LPG KABLO

Yeni Tucson 1.6 T-GDI DCT Yakıt Tüketimi Testi

'Tucson Forum - Club' forumunda MSC tarafından 8 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    teşekkür ederim haluk abi klavuzdaki gibi 30 32 psi seviyelerinde tutuyorum sürekli...klavuz ve kapı eşikteki bilgilerdede aynı geçiyor değerler 2 yolcu ile 30 psi full dolu halde 32 psi tavsiye yazılan.... ...hiç dışına çıkmadım denemedim daha doğrusu ...lastiklerimde bfgoodrich All terrain konfor yönünden ttutuş yönünden sıkıntım yok sadece merak ettim verdiğin örneğe göre bende aynı şekil basınç yükseltsem ne olur diye....senin araçla aramda illaki donanım teknoloji farkıda var belki ben yapsam sıkıntı yaşanabilir .

ozdemirh bunu beğendi.
  2. yardanos

yardanos Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    yardan özel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    yaklasik 1 aydir Tucson 4x4 elite plus kullaniyorum. Eldeki yakit verilerini paylasayim.
    antalya kas ilcesinde yasiyorum. sik sik fethiyeye ve arada sirada antalyaya gidip geliyorum. konfor ve guvenlik adina soylenecek cok fazla guzel detay var ama konumuz onlar degil.
    yasadigim yer genel olarak yokus, ama trafik diye bir kavram yok :)) sehir icinde on litre ustune cikmadi. sehir disinda ise sekiz litre civarinda.
    aracin durumu, fiyati, detaylari, ozellikleri ve guvenlikle ilgili ozellikleri, agirligi da eklenip yakit karsilastirmasi yaptim, sonra almaya karar verdim zaten. diger markalarin bu ozelliklere sahip araclarinin baslangic fiyati 200 bin tl gibi. benim baktimlarim icinde mitsubishi, subaru, jeep, peugeot, skoda, renault ve ford var ve hepsinin test surusunu yaptim. aradaki rakamsal fark en az 50 bin tl fazlalar. ben senede maksimum 15 bin km yol yapiyorum. Tucson'un yarisini yaktiklarini varsayalim, yani kabaca 5 litre. yildaki benzin harcamam bugun 6 lira olan sevgili benzinin hesabindan yola cikarsak, yilda benzine 9.000tl para veriyorum. veya litre hesabi 1.500 litre harcarim. dedik ya, yarisini harcasa diger model yani 4.500tl harcasa, aralarindaki fiyat farkini da 50 bin tl demistik. bu durumda 10 yilda aradaki fark anca kapanir. ben zaten 4-5 yilda aracimi degistiriyorum. cepte en az 25 bin tl para kalir, yaninda da Tucson'a binmenin keyfi cabasi.
    bu benim anladigim hesap sekli. bilmiyorum siz neyle neyi nasil kiyasliyorsunuz

Burak&Buse, orse ve ozdemirh bunu beğendi.
  3. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Tucson kullanıcılarından güncel lpg ve benzin tüketim değerlerini görebilir miyiz acaba.. ama özellikle lpg tüketimini merak ediyorum..
    lpg yi pek sevmem ama tucson için katlanılır diye düşünüyorum

Bu Sayfayı Paylaş