LPG KABLO

yeni i20 multimedia şerit takip asistanı çarpışma uyarı sistemi ve OBD II

'İ20 Forum - Club' forumunda azakoglu38 tarafından 27 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Merhabalar arkadaşlar , ilk üye olduğum tarihlerde sizlere siprizlerim olacak demiştim , benim gibi otomobil elektroniğini kendinize hobi ve bir hastalık haline getirirseniz aşağıdakiler oluyor işte :)

mektuplar, Duygu, torrent1777 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. silent_ship

silent_ship Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    serdar şahin
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
  3. jointofjah

jointofjah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Selim Beyaz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Efsane güzel bir uygulama olmuş fakat bir kaç sorum olacak
    1 Multimedyanın aydınlatması kırmızı renkte arabanın ise mavi uyumsuz olmuyor mu ?
    2 Kameralarla beraber mi 1500 lira ? ( Youtube da fiyat vermişsiniz)
    3 şerit takip ve mesafe uyarısı arabayı teknik olarak uyarıyor mu ( yavaşlıyor mu mesela araç ? Yada şeritte kalmak için direksiyonu çeviriyor mu ? )

azakoglu38 bunu beğendi.
  4. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Emeğinize sağlık güzel olmuş, maliyet 1.500tl denmiş ama bu sizin ulaşılabildiğiniz rakam mı? Yoksa her kullanıcı için geçerli mi?
    D
    Ekranın ve kameranın netliği ve çok iyi kaldı ki ekran görüntüsünü telefon aracılığı ile görüyoruz. Kameranın kaydettiği görüntüyü eklerseniz daha iyi olur.

azakoglu38 bunu beğendi.
  5. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Ben cihazı çok beğendim. araca da çok güzel uyum sağlamış. özellikleri de şahane, güle güle kullanın.

azakoglu38 bunu beğendi.
  6. jointofjah

jointofjah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    43
    Ad Soyad:
    Selim Beyaz
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    Sorduğum soruları ve yaptığım yorumu beğenmişsiniz fakat cevap yazmamışsınız anlayamadım ?

7. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yusuf Bey kameranın kaydettiği görüntüyü inşallah vakit bulunca eklerim ancak dediğim gibi hd kalitede bir kayıttan bahsediyoruz fiyata gelince evet bu benim ulaşabildiğim bir fiyat çünki üretici ile daha önceleri hong kong fuarlarında münasebetimiz olmuştu ricama istinaden hazırladılar bu cihazı aynı firmadan yerli başka bir firma daha cihaz getirtiyor ve sanırım 1800 lira gibi bir fiyata satıyor ancak o gelen cihaz görüntü aynı olmasına rahmet donanım olarak bu cihazın yarı özelliğinde bile değil durum bu

mektuplar ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Kusura bakmayın ancak cevap yazmak için fırsat bulabildim.

1. Kırmızı renk aynı mavi gibi soft bir renk ve klimanın kırmızı renkli tuşları ve üstteki kırmızı dörtlü flaşör tuş rengi ile çok güzel bir uyum sağladı o yüzden problem olacağını sanmıyorum gece görenler çok beğeniyor ve orjinal olduğunu düşünüyor sanırım buda renk sırıtması olmadığını gösteriyor.
    2. kameralarla beraber evet bana maliyeti bu oldu yanlız nakliyede eklenirse kesin maliyet 1600 TL yi buluyor.
    3. şerit takip aracı direk uyarmıyor yada yavaşlatmıyor o bahsettiğiniz baya kapsamlı ve birçok sensör ve algılayıcıya ihtiyac duyan bir sistem zaten halihazırda mevcut teknolojilerde de sadece aracı yavaşlatan veya hızlandıran adaptif cruise control mevcut şerit takip asistanı geri yola sokan bir sistem mevcut değil onun amacı uyarı

9. twister

twister Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Serhat Tural
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Merhaba Alper Bey,

Gerçekten efsane paylaşımlardan biri olmuş ve çok şık durmuş gerçekten. Yeni i20'ler için şu ana kadar gördüğüm en faydalı paylaşım. Detaylı anlatımınız için de teşekkürler.
    Driving assistance için IOnRoad benim dikkatimi çeken uygulamalardan biri olmuştur hep ama çok fazla deneyememiştim telefondan https://play.google.com/store/apps/details?id=com.picitup.iOnRoad . Sizin kullandığınız uygulama nedir? Montajıda kendiniz mi yaptınız, zor oldu mu? Kamera olarak ne kullandınız ön ve arkada? Benim soruları size zahmet olmazsa cevaplarsanız sevinirim. Çünkü malasef görüyorumki çoğu kişi sorularını kaba bir uslupla ve sanki siz cevaplamak zorundaymışsınız gibi yazmış.

Bu arada ayrı bir parantez aslında bizim araçlarda da fabrika üretim şerit takip, vs. sistemler aslında var, fakat Türkiye'de satılmıyor, Avrupa'daki modellerde var. Bu da malasef hem kendimize hem de başkalarının bize ne kadar değer vermediğini gösteriyor. Türkiye'de üretilip satılan araba da Avrupa'da yan hava yastığı standart, Türkiye'de sadece en üst donanımda alabiliyorsunuz. Bu konuda Hyundai'a bizim büyük bir eleştirimiz olsun. Özellikle güvenlik donanımları tüm versiyonlarda standart olmalı, tıpkı Toyota'da olduğu gibi.

Teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleme: 29 Kasım 2015
  10. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,278
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hayırlı olsun. Fiyat pahalıya gelmiş biraz sanki. TR'deki satıcılar bile 1650'ye sattığına göre onlara gelişi büyük ihtimalle 1000 lira +/- 100 lira olması lazım.

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...avigasyon-dvd-tv-usb-kamera-h-231311887/detay

Birde şerit takip sistemi ve kaza ikazı bahsettiğiniz gibi lüks araçlarda olanlar ile aynı kapasitede değil, buna da dikkat etmek lazım. bu işin android'deki babası ionroad bile çoğu zaman çuvallıyor.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  11. snaps

snaps Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    75
    Ad Soyad:
    Ali GÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    güzel olmuş bence araca değer katmış

azakoglu38 bunu beğendi.
  12. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    merhabalar öncelikle şunu söylemeliyim verdiğiniz linkte de benzer ürünler mevcut evet ama çok büyük farklarla mevcut açıklamalarımda da bahsetmiştim tekrar sıralayayım ... Öncelikle linkteki ürün 2 çekirdekli alt versiyon bir işlemciye sahip ama benim getirdiğim cihaz dört çekirdekli işlemciye sahip , 800x480 çözünürlüklü standart piyasa ekranına sahip benim ekranım 1024x600 Full HD üst seviye ekran , ram ki navigasyonun çalışmasında çok önemlidir linkteki cihazda 512 mb ram mevcut benim cihazımda 1 gb ddr3 ram mavcut , ne ön ne arka kamera yok benim cihazımda ikiside mevcut ve bu bahsettiklerim baya bir fark oluşturuyor yani bu firmalar bu özellikte bir cihaz getirseler minimum 2500 liraya satarlar.

mektuplar bunu beğendi.
  13. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Merhabalar öncelikle nezaketiniz için teşekkür ederim.Kameralar cihaz ile birlikte üreticiden temin edildi kalite olarak baya iyiler onun haricinde işlemci yeni nesil 4 çekirdekli işlemci o yüzden ionroad uyumlu değil ama benim kullandığım yazılım movon ve baya başarılı özellikle şerit takip çok iyi.Montajını kayseride serviste yaptırdım tabi tarif ederek ve güzel bi uygulama oldu beğendiğinize memnun oldum.

