10 Kasım LPG KABLO

Yakıt Alırken Dikkat...

'Tucson Forum - Club' forumunda dublör tarafından 15 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. dublör

dublör Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad Soyad:
    Barış YALÇINKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhaba,

Normalde sürekli aynı markadan benzin alırdım ancak; benzin fiyatları malum, sürekli artış gösterince yakınımda indirimli yakıt alabileceğim istasyon aramıştım. Temmuz ve ağustos aylarında normalden 20 kuruş daha ucuz olan kampanyalı Libadiye T....., istasyonundan aldım benzinimi. Genelde Fullediğimden, 2 ay içinde sanırım 4 depo almışımdır bu zaman zarfında. Sürekli İstanbul içi kullandım, genelde kısa mesafeler. Üsküdar- Ataşehir- Ümraniye vb. İlk zamanlarda herhangi bir fark hissetmedim ancak, sonradan aracım (Tucson 1.6 GDI) inanılmaz fazla yakmaya başladı. Şehir içi 9 lt'nin üzerine hiç çıkmamışken 10 küsür - hatta 11 ler görmeye başladım. Üstelik aracım çekişten çok fazla düştü.
    Ardından Eylül ayında Sürekli P...O... aldım ve Geçen hafta uzun yola çıkma şansım oldu. İstanbul - Çeşme - İstanbul Yeni açılan otobandan gidip geldim ve açıkçası baya bastım ve nihayet yakıt sistemini temizleyebildim.
    5 gündür sürekli İstanbul içi, Şu an 8,6 lt yakıyorum. Ucuz yakıtın, yakıt sistemimde bir arızaya vb. sebep olmadığına şükrediyorum.

Ucuz diye aldığımız benzin, bence 95 oktan falan değil, daha düşük oktanlı. Çünkü oktan düştükçe yakıt zamanından önce yanar ve bu hem daha fazla sarfiyata hem motor performans düşüklüğüne sebep olur.

Siz siz olun ucuz yakıt alırken dikkat edin, normalden daha pahalıya geldiğini unutmayın.

Sevgiler...

2. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Değişik bir paylaşım olmuş yav bende i20 aldığım bu zaman dan beri shell in şu power denen benzinini kullanıyorum iyi mi? Kötü mü? Hiç bir bilgim yok bir yıl olacak yakında o zamandan bu zamana hep aynı yerden alıyorum.

<<bülent>>, dublör ve adems bunu beğendi.
  3. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    LPG için en ucuz neresi ise orayı kullanıyorum.

dublör bunu beğendi.
  4. Yasinbey

Yasinbey Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Yasin Bektaş
    Yaşadığınız Şehir:
    47-MARDİN
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    30 yıllık kamyon şoförü tanıdığıma şu soruyu sordum; kaçak yakıt avantajlı mı? Cevap: daha fazla yakar ve motoru boğar onun için alma demişti, kendi tecrübem de onu destekliyordu. Bilindik markalar dışında ucuz mala tamah etmeyin zararı fazla olur

gogo46 ve santafe2004 bunu beğendi.
  5. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    kendimi bildim bileli tüm araçlarımıza po dan alırız şimdiye kadar hiç sorun yaşamadık az gürültülü çalıştırıyor motorları ama diğerlerine göre yakıt az daha fazla gidiyor.. ucuz mazottan uzak durun kısa vadede olmasada uzun vadede zararını görürsünüz.bu bilinen bir doğru bilinmeyeni zorlamaya gerek yok

Bu Sayfayı Paylaş