10 Kasım LPG KABLO

Yeni I20 Testi - 2015 I20 Testi

'Otomobil Testleri / Karşılaştırmalar' forumunda Ersin tarafından 23 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aynalar elektrıkli bari 4 cam otomatik olsaymış en azından. Ancak paramız baz modele yeterde.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Kasım 2014
  2. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Güzel test olmuş elinize sağlık, devamını da bekliyoruz :RpS_thumbup:

Arka cam olayına pek takılmıyorum ben, arkadaşım 2009 veya 10 focus aldı arabada hız sabitleme var arka camlar manuel. kendi araçlarımda hep 4 cam otomatik oldu ama hız sabitleme hiç olmadı. arka camı da kaç kere kullandım ki, evet olsa güzel ama elektrikli aynayı arka camdan çok kullanan biri olarak baz pakette elektrikli aynanın olması güzel bir durum benim açımdan.

3. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Videoyu izleyemiyorum ben

D2533 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Dns ayarlarindan olabilir. Yurtdisi gosterimi yok, sadece Tr.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat bunu beğendi.
  5. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Lansman rengi bir harika. bir iki senedir çok tutulan bir renk oldu kahve tonları.
    Allah olmayan ve isteyenlere nasip etsin . Amin :) :angel:

6. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Güzel bir inceleme olmuş teşekkür ederiz. Ben de 2 hafta falan önce test etti aracı ama ancak yazıyorum. 1.2 elite panaromik tavanlı modeliydi. Dizaynı zaten çok başarılı bence sınıfının en iyisi hem iç hem dış olarak. Motoru pek fazla beğenmedim, düz yolda 3 kişi vardı araçta tamam götürüyor ama öyle yüksek performans arayan biri de değilim yine de çok tatmin olmadım. B segmenti bir araca 46500tl vereceksem bu motor olmaz kusura bakmasın hyundai. Ara hızlanmalar gaz tepkileri zayıf geldi, motorun teknik kapasitesini bilemem ama 6 vites olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum daha kısa oranlarla daha iyi olabilir tabi motor kaldırırsa yakıt tüketimi açısından da faydalı olabilir. 1.0 1.2 vs turbo bir motor eksikliği kesinlikle var şuanki motorlar herkese hitap etmiyor. Yol tutuşuna pek biley söyleyemem virajlı yolda kullanmadım ama süspansiyonu gayet iyi eski i20 ile alakası kalmamış zevk veren bir araç kullanım açısından (motor hariç). İzolasyonu gerçekten çok başarılı bu kadarını beklemiyordum. Yol sesi özellikle çok az rüzgar sesi bu sınıf için çok iyi en azından polodan daha az rüzgar sesi alıyor. Motor sesi 3000 devirden sonra biraz geliyor ama normal kullanımda yol ve motor sesi minimum bu yüzden rüzgar sesi öne çıkıyor ama c segmentinde bile bir iki model dışında bu kadar ses oluyor benim gözlemime göre. Lastikler michelin yol sesi açısından bunun da faydası var. Start stop olan bir araç ilk defa kullandım sistem gerççekten başarılı çalışıyor hoşuma gitti ne kadar tasarruf sağlar onu bilmem faydası olur muhakkak. Hız sabitleiciyi çalıştıramadım satış görevlisi de bütün düğmeleri karıştırdı beceremedi yeni geldi bunlar tam bilemiyoruz dedi çıktı işin içinden. İç mekan malzeme kalitesi başarılı kusur bulmak için aşırı kıl biri olmak lazım, eski i20deki basitlik bunda yok. Ayrıca panaromik tavan bu arabanın olmazsa olmazı düşük donanım olsun ama pan.tavan olsun benim görüşüm. Mükemmel diyebilirim cam tavan almayan sonradan çok pişman olabilir :RpS_thumbup: kaput içine biraz bakındım elektrik bandı sarmayı öğrenmiş hyundai assan çalışanları, era ya göre oldukça naşarılılar bu konuda :mad:46 binlere b segmenti araç alınır mı alınma mı o ayrı konu(sadece hyundai değil bütün markalar) ama araç güzel gerçekten sınıfının en alınır modeli bana göre. Rakipleri polo ve yeni fabia olur ancak. Testi edirne köşkdere de yaptım teste çıktığım kişi falan çok ilgilendiler fakat showroomda aracı incelerken hemen aracı kilitlediler, kaputu kapatacaktım ben açtım bakmak için zaten hemen önüme atladı görevli öyle değil öyle deeğil diye şaşırdım yani terbiyesizlik yapmasalardı biraz daha inceleme yapacağım şeyler vardı yapamadım çıktım bayiden. Satış danışmanı buyrun çay kahve ikram edelim sucuk ekmek var dışarda( o neyse artık :D)falan dedi boşver kalsın dedim çıktım. Kısacası alırsam hangi motor ve bayiden almayacağım belli oldu. Araçlar iyi ama bayiler servisler ülkemize sunulan versiyonlar vs hala zayıf maalesef.

7. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bir de ekleme yapayım iç dış kahve olayı çok hoşuma gitti zevk meselesi tabi ama ben beğendim genelde siyah tek renk severim. Alsam kahverengi lansman rengii yani onu seçerim.

8. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    kaputu genellikle kapalı olduğu pozisyondan 10-15 santim kaldırıp birden bırakırlar ve çaat diye kapanır:) aksi taktide kaput indirilip üstten bastırarak kapatıldığında 1mm den daha ince olan kaput sacı eğiliyor :) ortası çukur bir biçimde:) gerçektir, servis o yüzden kıllık etmiştir. Staj yaparken çok fırçasını yedim bunun sonra temelli öğrendim kaput kapamayı

9. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Evet kaput sacı çok inceydi doğru era da o kısım sert olduğu için biraz bastırınca kapanıyor göçmüyor. Güm diye kapatmayım dedim birsürü insan ürkmesin yoksa normalde bende 15 20 cmden bırakıyorum kendi aracımda. Neyse kaput kapamayı bilenlere satarlar araçlarını, triger zincir mi kayış mı diye sorduğumda direk cevap verselerdi açmazdık kaputu da uzaktan incelerdik katalogdan falan bakardık. Neyse bi iki tanıdığa ordan aldırmayız onlar kaybeder. Ne kadar umurlarında olur orası başka.

10. symbol162

symbol162 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ZAFER
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    bu aracın rengi
    resif mavisi doğrumudur?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Şubat 2015
  11. bigdiesel06

bigdiesel06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Anıl Ç.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Güzel inceleme teşekkürler

12. ReNe

ReNe Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bugün bende Maslaktaki bayiide İ20 1.4 elite otomatik Pan kullanma Fırsatı buldum . Maslak trafiğinde büyük bir tur attık 9.2 litre Yakıt tüketimi var . Araç gerçekten sessiz ve Üzerindeki michelin lastiklerle konforlu ilerliyor . Cam tavan olmasına rağmen hiç trim sesi yoktu . Bir kaç viraja hızlı girdim esp yumuşak şekilde devreye girdi ve araç son derece rijitti korkutması . İ30 a gerçekten çok yakın konfor sunuyor ben şahsen bu arabayı tuttum . Yalnız bir sıkıntı var insanlar ciddi sıra bekliyorlar benim Arkadaşımın da aracını teslim edemediler söz de veremiyorlar :( satışlar iyi ama daha fazla Türkiye'ye araç ayırmaları lazım sanki ..

13. can01

can01 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad Soyad:
    can oguzoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    inceleme güzel araç cok güzel ama ben makyaj lı kasayı bekliyorum :) o daha güzel olucak

14. Hdd

Hdd Guest

i20 yi yeni aldım. İlk arabam, ama daha öncedende arkadaşların arabalarını kullanıyordum. Gerçekten o kadar rahat arabaki tank desek yeri, resmen aşık oldum arabama, hiç eliştirmeyin bence samanlıkta iğne arar gibi bişi olur bu , sınıfının en iyisi bence :)

