10 Kasım LPG KABLO

Yeni Blue Aldım Sorularım Var Bilgi Verebilir misiniz?

'Accent Blue Forum - Club RB' forumunda DannyZ tarafından 1 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. DannyZ

DannyZ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Hasan Deniz YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Arkadaşlar hepinize merhaba.

2014 Accent Blue 1.6 Crdi OV Mode Plus aldım. Sormak istediğim 3 konu var yardımcı olabilirseniz:
    1. Gösterge Panelinde Cruise lambaları var (Cruise, Set vs.) opsiyonel mi bırakılmış, sonradan cruise takılıyormu acaba?
    2. Otomatik 6 ileri vites yazıyordu bir yerde teknik özelliklerinde. Ancak manuel moda geçince en fazla 4. vitese çıkıyor. nedir vites sayısı bunun anlamadım.
    3. Son olarak da tam durma anında balatalarda sanırım gacırt şeklinde bir ses geliyor, bakıma gittiğimde söyledim kontrol etsinler diye, bir sorun yok dediler. Neden olabilir birşey de demediler. Ne olabilir sizce?
    Teşekkürler.

2. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun. Hız sabitleyici ülke pazarımızda ne yazıkki sunulmadı. Aracınız 4 ileri tam otomatik şanzımana sahiptir. Yenileri 7 ileri çift kavrama dct şanzıman ile sunuluyor. Net ortamında sese anlam yüklemek zor olsada tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır.

3. hknztrk

hknztrk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    aaaa aaaa
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    elalem 7-8 ileri şanzuman koymuş.....2014 hyundai 4 ileri.... hem yakıtı artırır hem 110 km hız sonrası çıldırırcasına ses yapar....uzun yolda en berbat şanzuman 4 ileri ses+yakıt açısından

sınıfının en çok yakan dizeli....o paralara çok daha iyi araç alınabilirdi......

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. Mur@t

Mur@t Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Murat Bağcı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    2014 manuel var sehir ici 5.6 yakio uzun yolda 4.3 e kadar dustum bunun neresi cok ayni motora ozelliklere sahip varsa sehir ici 3.5 - 4.0 lt yakan hemen alalim :):D

5. accent2002

accent2002 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    orhan levent
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    otomatik
    otomatik 4 ileriden bahsetmiş arkadaş bu gercekten berbat bir şanzuman.bende manuel mode plus vardı 6 ileri manuel çok başarılı bir şanzuman ve gerçekten çok az yakıyordu.fakat inanılmaz tehlikeli bir yol tutuş sorunu vardı virajlarda olan yol çizgileri bile arabanın arka tarafının kaymasına sebeb oluyordu.3 hafta kullandım ve hemen sattım era aldım.aynı arabanın mode yani çelik jant olmayan modeli aynı yerde bu sorunu yaşatmıyordu lastik inç farkından dolayı sanırım.normalde düşük inç yani büyük jantlı araçlar yolu daha iyi tutar ama bu arabada daha kötüydü.(yaylar garantiden değişmiş bir araçtı)

6. accent2002

accent2002 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    orhan levent
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    bu arada hayırlı olsun.virajlara dikkatli girmeyi unutmayın gerçekten önemli ölçüde tehlikeli bir araba.

7. hknztrk

hknztrk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    aaaa aaaa
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    kardeşim anlamamış olabilirsin hoş karşılıyorum..ben otomatik vitesten bahsettim.....fabrika verileri şehir içi 7.1 litre gösteriyor bu aracın ama 8 den aşağı yakmaz!!!!!!
    aynı sınıf diğer araçlar artık 5 litrenin üzerine çıkmıyor...
    araç 4 vites olduğu için uzun yolda vites istiyor deli gibi bağırıyor..doğal olarak uzun yolda 140-150 km hızla ortlama gidersen şehir içi gibi çok yakıyor...... 90 km hızı geçmezsen bile ben fazla 4,5 litreye düşürebilirsiniz....denendi.....sınıfının en berbat dizeli.....5 para etmez......6 ileri otomatik dizel eyvallah ......
    satarkende sıkıntı arkadaşta vardı aynı araçtan.......tam satıyordu anlaşıldı falan filan...aracı alacak kişinin bir yakını geldi SAKINNN bırak dedi bu 4 ileri otmatik.. 4 ileri otomatiğin eksi yönlerinii anlattı alacak kişiye bülbül gibi şakıdı adam caydı almaktan :))
    işi bilen adam 2014-2015 yılında 4 ileri otomatiğe para vermezzzzzzzzzzzzz........................

accent2002 rumuzlu arkdaş yol tutuşundan bahsetmiş ben bahsetmiyorum bile !!!!!

alınmış alınmıştır artık hayırlı olsun....

Asel Kaan Efe ve Önal bunu beğendi.
  8. DannyZ

DannyZ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Hasan Deniz YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Aldıktan sonra değil de almadan önce mi bu konuyu açsaymışım :) Hi hevesim kalmadı :(
    Yol tutuşu beni de çok tatmin etmedi virajlarda, ancak 160-170de hiç de öyle motor bağırıp da gürltü yapmadı, normal geldi bana sesi, ayrıca uzun yolda geçen hafta 19Kr yaktı, yakıtı da 1.6 128hp 'ye göre iyi bence.

muratbaris37 bunu beğendi.
  9. hknztrk

hknztrk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    aaaa aaaa
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    bahsettiğinize göre yaklaşık 5 litre yakmış oluyor .....sınıfına göre 1 litre fazla yakmış....1 litrede önemli değil ...
    AMA önemli olan şehir içi yakıtı..çünkü yıl içinde araç kullanımızı %90 şehir içi yapıyoruz....

bu arada benim koca benzinli 1,6 benzinli corolla bile uzun yolda 5 litre benzin yakıyor.....4,5x5 = 22,5 neredeyse sizin dizelle aynı

İZLEYİN

Lütfen videoyu sonuna kadar izleyin....video 4:26 dakikada dikkat edin adam 4 . vites 4bin devir bile 4.4 litre yaktırıyor bir bakıyor araba 4. viteste..6 atıyor unutmuşum diyor :) sonra 3,3 litreye düşüyor !!!!!!!!!!!

10. onlycihan

onlycihan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    132
    Ad Soyad:
    Cihan Taşkıran
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yakıt tüketimi uzun yolda ve uygun hızlarda gayet güzelmiş corollanın yalnız 6. vites te o hızda devir daha düşük olmalı neredeyse klasik 5 vites araçların ooranına yakın son dişlisi.adam 4. vites 120 km hızda 3800 devirde ilerliyor bir değil iki vites yükseltmesine rağmen anca 800 devir düşmüş 3000 devir olmuş.

zemburak ve ysuatsenyurt bunu beğendi.
  11. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,957
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Videoyu izleyince benim de ilk dikkatimi çeken şey o oldu. Bir diğer şey ise aşırı ses

zemburak bunu beğendi.
  12. hknztrk

hknztrk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    aaaa aaaa
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    O
    O ses benim arabada yok.. Cam açıktır.. Devir konusuna gelince 2000e düşecek hali yok..normal bence

13. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,957
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Pek açık cam sesi gibi değil ama bilmeden yorum yapmak dogru olmaz. Devir konusunda ayni hızda 4 yerine 6. Vitesle giden arabanın devri 2000 devir düşmesi lazim normal değil yani

zemburak bunu beğendi.
  14. Mur@t

Mur@t Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Murat Bağcı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Otomotik yerine manuel daha ekonomik onu gostermek icin yazmistim direk,calistigim icinde detayli yazamadim.Eski tip sanziman boyleydi hep zaten kimse bu az yakicak da demedi 2011 den beri bilinen ve eksileri dile getirilen bir konu yenisi artik 7 ileri rakiplerde 7 dsg sadece rapid var bu arada ayni klasman.Yol tutus ise kumho lastik berbat gercekten araci tutamiyor yolda michelin ile gayet iyi kumhoya kiyasla bide bu kadar araci kotulememek gerek klasmanina gore iyi bir arac sahsi fikrim.Volvo ve mercedes kullaniyorum ayni zamanda onlardan inip blue bindigimde daglar kadar fark var ama yinede linea clio symbol gibi araclardan iyi gonul isterdi bir i30 toklugunda olmasini ama ne kadar para o kadar kofte felsefesi arac hayirli olsun kazasiz belasiz surusler dileyelim herkese yanlis anlasildiysak affola;)

15. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Şimdi mesajları okudum okudum okudum sınıfının en kötü dizeli diyince hadi beee dedim :)

4 ileri otomatik şanzımanı hiç kullanmamışsınız diyesim geldi yada o kullandıklarınızda bir sorun vardı. Evet 4 ileri eski bir şanzıman 6 kademe veya daha fazla olmalıydı oda kabulum ama benim aracım 1700 kg 2.0 crdi 4. viteste CC ile sabit 120 km hızda 2000 devirde giderken 5.2 yada 5.7 litre tüketimi vardı. Tam emin olamadım. Ama şunuda belirteyim arabayı ilk aldığım gün denemiştim ve bakım yapılması gerekliydi. Şuan bakımdan çıktı ve şehir içi sıkışık trafik 9.5 litre yakmakta kimsede kusura bakmasın isterse bu ayarda Avensis gitsin 5 litre yaksın passat 3 litre yaksın. Ama hyundai nin dizel kalitesine laf edemezsiniz. Yada şanzıman dayanıklılığına.

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

haydar usta ve MehmetHan bunu beğendi.
  16. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    buyursunlar aynı corollayı i30 la karşılaştıralım ? ha pardon daha önce denendi bu. yazık günah. araç sınıflarından anlamıyor musunuz ? B sınıfı Accent blue ile C sınıfı (kaldı ki bana göre o da b ama naparsın ) corollayı kıyaslayıp saçma sapan diyaloglara girilemez. Accent blue ortalama 100-120 km hızlara kullanılmak için tasarlanmış bir araç. sınıfı bunu gerektiriyor. adam blue yu beğenmemiş era almış era da kullandık sanki örümcek gibi yapışıyor yola :D ki eski kasanın yenisinden daha iyi yol tuttuğunu ben düşünmüyorum. bana kalırsa keyfini çıkarın bu tarz olumsuz yorumlara kulak asmayın. bana yeniden neden Corolla alınmaz sorusunu cevaplatmayınız lütfen. bahsettiğiniz diğer otomatik şanzımanlardan neredeyse 2 kat daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir şanzımandır 4 ileri otomatik.

enginis58, haydar usta ve zemburak bunu beğendi.
  17. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
  18. hknztrk

hknztrk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    aaaa aaaa
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:

kimse blue ile corollayı kıyaslamadı !
    arkadaş uzun yolda 0,19 kuruş yaktım 1.6 dizelle demiş ona istinaden corollanın benzinliside o kadar yakıyor demek istedik sadece!!!!!! hemde daha ağır olmasına rağmen!

bir arkadaşta dayanıklılığına falan laf ettirmem demiş. yaaa yıllardır kullandığın 4 ileri şanzuman ..2014 yılı olmuş hala ürettiğin arabalara koymuşsun....yıllar boyunca gelen şikayetler doğrultusunda şanzumandaki kronik hataları bırakta düzeltsinler...o kadarda acemi değiller yani...sorunsuz olmasının sebebi bu......ama sorunsuz diye fil tarihinden kalma şanzumanmı kullanacaz.....honda mesela yıl olmuş 2015 hala 5 ileri otomatik! hadi 5 ileri bi derece diyor insan..

2.0 sonatadan örnek vermiş , şehir içi sıkışık trafikte 9.5 litre yakıyor , avensis veya passat isterse 3 litre yaksın demiş! hyundainin dizel kalitesine ve şanzuman dayanıklılığına laf edemezsiniz demiş.......
    sağlam diye %40-50 fazla yakan teknolojiye neden para verelim.......yani hiç araba kullanmayan biride duysa derki ; hyundai crdi anahtar değmeden 1 milyon km yol gidiyor der....ve 4 ileri şanzumandan gayrısı yalan bozuk der!

Önal bunu beğendi.
  19. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Bizim küçük bir gif dosyamız vardı onu bulamadım :)

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MehmetHan ve ysuatsenyurt bunu beğendi.
  20. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,957
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Tamam toyata süper, toyota mükemmel, toyota çok güncel bir tasarıma sahip olabilir sizin için ama bana göre 6. viteste 120 km hızda 3000 devir çeviriyorsa o motoru da şanzumanı da at çöpe gitsin.

Köksal ve zemburak bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş