LPG KABLO

Yağ Çubuğundan Çıkan Duman

'Accent Forum - Club' forumunda Accent1616 tarafından 21 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. Accent1616

Accent1616 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    İlker türen
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    selamın aleyküm forumda baya baktım ama kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.
    Aracım accent admire 1.5 crdi malum 3 silindirlerden kısaca olayı anlatayım bundan 1 ay önce aracımı güvendiğim ustaya amortisör takozları rot kolu vs değişimi için gitmiştim motorla alakalıda konuştuk aracımın motoru hiç açılmamış 1 senedir aracı aktif kullanmaktayım beni sadece 2 kere yolda bıraktı oda ilki mazot pompası arızalanmıştı diğeri ise mazot filtresinin su göstergesinden ötürü bilgisayardan arıza verip stop etmişti suyunu boşalttı ustam bi problem olmadığını ama yinede enjektörlerede baktırmaya gittim ondada bi problem çıkmadı yani aracımdan memnunum diyebilirim sadece biraz sallantılı çalışıyor okadar lakin geçen aracıma biri satın almak için baktı bakan şahıs motorsiklet tamircisi aracımın motoruna baktı ve direk yağ çubuğunu çekti rölantide beyaz duman attı yanındaki arkadaşı gaza basınca duman kesildi anlam veremedim fakat aracımın çekişten yağ su eksiltme gibi durumu yok 6000 km önce yağ değişimi yapmıştım ustam 1 lt eklememi söyledi shell 10-40 ekledim ama huylandım acaba onun bildiğine benim bilmediğim bi durum mu var dedim çıkıp bana motor üflüyor vs de demedi 200 bin dizel arabaya çok diyip yürüdü ustama götürcem fakat çalışmaktan dolayı pek gidemiyorum birde ustanın tamirhane tamirhane gezmesi var tabiki yardımcı olursanız sevinirim

2. 7168782

7168782 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Ahmet daşdan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Hocam merhabalar, anladığım kadarı ile motor Sekman istiyor normalde dizel araçlarda yağ kapağından da bir miktar atar ama yağ çubuğundan atması sekmanların aşındığını gösterir silindir bloğu söküldüğünde gömlek isteyip istemiceğide belli değil yani yanma odasından kompresyon kaçağı var sanayi de buna motor bitmiş derler moralin bozulmasın tamirci safsatası 200k dizel motor bitmez 750k olan dizeller var sadece senden önceki sahipleri hor kullanmıştır biraz masrafınız var ehil birini bulursanız iyi olur.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurforces, blue55, yesil_09 ve 2 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş