şase bağlantısından olabileceği söyleniyor
    sizce hangi sıralama ile gideyim?
    araç 2 senedir bende ve hiç böyle bir sorunu yoktu

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    forumda araştırmışsınız zaten, eğer kaynama yok ve ibre hararet gösteriyorsa sorun zayıf şase bağlantısı demektir. takviye kablosunun teki ile akü üzerindeki eksi kutbunu motor bloğuna direkt taşıyıp test edebilirsiniz.

3. Era1028

Era1028 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Hocam eğerki imkanınız varsa radyatörü değiştirin derim. Benim aracımda da aynı şikayetler vardı radyatörü değiştirdim şuan için bi sıkıntım kalmadı. yada radyatörcüde şişleme falan yapıp tıkalı kanalları açıyorlar. büyük bir ihtimalle sıkıntınız çözülür. sonrasında da yaz kış antifirize devam.

4. sefakirmit

sefakirmit Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    Ad Soyad:
    sefa kırmıt
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Klima acikken yogun sıcak havada yokus cikarken bir mikrar oynamasi normal diye okumuştum forumda ki dün basima geldi 1.3 admire otomatik aracım, yokusu cikarken bende sıkıştırdım 5.6 bin devirlerdeyken bir baktim hareret göz kırptı. O an için klimayı kapattım sonra düzeldi tekrar normale dönünce ayni duzenle klima acik yolculuga devam ettim bir şey olmadı şükür

Bu Sayfayı Paylaş