10 Kasım LPG KABLO

Yıllık Bakım

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda tgykya tarafından 18 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Merhaba arkadaşlar aracımı alalı 1 sene oldu accent admire 1.3 2006 kasa. aracı ilk aldıgımda çok bilgili bilinçli degildim araçlarla ilgili çünkü ilk aracımdı 1 senedir baya bişiler ögrendim. ilk bakımı nasıl yapıldı hangi yag kullanıldı hiç bilmiyorum total yağ kullanışmıştı. ve haddidden fazla para almıştı çakal usta bilmediğim için, şimdi sadece bu işi yapan yere götürdüm adamların işi filtre ve yağ değişimi sadece herşeyi sadece o işi bilen ustaya götürmeyi daha dogru buluyorum misal elektirik sorunu gidip mekanikçiye göstermek iyi bişi değil. Castrol magnetec 10-40 yağ kullanıldı hava-polen-yağ filtresi değiştirildi 150 TL verdim. castrol edge alacaktım abi 20-30 tl fark vermeye değmez edge hissetirmez bu araçta o farkı dedi. normalde benim aracın fabrikanın önerdiği shell yağı imiş ama ben castrol koymak istedim artık hep magnetec koyarım. Bu aracı kullananlar yıllık bakım parası ne kadar ödüyorsunuz merak ettim. birde benzin filtresini değiştirmeye gerek varmı dedim abi benzin filtresi sürekli her bakımda değişen bişi değil 40 binde bir değişiyor dedi şuan durumu iyi gerek yok dedi.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Oncelıkle maalesef ulkemızde özel tamırhanelere gırdıgınızde anlamayan veya basında durmayan bırıysenız kıtleme evrelerı cok fazla ve cok basarılıdır.Ben sahsen anlamadıgım bır durum varsa 3-4 ustaya gosterır sorar en uygun nasıl hallederım ona bakarım.

Benzın fıltresı vs bunlar zaten hıssettırıyor kendını araba rampada bogulur gb oluyor degısme zamanı gelınce.Yaglamada araba ne onerdı ne yaptı olayları hıkaye gelıyor bana örnek yakıt içinde vw shell den alın derken reno total der bu onların anlasmasına baglıdır sız dogru kalınlıgı koydukca marka cok fark etmez elf - mobıl- shell- lukoıl -castrol bu markalar ıyıdır.
    2.sı herseyı bılen ustalardan korkun derım her ısı kendı tamırcısıne goturun ve sabıt ustalarınız olsun.
    bırde mumkunse hıc anlamıyorsanız bosch servıslerını deneyın onlar hem kalıtelı parca hemde daha uygun fıyatlıdır.
    tabı bunlar tamamen yetkılı servıse gıtme fıkrınız yoksa gecerlıdır.

Bırde anlamasanız dahı basında durun takıp edın. yaptık deyıp eskı parcaları kakalayan 2.el takan cok usta gorduk bız.

HMB ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Bir gün öncede arkadaşın aracı götürdük aynı yere geçen sene değiştirdiği yer hiç bir filtre yi değiştirmemiş polen den pislik çıktı resmen. Foto daki araçtan çıkan yarısı adam bakımı yaptırdı araç şaha kalktı çekiş herşey düzeldi

HMB bunu beğendi.
  4. sauron47

sauron47 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    dervis gel
    Yaşadığınız Şehir:
    47-MARDİN
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    benim aracında bakım vakti gelmek üzere serviste yapacağım ilgililer gerçekten.

HMB bunu beğendi.
  5. YasinD.

YasinD. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,576
    Ad Soyad:
    yasin demirbağ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Yetkili servisten orijinal parçaları uygun fiyata temin edip, dışarıda da yağ değişimi yaptırabilirsiniz. Yağ yetkili serviste 20-30 lira daha pahalı olabilir. Bu tip bakımlar da aracımın başından ayrılmamaya özen gösteririm.

Bu Sayfayı Paylaş