10 Kasım LPG KABLO

Yukselen Motor Devri

'Yumurta Kasa Accent Forum - Club X3' forumunda Kmyc ugur tarafından 29 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. Kmyc ugur

Kmyc ugur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ugur oz
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Arkadaslar sorunum su sabahleyin jikle devreye girip arac isininca devir gostergesi 1100 sabitleniyor 25 km kullanip calistigim yere variyorum rolantiye bakiyorum devir saati 1400 sanki yol boyunca araba motoru sogumus gibi bekliyorum rolanti devri 1100 geri dusuyor bu arada kalorifer yolda giderken soguk rolantide durunca sicak ufluyor birbiriyle baglantili mi bilmiyorum yazin tum radyator boşaltıp antifiriz eklettim onunla bir alakasi olabilir mi?????? Ustaya gosterdim karburatorden dedi???? tekleme hoplama yok performansta iyi ancak yakit tuketimi yaza gore %15 gibi artti sizce ne yapmaliyim????? Bu arada haratette normal

Son düzenleme: 29 Ekim 2018
  2. Kmyc ugur

Kmyc ugur Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Ugur oz
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Arac 98 accent 1.3 lx bu arada radyator suyu tamamen degisti temizlendi sorunsuz bu degisimde kalorifer petegi temizlenmis olmuyor mu bugün usta petek tikalidir temizlemek gerek dedi de?????? Aracin tum suyu bosaltilinca kalorifer petegi suyu da degismis olmasi lazim degil mi

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    sanki termostat açık kalmış, dediklerinizin hepsi termostat açık kalmasına benziyor, yolda giderken radyatör rüzgarı yedikçe soğuyor, durduğu yerde ısınıyor tabi devir geri düşüyor, tabi fan açmaya bile gerek kalmıyor:)

Bence kalorifer evaporatörü sağlam. Termostat bozuk

Hasan110 ve sipartacus bunu beğendi.
  4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Bu arada o ustaya tekrar gitmenizi pek önermem termostat arızasına karbüratör demiş rölantide ısıtan kalorifere tıkalı demiş, siz termostat a baktırmaya gidersiniz fan müşürünü falan sökebilir aman dikkat diyeyim. Başka usta varsa onu deneyin

5. ZeyboY36

ZeyboY36 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad Soyad:
    Barış ZEYBEY
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC

Bu problem için direk Termostat arızası demek yanlış olur. Başka bir accent te aynı arıza vardı. Termostat değişti düzelmedi. Petek tikaliysa eger böylede yapar. Araç rölantide çalışırken fazla ısınır. Petek sogutamaz. Eger ki petek tikaliysa; petek boruları ve petek metalleri ısınır. Bu şekilde de su rölantide birazcık ısınmış olur. Buda sizi yanıltır. Siz genede termostatı deneme amaçlı değiştirin. Selametle..

sonatım51 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş