LPG KABLO

1.5 Crdi Sarsıntılı Stop

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda bnym97 tarafından 17 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

1. bnym97

bnym97 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    bünyamin çetinkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaşlar araba sürekli olmasa da ara ara sarsıntılı bir şekilde stop ediyor. Başka hiç bir arızası yok.

Araştırdığım kadarıyla gaz kelebeği diye geçen parça aslında dizellerde gaz ayarı için değil araç stop edildiğinde havanın kesilmesi için yazmışlar.

Videoda görünen parçanın konumu aynı videoda ki gibi duruyor bende ve araç ne çalışırken ne gaz verirken nede stop ettiğinde hiç hareket etmiyor. Ara ara sarsıntılı stop etme sebebi bu parçadan olur mu?

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, vakumunu açıp kapatan valfi kontrol edebilirsiniz. sarsıntıyı bu parça yapar.

3. bnym97

bnym97 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    bünyamin çetinkaya
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Abi bugun biraz daha detaylı inceledim 2 tane selenoid valf var

Birinin parça kodu 3512027050
    Diğeri 351202A400

İkisine de parça siteleri turbo valfi yazmışlar ama A400 ile biten kelebeği açıp kapatıyor. Acaba vakumda bir sıkıntı var mıdır diye düşündüm ama iki valfte aynı vakum hattında bir sorun olsaydı turbo basıncıyla ilgili sorun yaşardım. Vakum motoruda varmış ayriyetten turbodan yana bir sıkıntı olmadığı için vakum motoru arızasını da eledim şimdilik.

Havalar biraz ısınsın detaylı ölçüm ile net arıza belli olur. Valf bobinine enerji geliyor mu ona bakmak lazım önce.

Bu Sayfayı Paylaş