15. tayfuncan

tayfuncan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Tayfun Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    herkese selamlar, bende yeni i20 alma arefesindeyim.. Ersin hocam, MSC hocam ve test eden tüm arkadaşlara sorum, 1.2 elite blue pan almakta karar kıldım lakin araci bir türlü test edemedim 2-3 yerde test etme imkanım oldu onlarda da hep 1.4 dizel arac denk geldi.. test ettiğim araç için kalkışlar olsun gidiş olsun hiç bi sorunu yok benim için gayet ideal ve 90 beygir olduğunu soylediler her iki aracı test etmiş kişiler olarak 1.4 ile 1.2 blue arasında farklar varmıdır nelerdir bu dizel aracla arasında yukarda bahsettiklerim gibi hissedilir derecede farklar varmıdır ? birde şu meseleye takıldım katalog resimlerinde lansman resimlerinde yan çıtalar sanki piano siyah gibi duruo lakin yakından baktığımda mat çok kalite gostermeyen bi çıta var.. bu takıldğım bir nokta değil lakin yinede merak ettim. birde yağmur sensoru olayı var mı? birde hocam sizlerin bilgisi vardır belki, yeni motor secenekleri 7 ileri dct şanzuman gibi secenekler ilerleyen aylarda mesela mayıs haziran gibi gelir mi ? beklemeli miyim ? arac rengi konusun da da çakıl gri ile resif mavisi arasında kaldım çakıl gride konsolun 2. rengi kahverengi ve bana renk seçiminin mumkun olmadığını soylediler bu yuzden resif maviyi tercih edeceğim gibi gorunuyor siz resif maviyi nasıl buldunuz? gercektende iç konol rengi seçilemiyor mu ? birde aracı alırken dikkat etmem gereken noktalar nelerdir bunlarda benim için cok onemli.. biliyorum ilk mesajımda biraz uzun oldu lakin gitmiş olduğum bayide musteri temsilcisinden beni tatmin edici cevaplar alamadım muhtemelen onlarda aracı cok iyi tanımıyor veya anlatım tarzlarıyla beni huylandırdılar, nasip olursa henuz ilk aracım olacağı için ve parayıda cok zor biriktirdiğim için uzerinede bide kredi ekleneceği için ister istemez tedirginlik yasıyorum ve sorulara en iyi sekilde cevap bulmaya calısıyorum.. lütfen mazur görün.. dipnot: aynı bayide satış temsilcisinin biri farklı rakam diğeri farklı rakam ve hediye opsiyonları sundu. biri 48bin dedi baskada bişi yok dedi, diğeri 47700 + geri gorus kamerası iç, dış, motor koruması ve servisden ciddi derecede bi indirim tanımlayacağını soyledi. bunun gibi çelişkili fiyat farkları aynı bayide calısan oldukları halde normalmidir :)

şimdiden herkese teşekkür ederim...

16. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Ben benzinli sevdigim icin 1.2 diyorum :)

17. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Performans olarak size aman aman farketmez. İzolasyon o kadar iyiki dizelde bile motor sesi yok denecek kadar az. Benzinlide start stop vardi biz stop ettigini bile anlamiyorduk. Yakit olarak senelik 10.000 km altı yapiyorsanız dizel almanıza gerek yok.

Dizel olanı Turuncuya benzeyen bir renkti , o kadar şirin duruyorduki edirnede tüm gözler üstündeydi :) Ben olsam Turuncu olanı alırdım.

18. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

19. tayfuncan

tayfuncan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Tayfun Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    cevaplarınız için teşekkürler, ben dizel sevmiyorum zaten dediğniz kim iyıllık 10bin km yapacağımıda sanmıyorum. 1.4 dizel arac denk geldi testde performans olarak iyiydi beni tatmin etti aynı sekilde 1.2 dede bulabilirmiyim onu merak ediodum ki sizde demişsizni aman aman bi fark yok diye.. 1.4 benzinli versiondada maalesef manuel yok o yuzden 1.2 tercih durumunda kalıorum ama işte performans olarak endişelerim vardı umarım fark olmaz. birde ilk kez alacapım için bilmiorum, aracı alırken nelere dikkat etmem gerekior bazı yerlerde 0 aracın kapısı boyalı olarak çıktığını okumustum kimisi torpido hasarlı felam demişti bu tedirginlikleri yasamamam için neler yapmam gerekior ? teşekkürler.. birde buradan kurallara aykırı olabilir düşüncesi ile size PM den bi soru yoneltiyorum tekrar teşekkürler..

20. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Neredeyse "C" sınıfı olduğunda herkes hem fikir herhalde :)

Bu Sayfayı Paylaş