LPG KABLO

Yumurta Kasa Accent

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda falcon93 tarafından 25 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. falcon93

falcon93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yaklaşık 1 ay önce 1999 model 1.5 gl accent aldım. Arabamda ufak çaplı modifiye mi denir artık bilemem amahttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gifaksesuar yaptırdım öncelikle beyaz sis farı taktırdım camlara film ve kapı direklerine carbon yaptırdım. Daha fazla şeyler yapmak istiyorum. Forumda gezinirken koray beyin ledli stop çalışmasını gördüm ve çok hoşuma gitti vakit kaybetmmeden çalışmalar başladım ve sadece montajı kaldı en yakın zamanda resimleride ekliycem. aracıma çelik jant ve marşpiyel taktırmayı düşünüyorum taktıranlardan da fikir almak istiyorum. 16" jant taksam sürtme yapar mı yay taktırmak istemiyorum ama gerek var mı? Sizlerin önrebileceği çalışma varsa yardımcı olursanız sevinirim

2. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    o Koray bey ben oluyorumhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.giftekrardan araban hayırlı olsun, kazasız belasız kullan.. arabanın resimlerini en kısa zamanda görmek isteriz Gelelim marşpiyel ve çelik jant işine.. Marşpiyel takımı yaptıracaksan sadece yanlara yaptır derim.. bizim arabalar zaten alçak, en ufak bi tümsek, kaldırım yada çukurda zarar verebilirsin.. Jant olarak şöyle diyim sana.. bizim arabaların bijon aralıkları 4x114,3.. ve bu aralıkta jant bulman zor olabilir.. genelde 4x100 ve 4x108 bijon aralıklı jantlar çoğunlukta piyasada.. 16 lık jant olur.. FAKAT.. Lastik ebatlarımız orjinalde 175/70/13 tür.. Ve lastik taban ölçüsü 175 ten 185 ve yukarısına çıktığı vakit arka çamurluklara sürtecektir.. Arka çamurluklara bak, içe doğru 1 cm lik bir kıvrım var.. O kıvrımın, kaportacıda içe doğru çekiçlenip, arka çamurluğun dışa doğru genişletilmesi lazım.. bende 185/55/15 jant-lastik vardı.. sürtme yapıyordu, arka çamurlukları açtırarak çözüm yoluna gittim. Şu an 195/50/15 jant- lastik var.. lastik tabanı 195 olduğu için arka çamurluk kasis ve çukurlarda sürtme yapıyordu.. Gittim biraz daha çekiçlettirdim yani dışa doğru genişlettim arka çamurluğu.. şimdi ne sürtme var ne de ses.. Eğer 16 lık jant takıcaksan 195/40/16 yada 195/45/16 lastiklerle beraber kullan derim.. Söyliyeceklerim bunlar.. Ayrıca çamurlukları çekiçletirken boya atabilir, bunu da göz önünde bulundur.. benim sol arka çamurluk boya attı ve macunlattım.. ilerleyen zamanda boyatcam

3. falcon93

falcon93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    en kısa zamanda stopların montajını yapınca çekip koycam çalışmalarınızı inceledim gerçekten takdire şayan şeyler el becerisi ve sabır istiyohttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gifbu arada arabam beyaz renk evet jant biraz zor bulunuyo sahibinden.com da bi ilanda gördüm jant ve marşbiyel çok hoş durmuş http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sinifinin-lideri-64768723/detay/bu ilandan inceleye bilirsiniz aracın süspansiyonuyla oynamak istemiyorum takmak istediğim 195/45/16" spor yay gerektirir mi?

4. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    araç güzel görünüyor.. yay takıp takmamak sana kalmış ama biraz yüksek gibi durur arabahttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

5. falcon93

falcon93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ön sinyaller ve sisleri karartmayı düşünüyorum sizce nasl durur

6. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    sisleri karartma ama sinyaller olur

Avast bunu beğendi.
  7. okyanuus

okyanuus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mrb arkadaşlar bende cant taktıracam lastik ölçüsüde 185 60 14 olacak aceba çamurluğa sürtermi

8. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    evett

9. okyanuus

okyanuus Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ama aracın kullanma kılavuzunda opsyonel olarak 185 60 14 takılabileceği yazıyor ve birde ben birşey daha soracam aracım sade bir araç avrupamı yoksa yerliüretim mi nasıl anlayabirim aracım 2001 model 1.5 gls

Bu Sayfayı Paylaş