LPG KABLO

Yeni Polo 1.0 Tsi Dsg & Golf 1.4 Tsi Dsg & T-roc 1.5 Tsi Dsg

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda Yusuf tarafından 6 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    banada tsi lar cazip geliyor ama istikametim devamlı dur kalk şeklinde ortalamam 5.5 olsada bazen 6.5-7L gibi değerleri görüyorum tsi burada beni üzer diye düşünüyorum.. hiç yakmasa 6.5 yakar 44 kr a denk geliyor şu an 35 kr civarı yakıyorum kafadan 10 kr fark var sadece haftasonu kullanlara çok mantıklı gibi..

2. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Yol bilgisayarı tutuyor, mesela kalan yakıt ile 50km gidebilirsin dediğinde 100tl yani 14lt yakıt alıyorum, tekrar kalan mesafe 50km’ye düştüğünde ortalama tüketim 7lt gidilen mesafe 200km olarak gösteriyor. Büyük ölçüde tutuyor. En son doldurdum Geyve’ye gittim. Geyve’ye vardığımda 5,2lt idi. Gelince tekrar doldurur yazarım.

N11’de comfort düz vitesi 80’e veriyorlar. Dsg, highline eklesen yine 100 civarı alınabilir bence. Tabiki bir dizel kadar az yakmaz ama dizel ile ciddi anlamda fiyat farkı vardı zaten almayı hiç düşünmedim. Bu saatten sonra dizel alır mıyım bilmiyorum. Dizel arabayı binince çok sesli geliyor artık.

1.2Tsi motorlar bilmiyorum kaç tork 165’di galiba, Polo 175tork, Ibiza 200tork, yalnız 1.2’ler daha alt devirde başlıyor max torkunu vermeye.
    Tabiki kendi sınıfında bir dizelden az yakması mümkün değil ama bir benzinli otomatik olarak da anca bu kadar az yakabilir.
    Benim beklentimden daha az yakıyor. Açıkçası 1.0 tercih etmek istememiştim ilk başta, zorlanır, sürekli üst devirlerde kullanmak gerekir bu da yakıtı artırır diye düşünüyordum ama hiç öyle olmadı düz ve hafif rampada 2bin devirin altında rahat gidebiliyor.
    Yıllık 700tl Mtv tasarrufu da var.

Tapatalk kullanılarak iPhone aracılığıyla gönderildi.

3. cenker_baba

cenker_baba Guest

bizim 250 m2 arsa üzerinde giriş kat 120 m2 ev onun üzerinde yan yana iki tane çatı katı 65 m2
    şimdi bu yapı kayıt belgesi imar barışı yani parayı ödedikten sonra kat mulkiyetine mi çevireceğiz bir daha.

4. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    3silindirin titreşimi içerden hissediliyor mu?

5. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Abi yapı kayıt belgesi sadece var olanı kayıt altına alıyor, varsa cezası ve yıkım kararı iptal oluyor ayrıca su/elektrik/doğalgaz alınabiliyor.
    Eğer iskanım olsun, kat mülkiyetim yani her dairenin ayrı tapusu olsun dersen yapı kayıt için yatırdığın kadar bir daha yatırıyorsun ve bir mimara projesini çizdiriyorsun.
    Bizde dükkan da olduğu için, şimdilik ruhsatı var ama eskiden iskana bakmadan vermişler ilerde ruhsat yenilemek gerekirse sorun çıkmasın diye mecbur kat mülkiyetini de yani iskanını da alacağız.

Düşük devirlerde dsg’nin inat edip 7.viteste 50-60km hızda yokuş çıkmaya çalıştığında evet ama rölantide ve devrinde kullanıldığında hissettirmiyor. 3silindir olduğunu bilmeyen biri kolay kolay anlamaz.

sipartacus ve cenker_baba bunu beğendi.
  6. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Micra'da rolantide sürücü koltuğunda otururken hafif hissediliyor, yürür haldeyken hissedilmiyor.

7. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    cookk para cokkk bu arabalara bu paralar verılmez 3 gun sonra sokaklarda bınıcek yer kalmayacak ustelık.
    gecen hafta 6da cıkıp 7de eve gıderken bu hafta 8den once varamadım.

sipartacus bunu beğendi.
  8. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Rolantide 4 silindir Golf titriyor klimayı açınca, iki kere servise götürdüm serviste yapmadı, ben de salladım artık. Klimayı kapatınca titreme kesiliyor. Aksine Polo'da rölantide titreme yok, bir çok kişiye kullandırdım hepsinin 3 silindire ön yargısı yıkıldı. Uzun vadede avantaj/dezavantajlarını göreceğiz.

Bence de çok ama fiyatlar yerinde durmuyor, bayiye gidiyorsunuz 2gün sonra tekrar uğradığınızda fiyat değişmiş oluyor. İnanır mısınız Reno'da araba baktım üzerinde fiyatı yazıyordu temsilci biraz indirimimiz oluyor dedi masaya geçtik bilgisayarına baktı zam gelmiş dedi uzerinde yazandan daha fazla fiyat çıktı.
    Ben 60bin liraya arabayı neredeyse 10yıl gençleştirdik ve donanım olarak daha dolu bir araba aldık gözüyle bakıyorum yoksa 100bin vermek çok mantıklı gelmiyor. Bir 10 yıla yakın daha götürür bizi, en az bindiğimiz arabaya 7 yıl binmişiz.

duhangs, Asel Kaan Efe ve sipartacus bunu beğendi.
  9. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    dogrudur araba genclesmıs oluyor ama sıfır araba almaya gerek yok aynı modellerde 1-2 yaşında arabalar 5-10bın tl altından baslıyor ustelık 2bın km 10bın km arası. 2. elde nettekı sısırmelere bakmayın pıyasa cok farklı.Nakıtı gordunmu yazdıgından 5bın asagı ınenler gordu bu gozler.

Mısal Ben 2014yılında 2012 kasa kasım cıkıslı polo aldım 8bın kmdeydı daha arka koltuklarda poset vardı arabada sıfır kokusu vardı.Sonra 22bın kmde sattım ev aldım. Ustelık aldıgımdan daha pahalıya satıldı.Aceleyle dusuk verdıgım halde. Şımdı fıyatına bakıyorum bugun satsaydım 50bınden asagı gıtmezdı.Aynı tarıhte 2014 clıo 4 vardı bayıde sıfır 53mılyardı ozamankı fıyatları bugun bakıyorum onun sıfırı 120bıne gelmıs.

yanı demem o kı sıfır km arabaya anahtarı vurup kapıya cıktıgınız anda zaten bır zarar yoksa arabalar hem teknolojık hemde rahat arabalar. Ama sunuda unutmamak lazım sfır arabalar satıldıkca bu zamlar da bıtmez cunku adamlar haklı olarak teknolojı koydukca fıyatlarda cıgır acıyorlar.
    Ama unutulan bırsey var ulkenın alım gucu aynı oranda artmıyor.

10. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Ben alırken, aynı fiyata 1yıllık 3-5bin kmdeki arabaları veriyorlardı, hadi 3-5 pazarlıkla düştüler diyelim, garantisinden bir yıl gitmiş olacak bir yıllık garanti uzatma 1.650tl, bakım zamanı gelmiş olacak 900tl, ekspertiz 300tl, noter satış/plaka 200tl vs toplamda 3.000tl tutacak, hadi buna rağmen yine de 5bin ucuz olsun sıfır fiyatından. 5bin lira için de kimse ikinci el araba almaz.

11. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Olayın cok negatıf kısmından bakıyorsunuz ben o paraların hıc bırını odemedım.Eksperı kendılerı yaptı reno 2.el bayısı. Garantısi olmasına ragmen dıreksıyon soyulmasını bıle kapsama almadı bahane bulup.Ayrıca arada cıddı fıyat farkı vardı.Ustune yenı kasa gelmıstı.

Bu ıs bıraz gorecelı acıkcası.Benım kastım 2-3 bın asagı yazan cakallar ıcın degıl.Sehırden sehıre bayıler arası bıle degısıyor olay.2.el arabayı 5bın altına verenden almayın zaten.Ben olsam neden aldı neden satıyor bu kmde derım.Aradakı farklar cok fazla nette yazan rakamlar yalan dolan tekrar edıyorum sıze.

Fılo alıp satanlar bıle var 0 km , sızın bayıden aldıgınızla onların aldıgı 200-300 araba fıyatı aynı degıl ınanın.
    Ben sunu bıle gordum son taksımızı alırken. Renault Bayı 85bıne verırken goztepede boyanmıs hali ıle sıfır olanını galerıden 65e almıstık. Adamın acıklaması da aynı sekılde fılo olayıydı.

Ben kendı adıma sıfır arabaya bınme zevkını tabıkı tercıh ederım herkes eder ama maddıyatta önemlıdır.
    Bıraz kovalamak lazım bazen daha ucuzu daha ıyısı bıle denk gelebılıyor.Hatta bu fark anadolu dakı bayıler ıle ıstanbul ankara arasında bıle degısıyor.

Dogus otonun 155bın cektıgı bır arabayı konya da 135lere kadar buldu benım arkadaslarım.Kafadan 20bın fark sıfır arabada oynar mı? e oluyor demekkı guzel ulkemde.

Suan vw kendı sıtesınde sızın araba 131,500tl
    malum ılan sıtesınde trabzonda sunroof a kadar full ve sıfır kırmızı renk 129,750
    yıne aynı sıtede ızmırde 111.bın tl sunroof yok sadece.

bu neden kaynaklanıyor devletın otv kdv ındırımlerı geldı fıyatlar yıne dustu.3 gun sonra yıne cıkacak.Bır denge yok

Son düzenleme: 7 Kasım 2018
    Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Filo indirimi ile alıp satan galeriler çok, geçen sene 1.3mj Linea için bize 62-63 diyen bayiden alınma aracı 57bine galeriden almıştık. Galerici ile biraz sohbet ettigimizde 10adet aldiklarini, 52-53 gibi bir fiyata geldiğinden bahsetmislerdi.

duhangs ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  13. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bu arabanın piyasaya sürüldüğü henüz bir yıl olmuş, çok eski yani fiyatın fark edeceği bir araç yok. Ben bu aracı 103bin liraya aldım, çevre illerdeki bayileri aradım en yakını 104bin fiyat verdi diğerleri 110’un üstündeydi. Şimdi benim ikinci el tercih etmem için 5bin km’yi geçmemiş, hatasız ve 93bin liranın altında fiyatı olması lazım. Şu an 90bin liraya ve altına ya 20bin km’de olanları ya da hasarlı hatta ağır hasarlıları veriyorlar. Ben alırken liste fiyatı 155bin liraydı ve ikinci el ilanları şu ankinden çok daha yüksekti.

14. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Lastiklerim geldi, bu ölçüde 91H olarak sadece Continental, Pirelli ve Nokian var. Aralarında en ucuz olan Nokian’ı aldım HB’den. 4x475tl. Biri 29. Hafta gelmiş diğerleri 34, değişim istemeye gerek var mı acaba.?

koreci, Asel Kaan Efe ve sipartacus bunu beğendi.
  15. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hiç gerek yok. Zaten değişeceklerini sanmıyorum. Hayırlı olsun. Bende d3 olan versiyonu var. Bu 4. kışı olacak. Maaşallah sıkıntısız kullanıyorum.

16. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Yeni Polo bence çok güzel olmuş.Polo yazmasa Golf diyeceğim.Yeni polo gerçekten büyük gözüküyor.

Asel Kaan Efe ve Yusuf bunu beğendi.
  17. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Sağol abi, netten aldım değişirler değişmesine ama 34. Hafta geleceğini sanmıyorum, bu sefer de ya daha eski ya daha yeni gelecek muhtemelen.

Eskisine göre ciddi büyümüş. Golf’e benzeten çok oluyor, özellikle önden.

18. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,896
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @Yusuf peki sen aldiginda sunrooflu ne kadardı

19. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Abi çok değişik fiyatlar vardı, her bayi elindeki araca giriş tarihine göre fiyat veriyordu. Ben hiç sormadım ama aynı şartlarda 3-4bin anca fark ederdi. Bir tanıdık cam tavan, led far, katlanır ayna olanı 113’e buldu, yani 10bin fark. Ama benden bir ay önce.

20. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bugün Polo muzun ilk bakımını yaptırdım. Sabah 10 da servise gittim ve peryodik bakımının yanında direksiyon ve dsg yazılım güncellemesiyle 16:30 da ancak servisten çıktım. Bahsettiğim R modunda bir anda fırlaması yazılım güncellemesiyle gitti. Start-Stop modunda uzun süreli stop halinde beklemede manuel çalıştırın ibaresi ve uygulamasıda sona erdi. Cam suyu hariç 1064 Lira ödedim :( Sendede bu tarz aksaklıklar varsa servise uğramanı öneririm Yusuf.

Performans ve yakıt tüketimi konusunda Polo 1.0 TSİ beni gerçektende çok şaşırtıyor. Performansı çok iyi ve yakıtı çok az...

Son düzenleme: 21 Kasım 2018

Bu Sayfayı Paylaş