LPG KABLO

Yeni Tucson Almak Istiyorum Arti Ve Eksileri Nelerdir Kullanan Arkadaslar?

'Tucson Forum - Club' forumunda Er.tansel tarafından 15 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. Er.tansel

Er.tansel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Tansel er
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Renault
    Herkese merhaba,
    Tuscon almak istiyorum muhtemelen elite plus donanim olacak aracin youtube incelemelerini hemen hepsini izledim fakat ben kullanicilan uzun donem fikirlerini duymak istiyorum. Ornegin yakit konusu onemli degil bana lazim daha cok cam tavan trim sesi, aracin genel trim sesi veya ne bileyim servis maliyetleri bakim araligi kullanislilik ozellikle otomatik vites sorunlari varmi? Ornegin suan fluence kullaniyorum edc otomatik sanzimani var ve ciddi sikintilar iceriyor. Uzun donemde otomatik sanziman basima is acar mi gibi paylasacaginiz her turlu bilgiye ihtiyacim var.

Yorum yapan herkese simdiden tesekkurler ve iyi forumlar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

tucson'um yok ama periyodik bakım fiyatları için doğrudan servislere telefonla fiyat sorabilirsiniz.

3. Er.tansel

Er.tansel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Tansel er
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Renault
    Tesekkurler

4. sevancak

sevancak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ad Soyad:
    sevan çakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Yaklaşık olarak 2 aydır elite model TGDİ 4*4 kullanmaktayım.Bu güne kadar herhangi bir kusuruna rastlamadım araba genelde iyi yakıt abartıldığı kadar çok yakmıyor zaten yaksa ne fark eder dizel ve benzinli arasında çok bir fark kalmadı.Tek fark dizel 200 km daha fazla gitmekte.Şanzımanla ilgili bir sorun yaşamadım şu ana kadar zaten gerektiği gibi kullanılırsa bir sıkıntı çıkacağını sanmam.Eğer piyasada suv tarzı bir araç arıyorsanız piyasadaki en dolu ve en ucuz aracı alıyorsunuz bunu böyle bilin.Servis fiyatlarının pek pahalı olacağını sanmıyorum.Seçim sizin şimdiden hayırlı olsun.

MSC bunu beğendi.
  5. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Temmuz ayından beri style otomatik gdi motor kullanıyorum. Sizin merak ettiğiniz, cam tavan trım sesi, ve şanzıman konusunda bir şey diyemem. Zira aracım cam tavan değil ve şanzımanı tam otomatik

Ancak tüketim olarak şehir içinde 12 lt ve hatta biraz daha üzerini Gözden çıkarın. Bu açıdan biraz yakıyor. Tahminim sizin düşündüğünüz tgdi motor da yakın değerlerde tüketim verir, ancak performans olarak tatmin eder. Diğer açılardan bence şu anda segmentinin en yakışıklı ve f/p si yüksek aracı. Şu ana kadar herhangi bir trim sesi rahatsızlığı hissetmedim. Ön taraf plastiği biraz sert ve bu da biraz ses yapıyor bazen ama çok rahatsız edici değil. Hele şu an Renault kullanıyorsanız bu araçta ses bile duymazsınız renodan sonra . Servis durumunu bilemiyorum, daha bakıma gitmedim. Özetle tavsiye ederim

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6. Er.tansel

Er.tansel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Tansel er
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Renault
    Oncelikle yorumlar icin tesekkur ederim. Su an fluence kullaniyorum ve sanziman her ne kadar cift kavrama olsa da inanin corollanin tork konvertorlu sanzimani bunun yaninda muthis kaliyor. 2 senedir bu araci kullaniyorum ve artik aracin trim sesleri benimle bir butun oldu. Deyim yerindeyse aracin uzerindeki metal kadar bez bant uyguladim her bir kosesine ve gel gelelim hala deli gibi trim sesi aliyorum. Diger yandan ozellikle benzinli arac bakmamin sebebi suan kullanmakta oldugum fluence yakin zamanda mazot pompasi ve enjektor degisimi gibi ( 5.500 tl ) ciddi bir maliyete sebep oldu. Hep mi kotu bu araba degil tabi ki ornegin me kadar zorladiysam 7 litrenin uzerine cikmadi istanbul trafiginde 5 litreyi gecmeyi tek depo ( 60 litre ) istanbul trafiginde 1.050 km yol yapiyorum ve en guzel yani 20.000 km de bir bakima giriyor. Ama edc olayi beni ciddi sekilde korkutuyor servisin sanziman fiyati 22.000 lira arabanin yarisi nerdeyse ama genislik olarak benim icin ideal oldukca genis gerek ic mekan gerek bagaj ( ki bir adat koca bas mevcut ) yani iki senede bana ciddi maliyet cikartti. Bu maliyetin haricinde servise girmedi ama trim sesleri beni artik yildirdi gercekten. Diger yandan iki yil kadar i20 kullandim ve tik ses duymadim. Hyundai’ye yabanci degilim aslinda. Fiyat donanim olarak bakinca kesinlikle tucson aracin albenisi rakiplerinden baya baya ileride. Kafama ciddi anlamda yatan bir arac. Acabalarim kronik bi sorunu var midir yonunde bu yuzden kullanici deneyimleri onemli benim icin. Bir hafta kiralayip deneyeyim diyorum ama bulamadim. Satis noktalari malum uc bes km bi alanda test ettiriyor. Tiguan acikcasi o parayi benim gozumde kesinlikle haketmeyen bir arac. Kadajar kesinlikle almam bu renault tecrubesinden sonra o da fiyat olarak uygun renaultu tanimamis olsam dusunulebilir ama su halda yanina bile yaklasmam. Qaskai zaten kadjar ile ve hantal bir arac ( kime sorduysam motorun yetersiz oldugunu soyluyor kendim kullanmadim ) buyuk oranda tucson dan yanayim. Benim araci kullanim amacim sehir ici ise gidip gelmek belki esim de ileride kullanir dusuncesi ile otomatik istiyorum. Cok nadir sehir disi kullanimim olur gunde ortalama 50-60 km yol yaparim.

7. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bu tip sınıf geçişlerinde ilk akla gelmeyen ayrıntıları da düşünmeniz lazım.

örneğin bir SUV'un lastikleri fluence lastiklerinin 2 katından daha pahalı olabilir.

SUV'ların alt takımları sedanlara göre çok sağlamdır ama bir amortisörü 2 kat pahalı olabilir.

ayrıca fluence'e göre TL bazında yakıtınız 2ye katlanacak.

bunları kullanıcıların genel şikayetlerine göre yazıyorum. 1000 kiloluk bir aracın 6 litre yakmasına razı olanlar 1600 kilo 4x4 aracın 10 litre yakmasına isyan edebiliyor.

yeni bir hyundainin arıza yaparak masraf çıkarması mümkün değil ama, sonuç olarak SUV'a binmek fluence ile karşılaştırıldığında sizin için daha masraflı olabilir.

ben qasqai ile tucson'u aynı sınıfta görmüyorum. qasqai de sağlam bir araba ama iç mekana baktığınızda tucson bir üst sınıf gibi.

emrex, gendermarie25 ve snngngr19 bunu beğendi.
  8. Er.tansel

Er.tansel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Tansel er
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Renault
    Guzel aciklama olmus elinize saglik. Ozellikle yakit konusu takildigim bi konu degil arac benzinli olunca yakacak haliyle. Ama servis kismi bakim maliyetleri vs bunlara takilabilirim. Ornegin su an kullandigim arac ile bir yil icinde 55.000 km yol yapmisim. Ciddi yol yapmisim. Bu mantikta bakilinca benim idealim dizel. Ama diger yandan arac az yakiyor diye her yere arabayla gitmisim ve bunun icinde dugundu cenazeydi vs yaklasik 30.000 km si sehir disi. Kaliyor 25.000 km. Yine dizel sonucu cikiyor ama ilk arabam olmasi sebebi ile butun hevesimi aldim ve artik araba benim icin sadece ulasim aracindan ibaret. Ve son zamanlarda kullanimimi da iyice azalttim. Benzinli olmasi ozellikle istegim zira 11 senedir dizel kullanan biri olarak artik motor sesinden gina geldi. Servis maliyetine bakmadim henuz ama periyodik bakim harici basima masraf musallaf etmezse sayet ki hyundai den oyle bir beklentim yok acikcasi aracin cussesi ve sinifi goz onune alindigindan rakiplerine oranla es deger seviyelerde ise yine kabul edebilirim. Bu araci aldiktan sonra sene de en iyi ihtimalle 10-12.000 km yol yaparim. Binek aractan bu tarz bi araca gecmemin en buyuk sebebi esim. Yuksek olmak istiyor. Senelerdir binek arac kullaniyoruz. Daha dogrusu rahat hareket etmek istiyor trafikte. Gerek kasa gerek donanim gerek f/p olarakta aklimiza en cok yatan aract hyundai oldu acikcasi ve yavas yavas hem kullanici deneyimleri varsa kronik sorunlari ve bakim maliyetlerini ele almaya basladim tabi siz degerli kullanicilardan gelen yorumlar sayesinde.

9. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
  10. Er.tansel

Er.tansel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Tansel er
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Renault
    Paylasim icin tesekkurler. 4 haneli rakama sadece 60.000 bakimda cikmis. Onun harici ortala 500 lira. Su anki aracimin 60.000 bakimi 1.400 lira tutmustu ve acikcasi 700 lira alti bakim masrafi odedigimi hatirlamiyorum. Bakim araligi 15.000 sanirim o da iyi bi deger. 10.000 degil en azindan.

ai_torcuk bunu beğendi.
  11. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    İşinize karışmak haddim değil, ama yıllık 55 bin yapan bir kullanıcı profili için Tucson ne kadar efektif olur? Bilemedim. Dizelin sesi demişsiniz ama, böyle yüksek km ler için biraz daha ekonomik düşünmek gerekmez mi?

Tucson dizel ler çok pahalı, ancak aynı segmentte reno grubu harici Kuga veya 3008 in dizel versiyonlarına da bir bakın isterseniz. Ya da en kısa sürede tucsona bir lpg.

55 bin km/yıl, benzin için, bu fiyatlar ile bana çok yüksek geldi.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

gendermarie25 bunu beğendi.
  12. Er.tansel

Er.tansel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Tansel er
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Renault
    Artik o kadar yapmam diye dusunuyorum. İsten eve evden ise. O ilk hevesle yapilmis yol. Bakkala bile arabayla gitmisim vs vs. Ama suan senede 10 bin zor yaparim gibi duruyor.

13. madmax5901

madmax5901 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    150
    Ad Soyad:
    semih
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Yıllık 55 bin km ve benzinli araba. inan yakıt masrafı seni ağlatır şimdi yakıt önemli değil diyorsun ama iş benzinliğe gidince değişir arkadaşım da senin gibi benzinli olsun dedi ama 6 ay dayandı sıfır arabayı 8 bin lira zararına verdi gerçi o çoğunlukla şehir içi gezdi ortalama 14 litre yaktı. sen bu kilometrede 10 litre ile gezicen 60 kuruş hesabını sen yap .arabaya diyecek laf yok bence bu sınıfın yakıt hariç her yönüyle en iyisi

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. gendermarie25

gendermarie25 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    Savaş Gökta
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    İstanbul trafiği için yakıt çok canınızı yakar. 9-10 lt altına düşmez hiçbir şekilde, ancak Prins lpg takarsanız dizelden fazla benzinden az yakıt harcamanız olur. Lpg için marka belirttim çünkü diğerleri devire göre benzin eklemesi yapıyor böylece kazancınız %25-30 aralığında kalıyor, Prinste hep lpg kullandığı İçin %50 sabit kazancınız var.

15. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,279
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    3,43 LPG fiyatı ile %50 kazanç imkansız.

16. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bu sınıftaki araçları benim kadar inceleyen, bakan var mıdır bilmiyorum. Tucson'u rakipleri ile karşılaştırdıgınızda tek eksiği kücük hacimli dizel motoru. Eğer yakıt sizi zorlamayacaksa tereddüt etmeyin. Yakıtından çekinmesem hiç düsünmem. 5 yıl garanti var, benzinli olduğundan bakım masrafları daha uygun olacaktır. Garanti dolayısıyla sürpriz faturalarla karşılaşmazsınız. Düzgun bir servis bulup sürekli aynı servise giderseniz hic sorun yaşamazsınız. Iki Hyundai aracımız var her ikisinde de garanti kapsamında şunu degişin dediğimde degişmedikleri bir parça yok.

17. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    şuan dizel i30 um yerine araba arayışındayım amarok alıcaktimki vergisi vs derken hesap yaptım

benzinli 1.6 tgdi 4x4 tuscon alsam daha mantıklı gibi duruyor sadece yıllık vergiden 2000tl farkediyor zaten benim aşağı yukarı 6-7 aylık benzin param :)

18. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    TGDİ Tucsonu bende düşünüyorum tek eksisi yakıtı bana göre birde LPG takılmaya değer mi oda muaamma.. donanımı falan zaten rakipsiz ısıtmalı direksiyon zirve olmuş :)

19. gendermarie25

gendermarie25 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ad Soyad:
    Savaş Gökta
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Herhalukarda benim aracım uzun yolda km de 30 kuruşu geçmiyor 3₺ altında iken 25 kuruş civarıydı tabii ki uzun yolda

20. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yeni tucson bir arkadaşım almıştı bende sürme imkanım oldu, gerçekten içine binilince etiket fiyatını sonuna kadar hakettiğini görüyorsunuz.
    Araç dışı zaten tartışılmaz çok yakışıklı...
    İçinde ortadaki ekran çok başarılı tam benim istediğim gibi güneşte parlamayan dokunmatiği ve her türlü ek donanımı kaldırıyor.
    Plastiğin bir kısmı sert plastik ama trim sesi konusunda sıkıntı yok, sunroofdanda kesinlikle ses vs gelmiyor ama tabiki araçlar daha yeni bunu unutmamak gerek.
    Benim sevdiğim diğer özelliği range veya x6 dan daha geniş camları var ve bu iç kısımda hakkaten güzel ferah bir hava katıyor mekana.
    İlk kalkıştaki gelen motor start sesi yani gürlemesi çok hoşuma gitti. Fites geçişleri hissettirmiyor.
    Yakıt sanırım şanzıman yüzünden çok değişken ben araca bindiğimde arkadaşın yakalamış olduğu 8.2 lt’lik yakıt tüketimini 10.5’lere taşıdım :). Ama hakkını vererek ...

Asfaltta ben gibi süspansiyon hastasını mest etti , dar yanak sanırım 45 yanak lastik 19” jant vardı bu lastiğe rağmen (suv sınıfı için) hem konforu ideal hemde alt takım sessiz çalışıyor ama elbette bozuk yol veya çiftlik vs için lastik ebatı değiştirirdim ben zira bozuk yolda lastik azcık problem yaratıyor.

Otomobilden yeni suva geçen biri olarak naçizane görüşlerimi paylaştım.
    Açıkçası qashqai 1.2 turbo’yada bindim ama tucson bildiğin çıtayı Allahuekber dağlarına çıkarmış gardaş :)

pek teknik bilgim olmadığı için kusura bakmayın biraz amiyane tabirlerle tecrübemi paylaştım... kusura bakmayın

Bu Sayfayı Paylaş