LPG KABLO

Yeni Polo 1.0 Tsi Dsg & Golf 1.4 Tsi Dsg & T-roc 1.5 Tsi Dsg

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda Yusuf tarafından 6 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Aslında çok ilgimi çekmiyor böyle şeyler ama bazı detaylar da kullanışlı oluyor. Bir de kendim yaparsam eğlenceli olur sanki.
    Peki bunu bundan sonra çıkacak araçlarda da kullanabilir miyim? Güncellemesi vs filan oluyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Yok kışlıktan dolayı değil de şehir içi olduğundan, ortalama hıza bakarsanız 20kmlerde. Ben kantara çıkarıp tarttım 1160kg geldi, depo çeyrekten biraz fazlaydı. Aynı kantarda 1.4 Tsi Dsg Highline Golf 1260kg geldi, deposu çeyrek doluydu.
    Ben Ibiza da baktım hatta daha güçlü ve front asist için daha meğilliydim ama hem fiyat olarak daha pahalıydı hem de dediğimiz malzeme farkı vardı ama asıl sebep bayi test ettirmedi. Belki kullansam performansı etkiler diğer sebepleri görmezden gelebilirdim.
    Haberim olsaydı jantlara talip olabilirdim, özel değilse siz Hihgline jantları ne kadara aldınız onlar sizin jantları ne kadar saydı?

3. Hakaco

Hakaco Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Hakan koc
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    Bende aslinda polo highline istiyodum. Ama dsg standart olmasindan, hiz sabitleme olmamasindan ,ve led farinda cok pahaliya gelmesinden dolayi ibiza ya yoneldim.ama polo nun malzeme kalitesi 1 tik ustte kalmakta bu inkar edilemez.bi gercek.
    Benim arac full led on arka +8 ekran+kol dayama +6 veya 8hava yastikli tam emin degilim 78 e geldi.1.0 tsi 95 hp manual style versyon
    15 style alsim jani idi.
    Bende cok aradim. Bayi jant icin 2500 liracivari fiyat istedi tekine.
    Bende il disinda buldum. Sifir kondüsyonda idi. Sadece jantlara 2200 verdim. Benim jant lastigi 4000 kmde 1400 liraya sattim.1200 lirada 195 +55+16 dunlop lastiklere verdim. Yani 2000 lira bir fiyata halletmis oldum.
    Bu aracin en sevdigim yonu led farlari ve front asistani .bi engel ciktiginda arac ,kopek ,insan vs 10 ila 200 km hiz arasi mudahale edebiliyor.bi kac kez telefonla oynarken mudahale ettigi ile karsilastim. Ama bazen makas tarzi kullanim yaptigimda veya ondeki araca cok yaklastigimda rahatsiz edici uyari sesi veriyor. Taki sistemi iptal edene kadar;)
    aracin en.kotu yani polo ile karsilastirinca meydana cikiyor.
    Kaput izolatorunun calinmis olmasion göğüsun sert olmasi. Koltuk kumsinin daha adi olmasi. Arka tavan.isginin calinmis olmasi. Bagaj tablosunun halifleks olmasi seklinde goze batiyor.
    Yani birebir ayni arac ama 10.000 lik parca calinmis.ama extra oyuncak eklenmis hali.;)

4. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Üst kısımda; paylaştığınız linkteki ürünün içinde yazılım cd'si yok, yazılım bulma işi uğraştırır sizi. O yüzden güncelleme hakkında bir şey diyemeyeceğim.
    Sadece arıza tespit ve basit kodlamalar için kullanacaksanız; Vag 18,9 kablosu edinebilirsiniz, fiyatı daha uygun ve kullanımı çok daha kolaydır.
    Yerel alışveriş sitelerinde mevcuttur, aynı zamanda size telefondan veya Whatsapp'tan ücretsiz destek sunan mağazalarda bulunmaktadır.
    Ürünün güncellenebilirliği hakkında satıcılara danışabilirsiniz, güncelleniyor ise; yeni araçlarda da kullanabilirsiniz. Tavsiyem; kablonun internete bağlanıp bağlanmadığını da sorun. İnternete bağlanmıyorsa tercih etmeyin.

Vas 5054 cihazını kullanmamın sebebi; aracın geneli ile uğraştığım, sök-tak yaptığım için. Profesyonel cihaz istenmiyor ise; o da tercih edilebilir.

Aracınızı Vag-Com'a bağlayıp, yeni yeni özelliklerini keşfetmek, modları kurcalamak, çeşitli özellikleri değiştirmek eğlenceli olacaktır.

Son düzenleme: 27 Aralık 2018
  5. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    @Hakaco ben sadecee 15" jantlara 1500tl vermeye razıydım ama hep 2bin liranın üzerinde istediler. En belirgin fark ön göğüs kalitesinde, işte o da araca binince insanı karşıladığından cazip geliyor. Bagaj halısı benim de dikkatimi çekmişti. Led far almakla çok iyi yapmışsınız Polo'da sadece arka farlar standart led olarak sunuluyor o da hihgline donanımda. Halojen farlar ise vasat, kesinlikle ön farlara led lazım. Ben hız sabitleyicisi olan comfortline alacaktım ama son anda higline donanıma çevirdik. Tabi hız sabitleyiciden vazgeçmek zorunda kaldım, highlineda ek olarak ne geliyor derseniz, 16"jantlar, ön sis farları, arka led stoplar, dijital çift bölgeli klima, 8" ekran, ambiyans ve ayak aydınlatma, iç lambaların tamamı beyaz led, cd çalar, farklı koltuk döşemesi ve bir kaç ıvır zıvır. Ben en çok dijital klima ve ambiyans aydınlatma için highline istedim.
    Siz fiyat olarak uyguna almışsınız, bana standart 1.0 tsi style Dsg için önce 104 dediler ben bayiden ayrıldıktan sonra arayıp 99 dediler ama dönmedim geri. Polo'yu 103'e aldım Eylül ayında.

Malzemeden çalınanın 10bin olduguna ihtimal vermiyorum çünkü ekledikleri 10binden fazla tutar. Yan ve perde hava yastıkları, arka disk frenler, front asist ve diğer şeyler daha pahalı olsa gerek.

6. Hakaco

Hakaco Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Hakan koc
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    ben jant lastigi alali 2 hafta kadar oldu.
    Kismet degilmis forma daha once kayit olsam jant lastigi size verirdim. Benimkiler alsatciya baya ucuza gitti .ugrasmamak icin verdim acikcasi lastikler bridgestone t001 di .saglik olsun .acele etmeyin malum sitede denk gelebilir. 15 i 16 ile degistirmek isteyen epeyi kisi var.
    Ben araci alirken eylul basi gibi
    Polo comfortline manual 86 idi.
    Highline 100 civari cektiler.
    Canakkale avekte 1 tane kirmizi dsg tsi.
    Full led buyuk ekran ibiza vardi 115 hplik. 86 lira idi ama vakit bulup alamadim. Satildi gitti.
    Bide cift sanzimandan biraz cekindigim icin tereddutte kaldim.
    Nasip bu aracmis .
    Bu arada bu aractan once 2 ay kadar
    Yine ibiza almistim tek aracti bayideki avekte cok uygun fiyata vermislerdi. 67 lira onu aldim duz ama icime sinmedi.5 ekran halijen far . Onu sirkkett bi arkasa verdim 70.e hemen aldi. O sirada arac 80 civari idi. Yani bu 2 ayda aldigim 2. İbizam oldu. Bekleyip aralik yani bu ay gibi almayi dusunuyordum daha full birac hatta polo.r line kafamda vardi.ama dolar basini alip gidince bende tl de kalinca oldu bittiye geldi.
    Bu arada iyi ki komfort almamissuniz.
    Dediginiz gibi manual klima ,6.5 ekran ,15 jant ,on park sensoru,ambiayns aydinlatma araci standart hale sokuyor.highline herzaman highlinedir.

7. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    @Hakaco zaten artık 16 kışlık lastikleri taktım, fiyat cok cazip olmadıkça alamam. Eylül ayında fiyatlar her gun değişiyordu, Polo hala pahalı ötv indirimine rağmen yine 100bin liranın üzerinde istiyorlar standart Dsg Highline donanıma. Vekaleti vermeye bir arkadaşımla gittim sağolsun o hiç hesapta yokken bayide highline al ne yapıcan comfort'u diye tutturdu. Comfort için kapora vermiştim, temsilciyle görüştük araba varsa sorun degil dedi değiştirdik. Ben aracı aldıktan sonra Comfort ile Hihgline arasındaki farkı idrak edebildim, servise gittiğimde bayide bir Comfort'a baktım içinde çok fark var. Ekran küçük, ambiyans aydınlatma yok, klima düğmeleri set üstü ocak gibi, ic aydınlatma ampuller sarı vs.

Hakaco bunu beğendi.
  8. Hakaco

Hakaco Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Hakan koc
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    @Yusuf aynen dediginiz gibi arac kolay kolay alinmiyor ve bu saatten.sonrada almak iyice zorlasti o yuzden alinabilecek en iyi donanim alip daha sonra keske dememek gerek. Aracinizi iyi gunlerde kullanmaniz dilegiyle

9. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    @Sevra sorduğum kişi hiçbir Polo modelinde olmaz diyor ama katlanır ayna opsiyonu olan Polo’larda aynayı geri viteste alta alma menüden ayarlanabiliyormuş.

Highline Polo

Katlanır ayna opsiyonu olan Highline Polo

Bu da standart Highline Golf

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    - Facebook hesabınız mevcut ise; " Polo MK6 Türkiye " grubuna katılın.
    - Katılımınız onaylandığında; grubun üyelerine bu özelliğin nasıl açılabileceğini danışın. Grubun duvarına yazın.
    Yakınınızda bu işi bilene yönlendirileceklerdir sizi.

Size açılmaz diyene de;

Volkswagen'in tüm özelliklerini opsiyonel olarak satın alabileceğini, o tüm özelliklerin araca eklenmesi içinde " BCM ünitesinin tüm özellikleri desteklemesi gerektiği" ayrıntısını ve kendini biraz daha geliştirmesi gerektiğini benim adıma iletin.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 29 Aralık 2018
    erenuzel41 bunu beğendi.
  11. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Orada sordum zaten. Galiba gurubun sponsoru olan bu işi yapan birinin yazısında sordum, bu özelliği isteyen sadece ben de değilim grupta. Instagramda bu işi yapanların yeni Polo için hazırladıkları listelerde de bu ayna ayarı yok ama onlara özellikle sormadım, onlara da sorayım bir.

12. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Ben sordum birine, o grupta Trendline aracında aktif hale getirmiş biri var, onun için gruba sorun dedim.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Farklı iki yere daha sordum, birine henüz yeni Polo gelmemiş araca bağlanıp bakmam lazım dedi. Diğeri de Trendline Polo’da yoktu araca bağlanıp bakmak lazım farklı olabiliyorlar dedi.
    Ben çarşamba günü servise sorayım en iyisi.

14. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Dün eski bir Skoda (Lada’ya benzeyenlerden) çıkarken dorsesini takmış galiba. Nasıl becerdi kocaman yerden çıkarken bilmiyorum. Beklememiş de, arabanın camında numaram yazılıydı aramadı da. Nezaket gösterseydi zaten bir şey istemezdim.

Tinerle sildik çıktı, dikkatli bakınca hafif çizik var ama sorun değil.

MSC, <<bülent>>, Unicorn ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  15. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Geçmiş olsun. Böyle vurup, sürtüp kaçanlara ayar oluyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

<<bülent>>, Yusuf ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  16. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Ne düsünüp kaçıyorlar bilmiyorum, aklınca kâr sayiyorlar galiba.

17. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    @Sevra bugün servise uğradım, baktılar menüde yoksa o özellik olmuyor dediler. Aynaları küçük haliyle işe yarayacak bir özellikti ama olmadı, artık elle ayarlayacağız her seferinde.

18. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    11 yıl sonra yeniden zincir taktım, Tucson’dan önceki araçtan kalma Atlı marka zincir.
    Denemek için taktım oluyor mu diye,

Olmaya oldu fakat iç tarafta amortisör çubuğuna sürtüyor. Lastik ile arasında o kadar az boşluk varki bir parmak zor sığıyor.

19. Hakaco

Hakaco Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Hakan koc
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    VW
    Gercekten cok dar bır bır porya aralıgı.
    Demekkı aynı problemı bende yasayacagım. Bılgılendırme ıcın tsk.
    15 lık jantlar 5.5 ınc et 40
    16 lık jantlar 6.5 ınc et 46 demekkı sadece 15 lık jantlara zıncır takılabılır. Aralık 2.5 cm kadar olacak. Bu arada bendede eskı aracımdan kalma kar corabı var .nıkken marka 1 kez kullandım baya ısımı gormustu.bu jant lastık kombınasyonuna olacakmı denıyecem bı ara.

Asel Kaan Efe ve erenuzel41 bunu beğendi.
  20. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    zincir kullanmak malesef yeni teknoloji birçok otomobil için önerilmiyor:( yani ABS ve ESP gibi sistemleri bozuyor bu sistemlerin düzgün çalışmasını da engelliyor, alt takıma zarar verebiliyor o yüzden kar çorabı, kış lastiği gibi zararsız şeyler kullanmalısınız:) extreme durumlarda çok kısa süreli ince lastik palet olabilir.

<<bülent>> ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş