10 Kasım LPG KABLO

Yeni Dizel Tucson Alınır Mı?

'Tucson Forum - Club' forumunda sevancak tarafından 2 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. Temel_78

Temel_78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    77
    Ad Soyad:
    Temel Evren Mürtezaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    28-GİRESUN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)

Herşeyden evvel hayırlı uğurlu olsun. Teknik bilgim çok fazla olmadığı için yorumsuz kalıcam fakat bu araba suv piyasasının bana göre en yakışıklısı. Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız temennilerimle..

ozdemirh ve MSC bunu beğendi.
  2. GokhanAkbulut

GokhanAkbulut Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Gökhan Akbulut
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bugün bayie gittim sanki fiyati onlar vermemis gibi oyle birsey olamaz diyolar 180000 diyen 189000 diyor, oteki arac kalmadi diyor haftaya gelin farkli farkli teraneler afaki farklar var.. Hayirlisi bakalim boyle giderse hayal olucak.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HMB bunu beğendi.
  3. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Diğer bayileri arayın, 4x4 için 178 fiyat alanlar var. Çevre illeri bile arayın.

Tapatalk kullanılarak iPhone aracılığıyla gönderildi.

HMB bunu beğendi.
  4. ozdemirh

ozdemirh Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Haluk Özdemir
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    O dediğinizi Honda CRV yapıyor. Yenisi bile önden balonlanmış arabaya veya pickup'lara benziyor (L200 gibi) arkadansa station wagonlara benziyor. Hele 2017 öncesi kasası arabanın sırtında kambur çıkmış gibi. Sizin santafe çok daha yakışıklı bence;)

5. ozdemirh

ozdemirh Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Haluk Özdemir
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ben kış lastiği kullanmıyorum en ağır koşulda dize kadar kar varken araba umursamadı bile. 4 Lastik alınca en az 10.000tl verirsiniz hiç düşünmeyin.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    4x4 karda iyi kötü gidiyor ama iş durmaya gelince 4x2’den bir farkı olmuyor.

7. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

ben santa fe ile gerçekten yarım metreye yakın karda araba kullandım. lastikleri A/T serisiydi. hem kalkarken hem de dururken kesinlikle güven veriyordu. hele bir de A/T M+S lastik olursa hiçbir sıkıntı olmaz.

ozdemirh ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Ben 3-4 yıl kış lastiksiz kullandım, giderken sıkıntısız gidiyordu ama frene basınca durmuyordu. Sonra kış lastiği aldım, kar yagınca hangi yolu belediye temizlememişse oradan gidiyordum. Önünde biriken kar kaputu aşaçak seviyeye gelince o zaman itemiyor kalıyordu. Normal bir kar yağışında gidemediğim hiç olmadı. Çocukların kayıp buz haline getirdiği dik bir sokakte bile durup tekrar kalkabiliyordu.

MSC, HMB, ozdemirh ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  9. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Katılıyorum size hondaya yakışmıyor böyle saçma sapan kasalar önü ayrı arkası ayrı dert tasarımcıları hangi kafayla çiziyor bu araçları anlamıyorum :)

ozdemirh ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. Ozd

Ozd Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Ad Soyad:
    Ozhan
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhabalar
    Yeni Tucson 1.6 crdi elite dct 4x4 ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Öncelikle fiyat ile ilgili değişkenlikler konusundaki asıl mevzuyu paylaşmak isterim. ÖTV indirimi başladıktan sonra ilk Cumartesi günü Hyundai gittim. 1.6 crdi elite dct 4x2 171.000 tl ye anlaştık. Bana bayiiden araçların gümrükte olduğunu ve çıkışlarının 10 gün civarı süreceğini söylediler. O sırada tüm Hyundai bayileri bölge satış müdürlerinden gümrük listesini ( belki fabrikaya çekilen yeni araç envanterini) istiyorlardı. Ben performans yada galaksi mavi istiyordum. Pazartesi 08:00 sen itibaren sürekli renk şase motor diye bayii sıkıştırmaya başladım. O haftasonu benim gibi 10 kişiye tucson satmışlar. Salı günü akşam araçların güya gümrükte takıldığı için vermeyeceklerini söylediler. Ben ve benim gibi 2-3 kişi peşin ödeme yaptıklarından dolayı bize yeni bir teklifle geldiler. 4x4 düşünürmüsünüz diye sordular. Fiyatta ise 179.000TL ye anlaştık biraz daha ben sıkıştırınca seramik kaplama hediye ettiler. Renk gümüş gri oldu... Anladığım şu ki; gümrükte bu yeni giriş yapan araçlara ÖTV karşılığı olan olabilecek gümrüksel bir vergi getirdiler ve araçları çıkaramadılar yada fabrikaya çekip bekletiyorlar yada ellerinde araç fln yok... Ama bunu 1 Ocak 2019 da göreceğiz, tahminim yeni yılda pahalıya gümrükten çıkacak araçları dahada pahalıya satmakta başlayacaklar. Sonuçta ticari bir oluşum olduğu için son tüketici olan bizlere hep pahalıya patlayacak...
    Ayrıca herkes foruma birşeyler yazıp durmuş ama yeni alacakları aydınlatacak hiçbir bir bilgi yok. xxxxxxxxxxxxxxxx bakmak zorunda kalıyoruz ordada 2 kişi tatminkar yazmış geri kalanı başka markalarla saçma sapan yarıştırmalar yapmış durmuş. Hyundai forum olarak aydınlatıcı bilgiler olması lazım di mi?
    Önceki aracım Astra 1.6 cdti manuel dynamic, şirket aracım ise amarok 2.0 TDi 4x4 otomatik bu minvalde düşünelim diye yazdım.
    Tucson 1.6 crdi motoru gayet canlı atak bir motor, kabine olan rahatsızlık seviyesi ise gayet düşük seviyede. Dct şanzıman ile uyumu güzel seri, anlık ihtiyaçlara cevap veren bir yapı içindeler. Araç genel olarak ağır olduğu için sakin kullanımda 80-90 bandında konfor işi müthiş, sakin sakin süzülen bu arada 1800 devirlerde seyreden 7-8 bandında yakan bir araç ama ışık ve trafik işin içine girince 8-9 bandına zıplıyor. Otobanda ise genelde düz seyreden Adana-Mersin otobanında %10 şehiriçi %90 otoban olacak şekilde 6,8 kadar düşürebildim. Otobanda 110-120 ile gittim. Cruise control ile gittim. Yakıt tüketimi bu ağırlıkta ve motorda bir araca göre normal ama öyle 5 yaktım fln hikaye... Ayrıca 4x4 ile 4x2 arasında 70kg bir fark var. 4x4 sistemi ise şu şekilde; genel olarak 4x2 gidiyor. Daha öyle zorlama kayma yaptıramadığım için nasıl bir koruma tepkisi veriyor bilemiyorum fakat spor moda aldığınızda araç yere yapışıyor. Ekrandan bakılabilen 4x4 tork dağılım göstergesinde gaza basma oranına göre arkaya aktarılan yüzdesel(çizgi ile) torku görebiliyorsunuz. Hissiyat olarak cidden fark var. Şehiriçinde acil bir yere yetişmem lazımdı. Spor modda bayağı yüklenerek kullandım. 1. Gösterge 24 saatte bir otomatik sıfırlandığı için tüketimi günlük olarak görebiliyorsunuz. 12 litre yaktığını gösterdi☺️ Diferansiyel kilidine ise 1 kez aldım tam bir 4x4 oluyor anlatamıyorum ama arazi 4x4 ü kullanmış olanlar o zorlanma hissini bilirler...
    Aracı aldığımda 405 TL ye fulledim. Yakıt ortalamalarını ara sıra güncelleyeceğim. Kullanım olarak şunu söyleyebilirim ki direksiyon tipinin aksine çok hissiyatlı ve sağlam... Araç yüksekliğinden ötürü sallansada direksiyon tekerler yeri tuttuğunu hissettiriyor. Kabin ferahlığı bacak mesafeleri yanal genişlikler bana çok rahat geldi. (Boy 1.83) Koltukların deri hissiyatı ise güzel, deri sizi tutuyor. Kaymıyorsunuz... Cam tavan ve sunroof ferahlığıda güzel... Hernekadar farların led olmamasına kızsamda, uzun bir süredir ilk kez halojen farların güzel aydınlattığına şahidim... Arka kamera iş görüyor ama görüntü resmen feci!!! Önde bir sensör olmaması resmen kepazelik... Dikiz aynasında nasıl bir ayna varsa arkadan her gelen çarpacakmış hissi uyandırıyor... Arka koltukta ortada oturanın emniyet kemerini bağlanma şeklini çok beğendim. Şanzımanda ise öyle ısınma fln problemi yok (en azından şimdilik), bir absürd durum görürsem yazacağım. Sıkışık trafikte bir miktar ısınıyor ama göstergenin asıl amacı şanzımanı korumak. Çok ısınırsa çalışmıyormuş kendini korumaya alarak zarar görmeyi engelliyor dedi servis... Koltuk ısıtmalar süper... Klima şuan için güzel ısıtıp soğutuyor... Ses sistemi basları tizleri güzel sesi biraz düşük, daha yüksek ses beklerdim... Fakat şöyle bir durum varki ses izolasyonu premium araç kalitesinde, bagaj boşluğuna rağmen ses yayılmıyor, tok bir şekilde sönüyor çok beğendim...
    Yüksek hızdaki durum ise şöyle; 180 e kadar bastım. Yan rüzgar ile hafif sallanma var. Spor modda daha iyi. Ses izolasyonu konusunda bir sorun yok. Şahsi görüşüm aracın yüksek sürat kabiliyeti belki daha iyi olabilirdi ama bu araç 200 ile sürekli gidilebilecek bir araç değil... Aracı genel olarak özetlersek sakin kullanımlarda yakıt olarak çok da üzmeyecek, rahat konforlu geniş, gösterişi güzel, mekaniği sağlam güvenilir, sunduğu teknik ve donanımlarla sizi güzel hissetirebilecek yüksek bir araç diyebiliriz... Umarım açıklayıcı ve tatminkar bir yazı olmuştur...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Kasım 2018
  11. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    @Ozd hayırlı olsun aracınız.
    Gümrükte ek vergi filan olayı değil muhtemelen ötv indiriminin ilk günleri olduğundan 4x2 olanları her türlü satarız önce 4x4 olanları satalım mantığında olmuşlardır, bence 4x4 alarak daha iyi yapmışsınız.
    Mevcut piyasa koşullarında alınabilecek en mantıklı araçlar içerisinde Tucson. Güle güle kullanın.

12. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    @Ozd aracınız hayırlı olsun , biz de 1.6 elit benzinli aldık ötv indiriminden önce. 163 enalmıştık. Araç çok hoş ve rahat.

Tapatalk kullanarak iPhone 6 S aracılığıyla gönderildi

santafe2004 bunu beğendi.
  13. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    abi sen ne almaya kalksan aldıktan sonra indirim geliyor :) nolacak senin bu bahtın

HMB ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  14. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Aynen , en son 150 tl benzin aldım , bak dün indirim geldi , doğuştan şanssızız.:p

santafe2004 ve HMB bunu beğendi.
  15. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    bir gün kader sana çok güzel gülecek inşallah abim :D

16. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,499
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Adamın birine 70 inde piyago çıkmış , şehrin merkezine lüx bir wc yaptırmış , bu ne demişler ? 70 inden sonra gülen bahtımın içine gelen geçen yapsın demiş.

Tapatalk kullanarak iPhone 6 S aracılığıyla gönderildi

17. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    santafe2004 bunu beğendi.
  18. Blue-Tuscani

Blue-Tuscani Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,089
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Elite ve Elite plus modellerinin lastikleri inanılmaz pahalı.Aklımda aracı teslim alınca 4 adet kış lastiği almak var fakat 4 bin tl üzeri bir rakama geliyor, çok pahalı.:(:(

19. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Alt donanımın jantlarını ikinci el olarak uyguna bulabilirseniz toplamda fiyat çok değişmese de iki takım jantınız olur, sök/tak kolay olur hem de.

Blue-Tuscani bunu beğendi.
  20. Oguzayhank

Oguzayhank Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    198
    Ad Soyad:
    Oğuz Ayhan
    Yaşadığınız Şehir:
    13-BİTLİS
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Lastik acayip zamlandı. 17 jantlarda takımı 4000 hatta üzerinde.

ATU-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş