LPG KABLO

Yeni I20 Kışlık Lastik

'İ20 Forum - Club' forumunda baskin tarafından 20 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. baskin

baskin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    birol aşkın
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Herkese Merhaba,

2015 model (2016 trafiğe çıkışlı) Hyundai Yeni i20 Elite Blue Pan+Smart aracımız var.
    Ankara'da yaşıyoruz ve aracı hafta içi hergün toplam 10 km kullanıyoruz.
    Pahalı olmayan ama sıkıntı da çıkarmayacak kışlık lastik almak istiyorum.
    Tavsiye edebileceğiniz lastikler var mı?
    Petlas olabilir mi mesela?

2. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    olabilir. ben starmaxx kullanıyorum sorun yaşamadım. ama benim kullandığım yer tamami ile düzlük bir yer...
    Ankarada battı çıktılar, eryaman etimesgut tarafında rampalar falan var, rampanın tepesinde ışıklar var... böyle şartlarda tecrübe etmedim...
    ama Starmax (PETLAS) lastiklerimi Aksaray bölgesinde denedim... Çok memnunum...

3. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ankara diyince işler değişiyor, haberlerde ankara sıkışık trafik ve yokuşları görüyoruz... Kar yere düşünce hemen kameralara takılan ve kayıp lego gibi birleşen araçları ... :)

Ucuz olsun derseniz bfgoodrich, starmaxx kışlıkları kullananlar var. Starmaxx ben son zamanlarda çok görüyorum , @ggunes nickli kullanıcımız ise bf goodrich hakkında bilgi verebilir 4 mevsim kışlık kullanıyor

4. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    goodyear ultragrip öneririm Ankaraya.

aşağısı kurtarmaz.

erenuzel41 bunu beğendi.
  5. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Birde hatırladım biz hyundai kamyonet aldığımızda bize Triangle yanlış yazmış olabilirim ama google ye yazınca da çıktı... Öyle bir lastik vermişlerdi. Kış lastiiği idi ve dediklerine göre Hyundai, king long gibi uzak doğulu bazı otomotiv üreticilerinin stratejik ortağıymış... Biz çok memnun kaldıydık lastikden ama bir daha bulamadıydık ... :D

6. omergurcu

omergurcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    omer gurcu
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    Starmax aldım 1 sene önce 1.2 elite blue 2015 model arabama yozgatta kışın nasıl olduğunu sorun bi ben cok memnun kaldım hergün karda buzda kullandım.

7. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Valla böyle kullanıpda paylaşmanız alacaklar için muhakkak referand olur ... peki modeli varmı ? Yoksa tek çeşitmi ?

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. omergurcu

omergurcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    omer gurcu
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    Starmax orjinal ebatta 195/55/16 ice gripper yazıyodu yanlış hatırlamıyosam. Buzda kimse işe gelemedi ben hiç kalmadım yolda karda zaten güzeldi hiç sıkıntı çekmedim birinde kepçe karı arabanın önüne yıgmıştı biraz kürek kullandım evin önünden tek cıkan bendim ben memnun kaldım tavsiye ederim.

Tilki ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Benim Bf Goodrichlerim SUVler icin üretilmis bir model.
    Ayrıca dört mevsim ve henüz kış performansı için yorum yapacak bir tecrübem olmadı.
    Ama kış lastigi olarak daha önce Petlask w651 kullandım, beni hic mahcup etmedi.

Asel Kaan Efe ve Tilki bunu beğendi.
  10. baskin

baskin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    birol aşkın
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yorumlar için çok teşekkürler,

Stamaxx ya da Petlas alıcam, deneyimlerimi karlı günlerde paylaşırım :)

11. bilgehananil

bilgehananil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    24
    Ad Soyad:
    Bilgehan Anıl
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba,

Bende 2014 yeni kasa Elite 1.2 var; Aracı aldığım zaman Michelin Alpin A4 almıştım, o zaman tanesine 300 Tl vermiştim (Ocak 2016 gibi). Altına kar birikmediği sürece rahatlıkla ilerleyebiliyor, yokuşta kalkmaya olanak tanıyor. Tavsiye ederim.

12. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    petlas kullanan arkadaşlarım çok memnun , ben i30 da nokian wd4 kullanıyorum müthiş fiyat uyarsa kesinlikle duşunmeyin

picantoda lassa snoways kullanıyorum ses dışında çok memnunum

13. mektuplar

mektuplar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    143
    Ad Soyad:
    mektupla adresim
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
  14. KALENDER

KALENDER Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    75
    Ad Soyad:
    MALİK GENÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Ucuz deyince fiyat/performans açısından daima FALKEN der oldum. Bence sizde bir araştırın, belki aklınıza yatar.

pasa22 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  15. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    lastik ebatınız ne bilmiyorum ama bende çok araştırdım araştırmalarımın sonucunda Continental ts860 aldım.. petlasın kışlığını kullandık hayatımda bu kadar dandik bir lastik görmedim, Kumho KW22 kullandık hayatımda bu kadar mükemmel bir kışlık lastik görmedim kendi ebatımda hala üretimde olsa KW22 alacaktım ama yoktu..
    ucuz diye kalitesiz lastik almayın dışardayken ağır bir kar yağar allah korusun araba durmaz 100-200 için değmez ben böyle düşünüyorum

Tilki ve erenuzel41 bunu beğendi.
  16. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Sadece ön aks için 2 tane Bridgestone Blizzak lm32 lastiğim var, çamurlu zemin ve yumuşak karda patinaj yaptırana hediye edilir, yağmurlu havada yerlerin ıslak olduğu hissedilmez, buzlu zeminde birazcık kayar.

Arabanın arka tekerleklerine kışlık lastik takmadım gerekirse arka lastiklerin altına noel babanın geyikli arabası tarzında birer kızak takabilirim, yani kar üzerinde önden çeker küçük ebatlı bir arabada arka lastiğin dönmesine bence gerek yok:) karlı zeminde el frenini çekili unutsanız bunu hiç fark etmezsiniz araba aynen yürüyor, arka lastiklere kışlık takmazsanız kış lastiği ucuza gelir ben iki kış böyle kullandım arabanın arkasını falan bir yere vurmadım karda kaza yapan kış lastiğiyle de yapar, kış lastiğini mevzuat kanun yasal zorunluluk gibi şeylerin gereğiyle değilde, arabanızın kar yağmur çamur gibi kış şartları üzerindeki etkisini trafikte beraber ilerlediğiniz çevredeki diğer otomobillere kıyasla rekabetçi yapmak veya eşit hale getirmek için kullanın daha iyi.

Olaya bu gözden bakınca yerli malından öte uluslararası düzeyde ün yapmış markaların geliştirdiği ürünlere de bakıp bütçeyi ikinci plana koymak dikkatli karar vermek gerek. Otomotivde hangi sektör olursa olsun en iyisini tasarlayan bu işi çok ucuza yapamaz:)

Tilki, mektuplar ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  17. KALENDER

KALENDER Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    75
    Ad Soyad:
    MALİK GENÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sevgili Eren Uzel arkadaşım, eğer aracı noel babanın geyikli kızağı gibi yavaş kullanıyorsan bu güne kadar sorun yaşamamış olman çok normal fakat verdiğin bilgi yanlış olduğu için diğer arkadaşların senin yaptığın tarzda bir uygulamadan kaçınması için uyarıda bulunmak istedim. Lütfen sende bu şekilde devam etme, ucuzundan da olsa arkalara kışlık lastik tak. İnternette sırf öne takılan kış lastikleri ile yapılan test videoları var, bunları izlemeni ve bana hak vermeni rica ediyorum. Seni tanımıyorum fakat bir kış günü evden acelece ve hızlıca çıkıp bir yerlere yetişmen gerektiğinde başına bir hal gelmesini asla istemem. Bu yüzden önce güvenlik için ne gerekiyorsa onu yapalım. Sevgi ve saygılarımla.

erenuzel41 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  18. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Haklısın abi. Karlı zeminde yavaş gittiğim doğru, zemin karlı olunca 30km hızı geçemiyorum. Bizim buranın kar yağışı en fazla bir hafta sürer, yani kışları yumuşak geçer, benim lastikler jantlarıyla beraber durur kendim değiştiririm hep, ikişer tane jant lastiğe 600 lira civarı yatırım yapmıştım yani istersem bu parayla dört tane kışlık dış lastik alabilirdim aslında ama her kış lastiği söküp takarak yıpratmak istemedim. Arabayı birkaç sene içinde değiştirmeyi düşünüyorum yeni arabayı satın alırken galeriden dört tane teneke jant isteyeceğim zaten:) kış lastiklerinide onlara takarım artık, bu konuda bolca test videosuda izledim sadece öne kış lastiği takanları da gördüm arkası savuruyor ama testlerde hızlı gidiyorlar özellikle arkasını kaydırdığını gösteriyorlar:), yine de hepsine rağmen karlı zeminde dört tane kış lastiğim olsa da kendimi emniyette hissetmem ben yine 30km hızda giderim:) önümdekiyle arama yine iki misli takip mesafesi koyarım. Eğer dört tane kış lastiği kullanırsam benim için en büyük artısı fren mesafesinin kısalması olurdu.

KALENDER bunu beğendi.
  19. KALENDER

KALENDER Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    75
    Ad Soyad:
    MALİK GENÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Eren merhaba;
    Öncelikle yazdıklarımı yanlış yönlere çekmeyip vermiş olduğun seviyeli ve kaliteli cevabın için sana çok teşekkür ederim.
    İnsanların bilgi alışverişinde bulunarak, birbirlerine yardımcı olması için kurulan bu platformda hepimiz,
    birbirimizin sağlığını ve emniyetini düşünerek hareket edersek, kazancımız çok daha fazla olacaktır.
    Kış lastiği arayışında olan Birol ve diğer arkadaşlara ise
    http://hyundaiclubtr.com/
    http://www.lastikal.com.tr/
    d-marketlerden N11 ve benzerlerini araştırmalarını ve fiyatları karşılaştırarak bütçelerine en uygun kış lastiğini seçmelerini tavsiye ediyorum.
    Önümüz kış, hepinize emniyet ve güven içerisinde kazasız yolculuklar dilerim.
    Saygılarımla.

mektuplar, pasa22 ve erenuzel41 bunu beğendi.
  20. onrgly88

onrgly88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    Onr gly
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Yakın zaman da ben de araştırdım, Nokian WRD4 e karar verdim. Konu hakkında rezulteo testleri var çok iyi notlar almış, 14" için de 125 tl gibi fiyatlar var tabi iskitlerde, şaşmaz da çok daha uygun bulunabilir. Kullanıcıları çok memnun, benim en çok önem verdiğim konulardan biri ses, o da 69 db . Şuan kullandığım yazlık lastikler ile aynı. Ayrıca performansından çoğu kişi memnun. Ben de bu lastiklerden alacağım. Detaylı test'i için BURADAN kontrol edebilrisiniz.

Size tavsiyem, artık herkes bilinçli bu konularda ancak gözden kaçabiliyor, lastik seçiminizi kapı içerisinde yazan birimlere göre yapınız, lastik yönlerini kontrol ediniz ve lastiğin tarihini muhakkak kontrol ediniz.

mektuplar bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş