10 Kasım LPG KABLO

Yeni i20 kalkışta titreme ve silkinme

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda MY1952 tarafından 23 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. MY1952

MY1952 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Mert Yurtbaşı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Merhaba abiler,kardeşler. Sorunumla ilgili burda baya araştırma yaptım ama yaşadığım şeyle ilgili tam birşey bulamadım. Aracım 2015 i20 1.2 mpı. 7500 km'de ve sıkışık trafikte 1. Viteste kalkış yaparken aşırı derecede titreme ve silkinme yapıyor. Aracımı hyundai uçar yetkili servise götürdüm,usta arabayı yarım saat kadar altunizade trafiğinde kullandı ve bana bu araba 1300 kg civarında ağırlığa sahip ve 1.2 motor sıkışık trafikte arabayı çekmekte zorlanıyor ve balataları aşırı ısınmasına sebep oluyor bu yüzden bu problem oluyor, bizim yapabilceğimiz birşey yok bu arabalar için birkaç aynı şikayet geldi son 2 ayda dedi. Ee ne yapmalıyım şimdi ben diyincede böyle kullanmaya devam et balatalar tamamen bitince mecbur değiştirmelisiniz dedi. Bunu duyunca çok saçma geldi ve resmen çok sevdiğim arabamdan soğudum satmayı bile düşünüyorum. 10.000 km'yi görmeden böyle bi sorunla karşılaşmak bana çok saçma geldi ve aracımı bu kadar kısa sürede balata bitircek kadar kaba ve hunharca kullanmadığıma emin olabilirsiniz her noktasına dikkat etmeme rağmen sakınan göze çöp battı. Sonuç olarak abiler sizden yardım istiyorum bu konuda fikri olan yardımcı olabilcek birileri umarım vardır

Duygu bunu beğendi.
  2. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Bu sorun daha önceden varmıydı aracınızda yoksa sonradan mı oldu ? Banada saçma geldi . Kalkışta araç silkelemesi bildiğim kadar debriyaj balatası değil bilyası ile alakalı . Önceki aracımız pejo idi . Araç 1310 kg fakat 2.0 turbo dizel motorluydu güçlüydü fakat kalkışta silkeleme titreme yapıyordu . ilk sahibiydik araç 219 bindeydi ve hiç değişmedi 2004den bu yana . Baskı balatası bitik değildi , o kadar test ettirdik hiçte kaçırmıyordu , sorun bilyadan denildi hep . Şimdiki araçda 205 binde gram silkeleme yok . daha 10 bin olmamış araçta baskı balatası söz konusu olması bile saçma bence

Halil bunu beğendi.
  3. MY1952

MY1952 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Mert Yurtbaşı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Aracıma 8 aydır sahibim ve son 10 gündür böyle. Bende sizin gibi düşünüyorum bu durum çok saçma.

4. EmreFirat

EmreFirat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,085
    Ad Soyad:
    Emre Fırat BİLİCİ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    son 10 gündür böyleyse , motorun aracın kasasına küçük gelmesi vb gibi durumlar başlı başına saçma . Önceden kalkışlarda isteksizmi motor güçsüz olduğunu mu hissettiriyordu yani zorlanıyormuydu araç ? Birde bu sorunun genellikle sebebi seyir halindeyken ayak debraj pedalının üstünde bulunuyorsa hani basmıyoruz ama işte üstünde tutuyoruz bi yarım cm anca basılı şekilde seyrettiğimizde debriyaj bilyası bozuluyor diye duymuştum buda titremeye sebep olabiliyor . Önceki çalıştığım şirkette araçları bakıma göndermiştik , günlük kullandığım araç 320 bin oldu titreme yoktu , baskı balata değişimi için adamlar gelip araç bıraktılar , aldılar bizim araçları götürdüer 3 gün sonra geldi araç kalkışta silkeleme yapmaya başlamıştı . Tekrar aradık renault'u adamlar gelip aldı akşama getirdiler debriyaj bilyasından dediler

5. CS POLAT

CS POLAT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    cem polat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    2012 yılında aldığım sıfır i20 troy aracım cok yol yapmamama rağmen 1 sene sonra aynı sorun bendede oluştu servise gittim bana bazı serilerin hatalı üretildiyini baskı balata kısmının garantiden deyişeceyini söyleyip yaptılar yaklaşık 1 sene daha sorunsuz kullandım sonrasında bu sorun ufak ufak tekrarladı fakat servise gittiyimde test eden usta titremeyi hissetmediyini söledi ardından bende bindim ustanın dediyi gibi yapmadı fakat soradan sunu farkettim trafiğin yoğun olduğu zamanlarda cok fazla dur kalk yaptığımda titreme bariz kendini belli ediyordu defalarca servise gittim buseferde arabanın titremeyeceyi tutuyordu bence sorunu belliydi ama ikinci kez garantiden deyişmek istemediler sorada arabayı sattım yeni i20 aldım birkaçsefer bundana yaptı ilk aylarda korktum budamı böyle diye sonradan kendiliyinden geçti.hatta 2. vitese atıp düşük hızdayken ayağımı hafifçe debriyajdan cektiyimdede ufak bir titreme oluyordu oda birsüre sora geçti sizin sorunda benimki gibiyse bir süre sonra geçme ihtimali var yok diilse detaylı bir inceleme yaptırın olmadı başka servise gidin araç çok ağır cekmekte zorlanıyor ondandır gibi laflar merdiven altı tamircilerinindir böyle saçmasapan bir gerekçe olmaz

6. MY1952

MY1952 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Mert Yurtbaşı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Araç 1.2 motorun verebilceği herşeyi veriyordu memnundum yani zaten sorun sadece kalkışta. Hala üst viteslerde durumu iyi. Debriyaj üstünde ayak tutmaya gelirsek o zaten en çok dikkat ettiğim şeydir asla yapmam. Hele hidrolik debriyajlı bu arabalarda herkesin çok dikkat etmesi gereken birşey ama nasıl oldu bu anlamadım

7. MY1952

MY1952 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Mert Yurtbaşı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Haklısınız, benimde aklımda başka bir serviste daha bilgili ve inandırıcı konuşan bir ustaya göstermek var.

8. chib

chib Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Cem Cemil Koç
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Önceki aracınız neydi mesela bende albea vardı onun motor devrine alışmıştım i20 de dizel gibi bir devir istiyor devir yüksek kullanınca fazla yakıyor bu seferde fazla devir yükseltmemeye çalışıyorum ama tam debriyaja ve motora alışamadığım için bendede nadiren oluyor...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 24 Aralık 2015
  9. MY1952

MY1952 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Mert Yurtbaşı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Önceki aracım 2013 i20 1.4 dizel. Onda hiç böyle bi problem yaşamadım. Hatta o arabayı hala satmadım ara sıra kullanıyorum özellikle yeni araçta çıkan sıkıntıdan sonra eski aracımı kullanmaya başladım. Daha büyük bi soruna sebep olmasın diye yatırıyorum şuan arabayı

chib bunu beğendi.
  10. Duygu

Duygu Guest

geçmiş olsun, bendede titreme silkinme ilk aracı çalıştırdığımda oluyor. Ancak tüpü taktırdıktan sonra böyle oldu :(

11. kursat52

kursat52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    181
    Ad Soyad:
    kürşat gagıloğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Servisin dediği gerçekten saçmalık... Dediğin şey ilk kullanımda olsa tamamda daha sonradan oluyosa sıkıntı var demektir... Bu arada 1,2 motor çekiş ve kalkış konusunda kimseden bir şikayet duymadım bende yaşamadım almadan önce de çok araştırdım.. Kasanın ağır olduğu doğru motora göre bu da aracın biraz fazla yakmasına sebeb oluyor sadece bu kadar...

MY1952, chib ve Hakan07 bunu beğendi.
  12. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Hatalı lpg ayarından veya hatalı montajdan kaynaklanır bu tarz titreşimler.

Kalkışta titreme için başka bir.servis e ugramanızda fayda var

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duygu bunu beğendi.
  13. aibülü

aibülü Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    732
    Ad Soyad:
    sercan arslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    arkadaşlar merhaba.yeni i20 ile aranıza katılmış bulunmaktayım.my1952 kardeşim bu bahsettiğiniz sorun bendede mevcut.araç özellikle sıkışık trafiğe girdiğinde bu silkelenmeyi hissediyosunuz.sanki yeni araba kullanmayı öğrenen biri gibi hissediyorum kendimi.benim aracımda şöyle bi sorunda mevcut ayağımı debriyaj pedalına hafifçe dokundurduğumda bariz bir titreşim hissediliyor.servise götürdüm usta ilk başta böle bir şey yok dedi ben üsteleyince aa evet hissediliyor fakat bundan bişey olmz gibi saçma sapan bişey söledi

MY1952 bunu beğendi.
  14. Abdullah344460

Abdullah344460 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Abdullah karaca
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Merhaba arkadaşlar araç accent gl 1.5 99 185000 kmde atiker sralı sistem yakıtı uzun yolda 32 lt ile 410 km yaptı sehir içinde 250 300 arası oynuyo . debriyaj baskı balatasını degiştrdikten 6 ay sonra belli belirsiz bi titreme oluyo bazende tekleme var gibi çalışıyo çoğunlukla çok rahat çok sessiz güzel ama ansızın düzensiz çalışma var. dur kalklardan sonra zangır zangır titreyerek kalkıyo dönerek kalkışlarda sık sık yapıyo yokuşta geri geri gidince balata kokuyo yokuş yukarı dur kalkta bazen gaz yemeyip stop ettiği oldu servise goturdum olayı anlattım yarım saat turladık yapmadı en son düzensiz çalışıyodu geç saatlerde açık yer aramadım ertesi gün usta baktı yarım saat gezdi bende farkettim sorunsuz çalışıyordu kablolar bujiler bobin parcaları iyisi olsun dye özellikle servisden aldım aldım baskı balata valeo marka yalnız takan usta çatalı nasıl yaptıysa takma işlemi bittikten sonra debriyaj alt merkez pistonundan baya kalın bır tornavida ile çekerek çatalı sıkştığı yerden kurtardı ve altı ay sorunsuz çaliştı bir senedir bu belirsiz titremeler var önceki Yazılara göre sorun bilyadamı acaba. bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorum rica ediyorum şimdiden teşekkür ediyorum

15. Abdullah344460

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Abdullah karaca
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:

16. Abdullah344460

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Abdullah karaca
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bnm arabanın sorunu buji seçimiyle alakalıymiş

17. DRGULEN

DRGULEN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    HÜSEYİN GÜLEN
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    Merhaba arkadaslar bende bu sorun yasamaya basladim sanki araba sonecek duruma geliyor sanki 1 sene oldu bende araba sifir aldim 15000 kmye geldi bakim zamank geldi ama eger banada boyle sacma bise derse kafasina calarim arabayi araba seni firlatacak kadar titriyor kalkisti devir 2000 uzeri debriyaji birakmaya basladigin anda tirriyor arabadan sogudum :/

18. kursat52

kursat52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    181
    Ad Soyad:
    kürşat gagıloğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Arabaların içine azer bülbül kaçmış :) bakalım sizde olduysa bizdede olacak heralde kronik bir sorunmu acaba...

19. CS POLAT

CS POLAT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    cem polat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Benim aracimdada var bu sorun onceki kasa i20 dede 1 sene sora olmustu garantiden deyisti baski takimi yeni aracimdada var drgulen arkadasin dedigi gibi sıkışık trafikta daha belli ediyor kendini

20. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Allah kahretmesin ya 19000 km de ve aynı sorun benim aracımda da mevcut servise götürdüm ne dese begenirsiniz :) Abi bu arabaların özelliği fazla gaz vererek kalkman gerekiyor demesinmi kafa göz dalacaktım la havle dedim çıktım bence birlik olup hyundai ye bir şikeyette bulunmamız şart ki servislerin aklı başına gelsin

smtsmt227, MY1952, CS POLAT ve 2 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş