LPG KABLO

Yumurta Kasa Accent Cam düğmeleri led aydınlatma.

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY) Uygulamaları' forumunda mursel_balci tarafından 9 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    DIY Sahibi : koray2907
    Konu Linki :Veeeee.. Yumurta Kasa Accent Cam Açma Düğmelerinin Işıklandırılması :)

Baktım sırasıyla era - minelyum ve sonunda da excell cam açma düğmelerinin ışıklandırma projelerini gördüm.. neden olmasın daha iyisini yapabilirim diye işe koyuldum..
    Bilgiğiniz üzere yumurta kasa accentlerin cam açma düğmelerinin geçirgenliği yok.. ama bu bana engel olamadı.. hemen resimlerle anlatıyorum..

Önce cam açma ünitesini tırnaklarından söktükten sonra, soketini de çıkartıp eve getiriyoruz.. Sonra kenarındaki tırnaklardan da kurtarıp dağıtıyoruz..

Daha önceden griye boyadığım dış ünite de görünüyor :)

gördüğünüz üzere bu tuşların geçirgenliği yok..

[​IMG][​IMG]

Sonra şerit ledimizin tam üstüne gelecek hizada ince uçlu matkapla deliyoruz

[​IMG][​IMG]

Vee ilk denemeler.. elimde beyaz ve turuncu led vardı.. beyaz çok parlak kaçacağı için turuncu yaptım.. elimde mavi olsaydı mavi yapacaktım..

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

bu da karanlıkta görüntüsü

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

Önemli not.. ledler 3 lü oldugu için 1 tanesini elektrik bantı ile kapatıyoruz.. ve dış ünitenin kapanmasını engellememesi için üzerinde biraz işlem yapıyoruz.. Dünyada ilk sanırsam yaptıgım bu uygulama :D

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş