LPG KABLO

Yumurta Kasa 1.5 Gls 2000 Model Araçtan Gelen Sesler Çözüm Ariyorum.

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda accent355 tarafından 10 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. accent355

accent355 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Hasan Zeybek
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Arkadaşlar merhaba , babamda zamanında sıfır aldığımız 1.3 ls yumurta kasa accente 20 senedir biniyorum kendimede geçen yaz 1.5 gls 2000 modelini aldım. Sizlere bir kaç sorum olacak.

1:) direksiyonu tam tur sola veya sağa çevirdiğinizde turun bitiminde tak diye bir ses geliyor yani turun bitiminde bir stop yok buda hızlı direksiyon manevralarında rahatsız ediyor bu sadece bende mi var bilen aydınlatırsa ve çözümü varsa söylerlerse sevinirim.

2:) Aracın içinden nereden geldiğini çözemediğim ama arka taraftan bir yerden böyle koltuk gıcırtısı gibi kuş sesi gibi cik cik cik cik ötme sesi geliyor bu durumla karşılaşan var mı kendim çok rahatsız oluyorum bu sesten delircem :) bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

3:) Malum yumurta kasaların göğüslükler tam bir mika göğüslük çatırtı sesini kesicek tampon yapıcak bir çözüm var mı varsa da nasıl yapıcam bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim teşekkürler...

2. Marmaramar

Marmaramar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    Serkan budak
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Tam tur dönerken gelen tak tak sesi aks kafasıdır değişmesi gerekiyor.
    Arkadan gelen ses alt takımdan mı geliyor eğer alt takımdansa viraj demir lastiği aks körüğü gibi şeylerin değişimiyle düzelebilir.Yinede tam arıza tespiti için rot balanscıya götürün.
    Torpido için ise kaplama yaptırabilirsiniz.Bende bir örtü vardı onu döşemeciye kestirtip torpidonun üstünü kapladım güneşten falan koruyor.

Bu Sayfayı Paylaş