LPG KABLO

Yeni I30 (2017– ) Video Oynatma

'İ30 Forum - Club (PD; 2017–20XX)' forumunda alpkam tarafından 31 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. alpkam

alpkam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Alperen Kamali
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Merhabalar aranıza yeni katıldım. 2017 elit plus donanımlı dizel otamatik i30 sahibiyim. Çok yer araştırdım servisede gittim yalnız bu video oynatma hakkında bir çözüm bulamadım. Bir bilgisi olan varmı acaba. Herkese kazasız belasız sürüşler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. cuneyt015

cuneyt015 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Cuneyt
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bende de aynı araç var. Güvenlik gerekçesiyle video oynatma devre dışı bırakılmış. Mutlaka bunun bir çözümü var ben de araştıryorum halen çözemedim.

3. Bilal2018_i30

Bilal2018_i30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Bilal savaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhabalar Sevgili dostlar..,
    Hyundai i30 2018 model araç aldım. Multimedya USB den Videoları oynatmıyor ancak resimleri gösteriyor slayt gösterisi halinde de park vaziyette iken izleyebiliyoruz.
    Slayt olarak bile fotoğrafları izleyebiliyoruz.
    Ancak multimedyada hiçbir şekilde video izleyemiyoruz.
    Hiçbir şekilde ayarlar menüsünde de "sürüş güvenliği ile alakalı video oynatma engelle" gibi bir panel de yok, tikleme ya da tiki kaldırma satırı yok...,hiçbir işlem yapamıyoruz.
    Bir bilgisi olan varmı video oynatamıyorum..

4. Batu17

Batu17 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Batuhan Kurşun
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim, ne yazık ki video oynatma özelliği yok fakat araştırdığım sonuçta android auto programına yama programı yapılıp youtube üzerinden video izlenebiliyor,ben güvenip pek denemedim açıkcası. ilgili siteler ; https://www.webtekno.com/android-auto-icin-youtube-uygulamasi-gelistirildi-h39414.html https://www.androidpolice.com/2018/01/14/youtubeauto-brings-youtube-playback-android-auto-unit/ http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/ Birde Apple carplay programında kendiliğinden video oynatma var diye biliyorum.

MSC bunu beğendi.
  5. Bilal2018_i30

Bilal2018_i30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Bilal savaş
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Çok teşekkür ederim...
    Androit sistem ile yaptığım bağlantı çok sağlıklı olmadı sadece arama yapabiliyorum. Ekran yansıtma olayını da beceremedim:)) bu kadar karışık bir olayı hizmet diye sunmuşlar:))))
    Bir de carplay uygulamasını deneyeceğim. Olursa mecburen telefonumu değiştireceğim..yaşasın appleeee yaşasın appleee....
    Olmaz ise Herkesin yaptığı amatör yola başvuracağım A101 den bir tablet alacağım :))

Batu17 bunu beğendi.
  6. necust

necust Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Necati Üstündağ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:

Yukarıdaki videoda görüldüğü üzere, multimedya ünitesinin işletim sistemi android 4.2.2. Videodaki yönergeleri takip ederek uygulama yüklemeyi denedim. Usb diske yüklediğim file.apk dosyasını çalıştırmak için tarayıcının adres çubuğuna tıkladığımda klavye açılmadı 2. tıklamamda önceki menüye dönüş yaptı. Sanırım videodaki cihazdan farklı olarak tüm i30'larda androidin orjinal klavyesi kaldırılmış. Yine de bir deneyin belki sizin cihazınızda kaldırılmamıştır. Apk yüklemek için farklı bir çözüm ürettim ama baya uzun ve meşakatli bir süreç. Öncelikle root edilmiş bir telefon gerekli. Telefonun interneti ve hotspot açma özelliği olmalı. Sonra bir captive portal uygulaması gerekiyor (ücretsiz wifi noktalarında sizi şifre girme sayfasına yönlendiren uygulama) captive portal uygulamasının html kodlarına müdahale ederek apk dosyasına link hazırlıyoruz. Bu konu ile ilgili talep olursa daha sonra detaylı bir post hazırlarım. Şu an youtube'a girebiliyorum, vlc player ile usb deki filmleri açabiliyorum. Fakat ünitenin işlemci gücü biraz vasat geldi bana. Ses konusunda da tüm sorunları çözmüş değilim. videodan gelen sesleri düzelttiğimde bluetooth telefon bağlantısında ses gitmeme sorunu oluştu.

7. Batu17

Batu17 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ad Soyad:
    Batuhan Kurşun
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Merhaba, konu üzerinde son durumunuz nedir, işlem başarılıysa biraz detaylı yazabilir misiniz? Ben tarayıcı üzerinden youtube açıyorum fakat ses yok. Tarayıcı linkine... file. Apk yazıyorum açmıyor orada kalıyor.

Bu Sayfayı Paylaş