LPG KABLO

Yalova Onurlu Hyundai bayiinin ve servisinin ilgisiz ve ciddiyetsiz tutumu.

'Marmara Bölgesi' forumunda ferhatkanak tarafından 8 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. ferhatkanak

ferhatkanak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ferhat Kanak
    Öncelikle böyle bir hizmeti bize sunduğunuz için teşekkür ederim.Arabamı 2013 kasımda aldım.9 ay oldu.Dün(07.08.2014) yaşadığım bir olay neticesinde şikayet etme gereği duydum.Arabamın arka tarafından gelen mekanik bir tıkırtı neticesinde,müşterisi olduğum Yalova Onurlu bayiini arayıp öğleden sonraya randevu aldım.Gittiğimde randevu almadığımdan tutun,adımı yazdırdığım halde adımı bulamayışları, hatta tel.numaramı isteyip kaydettikleri halde aramamaları sonra satış danışmanı olan hanımefendinin,sorunumu dinlemeyip,ücretli bakım teklifi etmesi vs..Netice olarak 1 saat bekledim.Patronlarıyla görüştüm oralı olmadı bile.Halbuki beklentim ustalardan biriyle 5 dakika test sürüşü yapıp sesi dinletmekti olmadı.Aracın mekaniğinden kaynaklı bir ses diyorum cihaza bağlıyorlar nasıl bir akıl nasıl bir mantık.sesi size duyurmam lazım diyorum izin yok diyorlar.Patronlarıyla konuşuyorum daha geniş zamanda gelin diyor.Ya hu bu arabayı siz sattınız bana hiç mi hatır yok.Ben işimi gücümü barakacam yarım saat yol yapıp size gelecem siz 5 dakika da olsa sorunumla ilgilenmeyeceksiniz.Telefonla aradığımda servis danışmanına yönlendirdiler telefonda ses var arabamda diyorum.Ne derse beğenirsiniz.Beyefendi burdan sesi duyamam herhalde arabayı getirin bakalım diyor.götürüyorum bu sefer gözüme bakarak yalan söylüyor.Arkadaşlar ve değerli form ailesi sizleri ve hyundai ye emek verenleri.Hizmeti gaye edinenleri bu yazımda tenzih ediyor.Kesinlikle böyle simsarlara yem olmamanızı diliyorum.saygılar...

2. i20 Troy

i20 Troy Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Öncelikle foruma hoşgeldiniz...

Konu ile alakalı olarak Hyundai Assan ı mutlaka bilgilendirin ve şikayetinizin olduğunu söyleyin... Hatta eğer ki telefon konuşmaları büyük ihtimalle kayıt altında olur... bastıra bastıra konuşmaların kayıtlarından sorgulanmasını isteyin... Muhtemellen ASSAN şikayetinizle ilgili olarak Servis i de dinleyip size servisten ulaşıp beklentinizin giderilmesi sağlanacaktır...

Son zamanlarda bazı servislerden bu tür şikayetler gelmeye başladı...
    Duyarsızlık ve ilgisizlik artarsa Hyundainin daralan pazarda güçlenmesi zor olacaktır...

Kazasız belasız sürüşler dilerim...

3. drguvan

drguvan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Gökhan D.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Sizin görüşünüzle uyuşacak bir servis elbette bulursunuz. Ben evimin yanındaki servise gitmem. Benimle en iyi şekilde ilgilenen, beni TÜRK MALI olarak görmeyen uzak bir servise giderim. Değiştirin gitsin. Şikayet edin bir daha da gitmeyin. Ferahlamış hissedersiniz.

4. ferhatkanak

ferhatkanak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Ferhat Kanak
    İlginiz için teşekkür ediyorum.servisten çıkar çıkmaz hyundai assanı arayıp şikayetimi sundum.Zaten servisi değiştircem,böyle giderlerse zor kazanırlar.İnşaallah kendilerini bir muhasebeye çekip,müşterilerini sağılacak inek,kırpılacak koyun gibi görmeyi tez elden bırakırlar.Teşekkürler arkadaşlar.

5. affo54

affo54 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Abdullah FİLİZFİDANOĞLU
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Kasım 2013 te i20 aldım onurlu bayiinden. Sert bir frenden sonra direksiyon sola dönük durmaya başladı. İlk bakıma bir ay kala ekim 2014 te ilk bakım için onurlu servisine gittim. Bu durumu ve sağ ön hava yastığının oradan tiz bir titreme sesi ve sol arka kapıdan gıcırtı sesi geliyor diye şikayetlerimi söyledim. Gaz pedalındaki başından beri olan boşluğu giderin dedim. Sonuç olarak 290 lira karşılığında yağı ve filtreleri değiştirip arabayı verdiler. Gerçi bu aşamadan sonra ona da güvenmiyorum yani arabaya başka hiçbir şey yapmadılar direksiyonu o şekilde sola dönük olarak bana teslim ettiler.direksiyon bu şekilde bana teslim etmeyin dedim ustayı yanıma verin kendisi görsün sürsün dedim öyle bir hizmetimiz yok dediler sonuç olarak 290 lira karşılığı yaklaşık 130 liralık iş yaptılar. arabayı bana satarken ki o nezaketlerinden hiç eser yoktu. Hyundai merkeze şikayet ettim ama havamı aldım. buradan herkese söylüyorum onurlu servisini ve bayisini kullanmayın

6. Ayberk A.

Ayberk A. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    150
    Ad Soyad:
    Ayberk AYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Fiat
    bu servis zaten yalovada en az kullanılan servislerden biridir onun yerine ferhat veya fertan a gidin çok daha kaliteli hizmet alırsınız onurluya 2 kere işim düştü birinde arabanın beynini değiştirmeye kalktılar arabayı zor kurtardık :)

i20_user bunu beğendi.
  7. affo54

affo54 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Abdullah FİLİZFİDANOĞLU
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Ayrıca arabanın hız sabitleyicisi de bazen hızı önce yavaşlatıp sonra yükseltiyor. multimedya sistemide bazen kafasına göre takılıyor.

8. yamoz

yamoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    yasin
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    bende 2013 blue aracım var 4viteslen rampa yukarı cıkarken yada düz yolda giderken 4-5 viteslerinde gaza yükleniyom devir saatı birden düşüyor.servise söyledim bu şekilde verdiler birde bakmımdan cıktım 2 saat sonra diyorlarki yağ akıtıyor dediler 2 gün bizde kalcak dediler çelişkide cabası yalova servisinde iş yok

9. turknavy

turknavy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    alpay karaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Kesinlikle Fertan otoyu tavsiye ediyorum yaklaşık 5 senedir en ufak şikayetimi dahi hemen ilgileniyorlar ilgi alaka olarak memnun kalırsınız

LT26i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Ben Hyundainin garanti mantığını çözebilmiş değilim , neredeyse garantiye giren bir şey yok , periyodik bakımda aracıma ne yaptıklarını gözümle görmeden inanmam , ayrıca bence anlamsız bir garanti peşinde yetkili servise gitmektense , adam gibi piyasa ustasına özel servislere gidip arabanın bakımını yaptırmaktan yanayım , bu ilk periyodik bakımdan sonra bana fikir olarak yerleşti. hyundai Merkez kör ,sağır ve dilsiz.

11. alper4159

alper4159 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad Soyad:
    Alper Fidan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Ben aracımın direksiyonunu değiştirdim ilk gün gittim tamam dediler ertesi gün aradılar istediğiniz zaman gelin takalım dediler. Bence ger servis için pek geçerli değil bu söylenenler

12. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Bu sizin memnuniyetiniz ve benim gayrimemnun olmam içinde geçerli istisnalar kaideyi bozmaz , merkez servise servis merkese müşteriyi top gibi pas yapar burada memnuniyet olur mu ?

13. apollo1453

apollo1453 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Erdal SARSICI
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    tamponda hasar oluştuğu için 06.04.2015 te hyundai onurlu servisine gittim ve aracımı teslim ettim. servisin ağır davranmasından dolayı genel merkeze şikayette bulundum. şikayet sonrası 10.04.2015 te arabanı gel al dediler. gittiğimde ise şikayetini geri al diye baskı yaptılar ve ben yanaşmayınca arabamın işi bitmedi diye vermediler. oysaki gel al diyen onlardı. 13.04.2015 hala bekliyorum. böyle bir servis olamaz. ne hyundai ye ne yalova ya yakışmıyor.

14. apollo1453

apollo1453 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Erdal SARSICI
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    buradaki arkadaşlara ve hyundai müşteri ye teşekkür ediyorum. dün itibariyle konu çözüldü

MSC ve canhakan bunu beğendi.
  15. nuralp

nuralp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Murat NURALP
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Arkadaşlar orhangazi'ye yeni geldim. En yakın olan onurlu yalova servisine gittim. 2 tane far ampulü değiştirmek istedim. Karşılama felaket derecede kötü. Serviste bulunan bayan resmen beni aşağıladı. Yalancılıkla ittiham etti. Kendi bilmiş tavırlarıyla üsten perdeli konuşmalarla rencide oldum. Oradaki zannederim şirket sahibi baya bu yıl orhangaziye tayinimin çıktığını söyledim. Adam meğerse beni yalancı çıkarmak için çapraz sorgu yapıyormuş. Daha sonra laf arasında hani bir yıl önce gelmiştiniz deyip beni yalancı konumuna düşürmek istedi. 2 ampülün değiştirilmesi için benden 48 dakikalık işçilik talep edildi. Halbuki kesin biliyorum arabanın servise girmesi ve çıkması 15 dakika oldu. Daha sonra kendimi ispat etmek zorunda kaldım. Orhangaziye geliş tarihimi mebsis üzerinden ve 2. blue kartımı servis şefi bayanın (dikkat edin hanımefendi demiyorum) e-mail adresine gönderdim. Gerekli yerlere de şikayetimi yaptım. Fakat arkadaşlar şiddetle tavsiye ediyorum. Kesinkle onurlu yalova hyundai servisine ayak atmayın. Havada karada adamı götürüyorlar. Zaten adamların para kazanmak diye dertleri de yok. Olan bize oluyor.

16. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Bu Yalovadaki " Onurlu Hyundai " 'nin adı, iyiden iyiye kötü anılmaya başladı...

Umarım kendilerine çeki düzen verirler diyeceğim ama sanmıyorum, bu tarz iş yapan bayilere verilecek en güzel ders, piyasadan silinmeleri olacaktır...

Onurlu bayiye gitmeyin, gerekirse 80 km daha yapın ama doğru hizmeti alabildiğiniz bayilere gidin...

i20_user bunu beğendi.
  17. Rockco

Rockco Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    78
    Ad Soyad:
    Mehmet Yaşar
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Hyundai bu servis konularına çeki düzen vermeye nezaman basliyicak servise arac goturen arkdaslarin bi dayak yemedigi kaldi

Ayfon 6 cihazımdan tapatalk ile gönderildi :)

18. nuralp

nuralp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Murat NURALP
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    hyundai müşteri hizmetleri aradı. Kamera kayıtlarını bana gönderemeyeceklerini söyledi. İster isem dava açabileceğimi söylediler. İşte size müşteri odaklı hyundai müşteri hizmetleri (?!) Hayran oldum. Yani yalancılıkları ortaya çıkacak diye onurlu servisini koruyor. Böyle müşteri yerine servisi korursanız, hyundai firması gerçekten pazar payını Türkiye'de kaybeder.

19. accent2002

accent2002 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    orhan levent
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    onurlu çok garip bir yer.hele orada bi bayan var cadaloz bişey 40-45 yaş arasında.sanki hep onun sözü geçiyor gibi geldi bana.o nasıl isterse öyle yürüyor işler gibi geldi bana.fertandan memnun olmayıp derinceden kalkıp yalovaya gittim ve sonuç daha berbat.sanki sınır karakolu gibi biryer:)

Bu Sayfayı Paylaş