LPG KABLO

Yeni Elentra Hakkında

'Elantra Forum - Club' forumunda palapula tarafından 7 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. ByCaKaBo

ByCaKaBo Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba yeni elantra benzinli otomatik kullananınız var mı acaba ? merak ettiğim vites aralıkları. örneğin 100-110 ve 120km hızlarda devir göstergesi ne oluyor.
    teşekkürler.

2. sf0606

sf0606 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Fatih varol
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    105 de 2500 devir. 110 da 2750 devir ve 120 de 3000 devir

3. metalurjist66

metalurjist66 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    mustafa aksoy
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    merhaba,

yeni elantra 1,6 D-CVVT benzinli manuel almak istiyorum ve hemen tüp taktıracam. hiç bu şekilde deneyimi olan var mı tüpte performansı çok etkileniyor mu ve yakıtı nasıl oluyor bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

4. kankiii

kankiii Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    99
    Ad Soyad:
    oğuzhan
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    otomatik al derim rahat edersin son 5-6 yıldır otomatik araç kullanıyorum rahatlığına diyecek yok ,bi kaç seneye manuel araç kalmayacak zaten, fazla yakar diye düşünme daha az bile yakarsın bu tecrübeyle sabit kafadan konuşmuyorum tüp konusuna gelince kesinlikle taktır motorun tüp uyumu mükemmel montaj iyi olduktan sonra tüp markasınında çok önemi yok bence her türlü sıralı sistem bu motorda sorunsuz çalışır 1.6 gdi gibi bir motor olsaydı durum farklı olurdu

5. bbygt

bbygt Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Eren Babayiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    2000 devirde 90 2500 devirde 110 3000 devirde 135 oluyor

6. CEHENNEM

CEHENNEM Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    no name
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    selamun aleykum sayın hocalarım.
    uzun yillardır hyundai ailesi araçları kullanmaktayım (98 otm accent 1.5 gls-2005 otm starex-2012 accent era crdi. ve artık yeni elentra serisine geçmeyi düşünüyorum. gönül dizel otm almak istiyor ama bütçem buna yetmiyor. benzinli düz vites kullanan arkadaşlar bu arabadan memnunlar mı genel olarak yakıt durumları nasıl aracın katitesi yol sesi vs durumları nasıl bilgi verebilecek olan var mı acaba?

7. Geographic35

Geographic35 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yılmaz altunay
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Merhabalar 2012 elantra sonrasındada yeni kasa elantra sahibi olarak fiyatının hakkını veren bir araba olarak değerlendirebiliriz. Yeni kasada kalite eskisine nazaran daha iyi frenleme içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Sürekli şehiriçi kullanmıyorum görev yaptığım yer itibariyle küçük ilçe olunca çok ihtiyaç duymuyorm il merkezine ve memlekete gitgel için kullanıyorum yani genel olarak araç çalışınca enaz 70 km trafik yoğunluğu az yerde yol alyorum yakıt bayide direk lpg taktrdm brc. Önceki aracımdada brc vardı sorunsuzdu. Önceki kasa 8 lt lpg yakıyordu yeni kasada 7 lt lpg tüketimim var ilerde artarmı bilemiyorum 8000 km oldu henüz. Ses alma durumu eskisine nazaran az (serviste seramik kaplama yaptırmıştım davlumbaz içlerinede pütür yapıldı ses için etkisi nederecedir bi yorum yapamıcam trafiğe çıkmadan bu yapıldı çünkü. ) iç donanımda eksiği eski kasadaki direksiyon derinlik ayarı yok malesef anahtarla cam kaldırma yok büyük bi eksiklik bence çok cam açan biri olmasamda insan eksikliğini hissedebiliyor bazen. Hız sabitleyici yok önceki kasadada yoktu ama buna eklenebiliyor ben eklettim ve sorunsuz kullanıyorm. Bayi çıkışı normalde hankok 15 lastik var ben pirelli lastik 16 çelik jant taktrdm duruşu değişti bariz şekilde ama gidişi değiştimi sorarsanız fikir belirtmem doğru olmaz tarfiğe çıkmadan değiştirdik. Navigasyon bluetoth vs konfor öğesi olarak sorunsuz. Umarım kafanızdaki sorulara cevap olmuştur. İyi günler

Son düzenleme: 30 Eylül 2017
  8. CEHENNEM

CEHENNEM Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    no name
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    hocam cvplar ıcın tsk ederim. uzun uzun herşeyi anlatmıssınız.
    benim fikrimde araç çelik jant olmadan kendini fark ettirmiyor eğer kısmet olupta alırsam ilk işim ya bayiden yada bayi dişinda hemen jant taktırmak olacaktır. hız sabıtlemeyi kendileri takanların videolarını izledim gerçekten bukadar basıtse bende taktırırım. yeni aya girdik ve sıfır fiyatlarında degişiklik oldu. eylül ayından 2016 model sıfırlar liste fiyatı olarak 65.500 tl idi peşinde ekim ayındaki listede 2016 satişi gözükmüyor ve 2017 modellerde 69.500tl.

Bu Sayfayı Paylaş