10 Kasım LPG KABLO

Yetkili Servis Dışarıya Parça Vermiyorum Dedi

'Teknik Malzemeler , Ürünler' forumunda Sonatamvar tarafından 12 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. Vale0

Vale0 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    180
    Ad Soyad:
    Selim
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Şikayetle sonuç elde edemezsiniz...

Şu an içinde bulunduğumuz konjonktür gereği kurumlar kendi kanunlarını şahsileştirip kendi çıkardıkları yasalar ile hareket ediyorlar...

Dilerseniz Aracınızın ruhsat şase no yollarsanız özelden iletişim bilgileri ile size Ankara ata huyundai den istediğiniz parçaları alır kargo ederim sizde bana fatura bedelini eft edersiniz...

Sonatamvar ve blue55 bunu beğendi.
  2. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,957
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Parça veren başa bir servisten alabilir, kargo ile göndermelerini talep edebilirsiniz.

3. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    O servisin çok ömrü yok kapatmak için bahane arıyo gibi geldi bana.

Sonatamvar bunu beğendi.
  4. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Aynen buna nasıl karar verıyorlar mahkemeye verırsen ıptal edebılıyorsun ama dıgıtal ve analog arası farklı hak yeme durumları ıllakı mevcut.

5. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Hız sınırı 50 olan yolda siz 56 ile ceza yediyseniz aslında göstergedeki hızınız 60 km nin üzerindedir. Yani radar 56 ölçer ama aracın göstergesi 60 61 gibi bir hız görürsünüz. Yani 1 km ile ceza yazılıyo demek çok doğru değil. Hız sınırı olan yerlerde %10 da tölerans ekledikten sonra 1i de 5i de 10 km fazlasına da yazılması doğru bence. Sizin düşünce ile bu işin sonu gelmez.

6. Sonatamvar

Sonatamvar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    64
    Ad Soyad:
    Ozan Yurtsever
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Çok teşekkür ederim başka bir servisten arkadaşım vasıtasıyla aldım.

7. Sonatamvar

Sonatamvar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    64
    Ad Soyad:
    Ozan Yurtsever
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Müşteri olarak da gittiğim bir yerdi şanzıman yağını değiştirmiştim mesela orada en son. Yine de böyle bir muamele ile karşılaştım daha da gitmem

8. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Anlamadım ben 60la gıderken mı radar 56mı ölcuyor?ozaman 150yle yakalanan 200kmyle gıdıyor dıceksınız. O nasıl mantık oyle. 50km hız lımıtı koyması dogru benım 56yla yolda gıtmem mı yanlıs dusunce? kusura bakmayında 60bugun normal bır hız sınırı benım arabam o hızı 2.vıteste devırıyorken elalemın bmwsi 1.vıteste 90km goruyor. adamda sabıt 1.vıtes 50yle bınip motor yesin ozaman. Ayrıca emsal davalara bakarsanız ugrasanlar hep avukat adamlar 133km den ceza yemıs mahkeme de dava acıyor ve karar : radar dogru olcumu almıs olabılır ama sofor analog dıgıtal farkından 1-2km farkını alamamıs olabılır sonuc karar ıptal ...

sizin düşünceniz nedir bu arada merak ettim. onunla bu konuların ekonominin yolların memleket sorunlarının çözüleceğine inanıyorsunuz galiba?Bizim ki ile çözülmüyor ya...

9. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Siz her söylediğimi yanlış anlayıp üzerinize alınmışsınız. Yazdığımı tekrar okumanızı tavsiye ederim. 50 km yi misal olarak verdim ve kanun koyucu ben değilim sitem edecekseniz meclise sitem edin. GPS hızı gerçek hız, aracın göstergesi gps hızının ortalama %10 u kadar fazlasıdır. Radarlar da gps mantığıyla 2 koordinat arasındaki hızı tespit ettiği için gerçek hızı tespit eder aynı mantıkla çalışır. Bilmem anlatabildim mi acaba. Göstergedeki hız her zaman gerçek hızdan fazladır. İptal konusu mahkemenin vereceği karar ile olur benim yorumlayacağım konu değil. 1 km hız farkıyla ceza yazıldı demeniz doğru değil dedim. Hız sınırı 50 ve kanun koyucu %10 tolerans uygulanabilir der uygulanır demez yani size 50 üzeri bütün hızlarda ceza yazabilirken bir tolerans uygulanıyo o da sizin itiraz ettiğiniz meseleye istinaden. Hız sınırı 50 iken 56 ile cezada 1 km diyemezsiniz onu anlatmaya çalıştığım için uzun uzun yazdım. Şimdi sizin mantıkla hız sınırı 90 olan bi yerde kaç km hız ile ceza yazılması lazım. 1 km hıza ceza yazmayan memura neden yazmadın dediklerinde ne cvp versin. Haksız yazıldığını düşünen mahkemeye müracaat eder haklı gerekçekerini sunar mahkeme iptal eder ya da etmez. Ama o memur kanun ne emretmişse onu uygulamak zorunda inşallah alınganlık yapmadan okur ve ne demek istediğimi anlarsınız. Biz de ceza yiyoruz ama görevini yapana da saygılıyız. Kanun emrederken insiyatif kullanılmaz kanun icra edilir.

10. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hız sınırı 50 olan yerde 51 ile gitmek yasaktır. Ama yasa şöyle diyor %10 fazlasına kadar ceza yazma. Yani 55 km üzerine çıkarsa ceza yaz. Aslında hız sınırı en az 6 km geçilmiş bu durumda. Bunda herkes hemfikir sanırım.

2. olarak da üstteki mesaj da yazdığı gibi araç üreten firmalar hız göstergesini aracın mevcut hızından daha yukarıya ayarlıyor. 2 mantıklı nedeni var.
    1. neden araç üreten firma; aracın hız cezası yediği durumda "Senin gösterge düşük gösteriyordu." ama hız sınırını geçmişim diyebilecek müşteri şikayetlerinden ve yasal sorumluluktan kurtuluyor.
    2. neden kullanıcılar daha hızlı gittiğini zannederek biraz kendini tatmin ediyor.

Hız göstergesindeki yüksek gösterge oranı firmadan firmaya veya araca göre değişebiliyor. Teknolojisi düşük araçlar %10 yüksek gösterebilirken, aşırı lüks araç her türlü süratte 3 km daha hızlı gösterebiliyor.

Sygic, igo gibi navigasyon yazılımlarını veya gps konumuna göre hız ölçen bir yazılım ile ölçtüğünüz hız değeri aracın gerçek hızına daha yakındır. ( yazılım bağlantı ve benzeri durumlardan yanlış ölçüm yapabilir. ) Aracın göstergesinin gösterdiği hız gps de gözüken hızdan lastik boyutu değişmemişse daha yüksek olur.

Polisler de öyle bir ayarlamışlar ki aynı anda kamera da kayıtta eğer kamera kaydına girmişse polis 56 km yi gördüğü durumda ceza yazmayayım diyemiyor. Eğer derse ona buna neden ceza yazmadın diyen biri çıkabilir.

Eski bir video ama radara böyle girilir. :)

blue55 bunu beğendi.
  11. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    hiç uğraşmayın boyle durumda kendileri kaybederler en yakın ildeki başka servisi arayın havale kargo ile alın

para kazanmak parça satmak istemiyorsa keyifler bilir çevrenizide ona gore yonlendirirsiniz

<<bülent>> ve ysuatsenyurt bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş