10 Kasım LPG KABLO

Yardımlarınızı Bekliyorum

'İ30 Forum - Club' forumunda Emre a tarafından 13 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Emre a

Emre a Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Emre ayar
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    merhaba arkadaşlar ilk aracımı aldım i30 1.6 cwwt select 2009 model 109 binde..bugüne kadar hiç aracım olmadı ne yapacağım hususunda bir bilgim yok.. direksiyondaki değişim kağıdında bakım 113bin yazıyor ama o kadar olmadan ben baktırayım diyorum birde ne zaman neler değişir aracın neyleri takip edilir bakımları hususunda yazın kışın neyine bakılır 10 bin Kmde bir mi bakım olur bakımdan kasıt nelerdir.yağı suyu filtre falan için o genel bakına gidildiğinde diğer şeylerde bakıyorlar mı balatadır falan filan. Triger hususunda usta kayış değil zincir dedi 150-160bine kadar gider zincir dedi.araçta nelere dikkat etmeliyim. Haftalık aylık herneyse artık neyleri kontrol etmem neye dikkat etmem gerekir. Ön kapı iç kol kapı açacağı gri soyulmuş onları nasıl hallederim yeni kapı iç kolumu almam gerekir. Birde almam gereken bakım şeylerini önerirseniz sevinirim ( iç dış temizlik, parlatıcı süt falan açısından gerekenler)),Şimdiden hakkınızını helal edin çok soru sordum desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar

Son düzenleme: 13 Ocak 2018
  2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    kullanma kılavuzunuz varmı? kullanma kılavuzunda bakım tablosu var km ve ay olarak nelerin değişmesi ve kontrol edilmesi gerektiği çok güzel biçimde yazar ben hep kılavuzdan takip ederim, eğer yoksa pdf formatında kullanma kılavuzları var onları indirebilirsiniz. her 12 ayda bir yada 15000km de bir hangisi önce gelirse motor yağı ve filtresi değişir. Motorun yağ seviyesine, soğutma suyu seviyesine, fren hidrolik seviyesine ve hidrolik direksiyon yağ seviyesine ve lastik havalarına baktığınız sürece bir problem olmaz

Emre a, umutd07 ve deza bunu beğendi.
  3. deadalive51

deadalive51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    683
    Ad Soyad:
    ŞABAN AKDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Trigerin belli bir ömrü yoktur zincirler için konuşuyorum ses yapmadığı sürece degismez ses yapmaya başladığı an kendisini belli eder zaten ben 20 bin km zincir sesi ile kullandım kopmadi. Diğer genel bakımları için kullanma klavuzuna bakın d değişmesi k kontrol diye belirtilmistir zaten. Lastikleriniz balatalariniz iyi olsun araçta en önem verdiğim hususdur. 20 lira masrafdan kaçıcaz diye daha büyük sıkıntılara yol acmayin aracın antifiriz ini olcturun daha önceden hic degismediyse değiştirin hayırlı olsun kazasız belasız kullanirsiniz insallah

Emre a bunu beğendi.
  4. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Merhaba aracınız hayırlı olsun kazasız günlerde kullanın inşallah. Aracınız yetkili servis bakımlı ise bu km ye kadar olan yapılan bakım listesini alıp ona göre devam ediniz. Yok yetkili servis bakımlı değil ve liste de elinizde yok ise ilk etapta yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve bujileri değiştirebilirsiniz. Değiştirdiğiniz km referans alırsınız ve o km den sonraki bakımlarını düzenli siz yaptırırsınız. Bakım sırasında v kayış kontrolünü de gözle ustaya yaptırınız çatlak vs. yok ise değişime gerek yok. Fren balatalarına da gözle baktırın ki diske zarar vermesin. Tabi ki mevsim kış motor suyu antifirizi en önemli konu ölçtürüp gerekli ise antifiriz ekleyin. Cam suyu da antifirizli olsun donmalara karşı. Ayrıca araçta lpg var ise onunla ilgili bakımlar da gerekecektir. Filtre vs. Şanzıman sistemi baskı balata kontrolünü de usta yapsın, deneyerek anlabilir. Yürüyen ön arka takıma da baktırın amortisör, rot, rot başları, z rotları vs.

5. okaykamil

okaykamil Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    kamil okay
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    slm arkadaşlar
    2012 prime paket accent bue arcımın blutooth özelliğini kullanamıyorum.
    sesi algılamıyor.
    önceden telefonumu eşletirmiştim müzik dinliyor ve telefon görüşmelerini, yapıyordum.
    daha sonra telefon konuşması yaparken karşı tarafa sesim gitmemeye başadı.
    araçtan telefonun kaydını sildim tekrar tanıtmak isterken sesi algılamadığı için tanıtamadım.
    ne yapabilirim kim tamir edebilir.
    servise gittim 300 tl teybi sökmek için istediler.

6. Emre a

Emre a Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Emre ayar
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 (2007-2012) FD
    Çok teşekkür ediyorum beyefendi bilgilendirdiğiniz için

7. joy_ride