LPG KABLO

Yakıtımı cok falza buldum...

'İ30 Forum - Club' forumunda batuhanklc tarafından 18 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. emregüzel

emregüzel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    emre güzel
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    teşekkür ederim depoyu yeni fulledim 2 gün oldu bu aksam tekrar fulleyip deneyecem .Servise söyledim turba yada baska birseyden olabilirmi diye hayır olamaz dediler kapattılar konuyu

2. emregüzel

emregüzel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    emre güzel
    Araç Modeli:
    Servisdeki kişiler direk telefonda turba yada başka birseyle alakası yoktur araç şehir içi normal yakması dediler :)

3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,516
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    2013 yeni i20 1.2 troy aracım ilk periyodik bakımdan sonra yakmıyor adeta kokluyor çok memnunum artık ayda bir gider oldum petrole.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Yanlış anlaşılmasın ama birçok otomobil üreticisi gaza basma konusunda bizim ciddiyetsiz tavırlarımız ve sonucundaki yakıt masrafı şikayetlerimiz yüzünden bize daha az dikkat isteyerek gaza basılabilen bas bas gitmeyen ve yakmayan arabalar vermeye başladı gibime geliyor, önceki konularda çevre bilinci mavi teknolojiler yazdım fakat bu ihtimalide göz ardı edemiyorum. :)

5. Uğur K

Uğur K Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,046
    Ad Soyad:
    Uğur Karagüzel
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Fiat
    İş yerinde iki arkadaşta otomatik Hyundai var.1.4 Getz ve 2005 Elentra onlarlla da yakıt konusunu konuşurken hep aynı yere çıkıyorduk.Ne kadar gaza kuvvetli basarsan o kadar fazla yakar.
    Ben sizin aracınızın yakıt sarfiyatını daha çok kullanımla alakalı olabilir düşüncesiyle böyle bir yorumda bulunmuştum.Ama km de 45 krş normal kullanımda ve dizel bence de oldukça fazla.
    Ben size fikir edinmeniz açısından kendi aracımla yakıt sarfiyatı örnekleri vereyim.Zonguldak İst.Maltepe toplam 610 km Benzin sarfiyatı 190 tl kabaca km de 31 krş.
    İkici gidişim yani bugün 648 km yakıt 215 tl ortalama 33 krş. Aracım 1.6 benzinli,otomatik ve şuan üzerinde kışlık lastikler var.Ayrıca bakım kilometresi de geçiyor.Zaman sıkıntısından aracımı bırakamıyorum. Eylül ayı sonunda Zonguldak Bartın toplam 180 km viraj ve rampa ağırlıklı dört mevsim lastiklerim varken toplam yakıt 50 tl.
    Verdiğim bu örnekler fikir edinme açısından umarım yararlı olmuştur.

6. aĞaMeMNoN

aĞaMeMNoN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Alper Çabuk
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Konu belki hortlayacak ama sonuçta her daim güncel bir mevzu yorum video da gizli :)

Bu Sayfayı Paylaş