14. krhsn

krhsn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    emre karahasan
    Yaşadığınız Şehir:
    53-RİZE
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
  15. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Evet buradaki urunle ayni konfigurasyon yanliz linkteki urunde mirrorlink parrot bluetooth modulu ve kameralar fiyata dahil degil ayrica 80 dolarda nakliyesi tutuyor ayrica turkiyede %20 gunruk vergiside odeyeceksiniz onuda dahil edin biraz tuzlu olacak gibi ama siz diyalog kurup bu dediklerimi ekletmeye calisin ha birde analog tv var ekstra ama fiyati tutturamazsaniz bana donus yapin ben yardimci olurum size

16. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    i20 ye yeni bir donanım olur bu, i20 sahiplerinin gözü aydın olsun, hadi hayırlı olsun:) şerit takibi ve çarpışma uyarısı hariç geri kalan özelliklerin hepsini çok beğendim çok ideal, şerit takip sisteminin aktif emniyet sistemi sağlaması direksiyon düzeltmesi falan gibi bir girişimi yok zaten bu araçta bunun olması beklenmez, ama öndeki aracın metre olarak mesafesini veriyor bu güzel, OBD 2 nin verileri takip edilirse birçok arızayı sıkıntı ilerlemeden çözmek mümkün torque programının verdiği bilgiler savaş uçağı kokpiti gibi oluyor, durum itibariyle orjinal multimedya dan güzel bu cihaz, zaten android programı zamanında tasarlanırken uzaya fırlatılan küçük bir uyduyu kontrol için üretilmiş bir program, bu kadar hakim bir yazılım varken gidip te winCE gibi programları araç multimedyalarında piyasaya sunmak mantıklı birşey değildi. Android olsun çamurdan olsun her işi görüyor. Fiyatı çok uçuk değil, sanırım geri görüş kamerası da eklenebilir, kendi içindeki programların haricinde androidin yaptığı her işi yapıyorsa göründüğünden de iyi sonuçta içinde 4.4 kitkat sürümü yüklü bir bilgisayar bu. Tabi farklı navigasyon programları kurup kullanmakta iyi olurdu gerçi şu videodaki igo en iyi programlardan birisi. Benim garajdan evdeki wireless internet çekiyor mesela bu cihaz bende olsa böyle diğer multimedya cihazlar gibi hafıza kartıyla bilgisayardan çekip tekrar multimedya ya takıp falan uğraşmadan direk multimedya yı uzaktan internete bağlayıp harita güncellemesi yapsam ne güzel olurdu.

İlk bakışta ekranı orjinal multimedya çerçevesine arkadan takmışlar sandım, el yapımı sandım meğer çerçeve ile beraber yekpare satılıyormuş, bunun i30 yada elantra gibi modeller için olanı illa ki vardır. Yoksa da beklenir.

mektuplar ve <<bülent>> bunu beğendi.
  17. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yorumlarınız için teşekkür ederim Eren Bey, birkaç noktaya açıklık getireyim öncelikle geri görüş kamerası mevcut sistemde artı pure android mevcut yani android in yapabildiği her işlemi yüklemeyi yapabilir birebir kullanabilirsiniz evinizdeki wifi ada bağlanıp istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.Onun haricinde playstore dan istediğiniz navigasyon programınıda indirip alıştırabilirsiniz yandex navigasyona kadar hepsini çalıştırır.

mektuplar bunu beğendi.
  18. yavuztopkara

yavuztopkara Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    yavuz topkara
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    bu cihazı türkiyede bulabiliceğimiz bir yer var mı yada türkiyeye gelme durumu var mı

mektuplar bunu beğendi.
  19. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    benim gbi kişisel olarak getirtebiliriz ben yardımcı olurum size mailim azakoglu@gmail.com

mektuplar ve dtemre66 bunu beğendi.
  20. twister

twister Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Serhat Tural
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Merhaba,

Konu güncel kalsın diye yazıyorum. Hangi arkadaşa sizin ilk sayfadaki videoları göstersem hepsi hayranlıkla izliyorlar. Gerçekten araçla uyumu mükemmel. Mutlaka almalısın diyorlar fakat bütçe olarak beni biraz aşıyor :)

mektuplar bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş