LPG KABLO

Ziebart Çizik Giderme

'Detaylı Temizlik' forumunda tgykya tarafından 8 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam haddim olmayarak bir kaç kelime katkıda bulunmak isterim , Köksal hoca rötuş işine girmem bakım parlatma tamam diyor. Arabanın boya kodunu öğren , nette araca özel boya yapıp spreye basıp satan yerler var , ben n11 üzerinden satın almayı yaptım 5 dak sonra satıcı aradı boya kodunu sordu fonetik aldabeyle kodladım , olmaz git sracın kapı içindeki etiketin fotosunu çek whatsapptan gönder dedi , gönderdim adam 400 ml yapıp göndermiş , arabanın görünmez bir yerine sıktım baktım yüzde yüz aynı boya , benim araba 2013 ve kapalı garaj arabası belki boya daha parlak , sizin aracın boyası yılların verdiği eskitme sonucu farklı tonda görünebilir , buna rağmen sprey boya ile temizlediğin bölgeye birer gün ara ile 3 gün fıfs fıs yap , bir hafta sonrada bir pasta cila sonuç daha iyi olabilir. Aracı yakın vadede satmayı düşünüyorsanız genel bir dıştan boyadan fıs fısla rütuş daha iyi ve gerçekçi olur derim yinede siz bilirsiniz.

iPhone 5c cihazımdan tapatalk aracılığıyla gönderildi

mertsait12 bunu beğendi.
  2. mertsait12

mertsait12 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad Soyad:
    Mert varol
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    çok teşekkür ederim üstadım paslar için dediginizi yapabilirim ancak cizikler icin olmaz gibime geliyor zira hertarafi bu şekilde :) zaten simdilik pasları çözüyüm ilerlemesinde çiziklere pek çözüm yok gibi

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Çizikler ne kadar adet olarak bilmiyorum ama bu iş sabır işi , daha önce Astram vardı Ankara'dan bir öğretmen arkadaş Mersin Ford'a takasla vermiş aracı bendeFord Plazadan almıştım , özellikle sürücü kapısında 10 cm boyunda bir yatay çizik vardı ve her arabaya baktığımda burayı görüyordum ve bir şey yapamadım , sonra sanayide aracıma boya yaptırdım sonra hafta sonunu arabama ayırdım , önce çiziği zımpara ile iyicene açığa çıkacak şekilde temizledim sonra ilk kat boyayı fırça ile attım , bir gün sonra kuruyan boyanın üzerine sıfır zımpara ile bir diş açıp bir kat daha derken , üç kat yaptım ve boya kalın olduğu için 15 gün kurumasını bekledim , 15 günün sonunda hafif sıfır zımpara ,pasta ve cila ile iş güzel görünüyordu , dediğim gibi sabırla uğraşmak lazım fazla bir bütçeye de gerek yok , önemli olan boyanın tonu ve eldeki malzemeyi iyi ve yerinde kullanabilmek , hatta o Astramı takasta Hyundai Plazaya verirken kaportayı inceleyen ustaya gösterdim ve burayı kendim yaptım deyince inanamamıştı.

mertsait12 bunu beğendi.
  4. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    kime güveneceğiz peki tek tek adam mı arayacağız işini yapan birine güvenip yapacağız en azından marka bir yer gidip muhattap bulabilirim bişi olunca. forumdan birine ulaştım gereginden çok para istedi pasta cilaya sadece o kadarını versem zaten bu arabayı almazdım.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Olmadı meguiars yaptıracağım onlarda aynı fiyatı verdi baktım netten de herkez meguiars öneriyor

Bu Sayfayı Paylaş