LPG KABLO

Vw Bora Comfortline

'Bakım Günlükleri' forumunda Sevra tarafından 5 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Merhaba, aracın motoru basit yapıda. Parçaların yerini ve görevini öğrendik mi, çok kolay oluyor. VW'de mühendisliğini konuşturmuş, sök-tak'ın çoğu kilit şeklinde klipsli. Boğaz kelebeğini sökmek 5 dakika.

YouTube gibi sitelerden sök-tak videoları izlemesem, hiç bir parçayı sökemem. Alttaki fotoğrafta görüldüğü gibi, eski bir telefonu sabitleyip, video ile birlikte sök-tak yapıyorum.

Bazı parçalar açılmıyor, WD-40 kullanıyorum. Cıvatalar da gücüm biraz yetmeyebiliyor, lokmayı taktığımız anahtara herhangi bir cisim ile vurarak sökebiliyorum. Zaten, yaptığım uygulamalar hep basit. Basit olmayınca yapmıyorum. Mesela, Poloş'un motoru çok karışık ve zor. Ona dokunmuyorum. İnşallah dokunmakta gerekmez.

Site ahalisi benden daha ilgilidir kesin. Burada genellikle erkekler Arapça bilmenin de etkisiyle Suudi Arabistan'a çalışmaya gidiyor, eşleri de geçim derdi için servis şoförlüğü, rulman üreticiliği, koruma görevlisi, servislerde Danışman ve teknik personel olabiliyor. Sadece ben değilim.

Alt fotoğraf görüldüğü gibi; Üstü ve yanları kapalı site garajımız var, orada yapıyorum tüm uygulamaları. Kimse görmez, tip tip bakmaz.
    Sanayiye gidemiyorum, orada garip garip bakarlar.
    Zaten ustalar da, Suudi Arabistan'da işi öğreniyor, sonrasında Türkiye ye dönüp burada iş yeri açıyor. Oradaki araçların hepsi Hyundai, Kia, Toyota. VW pek olmadığı için anlayan yok. Kadın olduğum içinde anlamaz deyip büyük faturalar çıkaran da çok. O yüzden gitmem.

Serviste parça ve işçilik Euro kuru hesabıyla olduğu için çok pahalı. Zorunlu olmadıkça tercih etmiyorum.

Aynı zamanda; asıl mesleğimi bırakmak zorunda kaldığım bir rahatsızlığım mevcut. Tedavi gördüğüm zaman yan etkileri biraz kötü oluyor, dışarı çıkamıyorum.Forumda bazı arkadaşlar bilir. Eşimde şehir dışında çalıştığı için evde dört duvar arası pek iyi gelmiyor.. Dışarı çıkıp gezemediğim zamanlar arabaya inerim. İçinde müzik dinlerim, gereksiz yere sök-tak yaparım.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çaloğlu, Unicorn ve gokhan06 bunu beğendi.
  2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    @Sevra hanım geçmiş olsun.
    Siz zaten en etkili tedavi yöntemini bulmuşsunuz.
    Sabah 1 ölçek poloş, akşam tok karnına 2 ölçek boracan. :D

3. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Uzun uzun yazmışsınız..şartlar durumlara göre olmuş bu ilgi o zaman.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Asıl mesleğiniz ne idi? Şu an ne yapıyorsunuz?

Geçen sene eşim için Hatay Erzinden 2012 bir Fiat Punto almıştım, ufak işlerini halletsem de malesef yer sıkıntısından dolayı fazla ilgilenemiyorum. Sizin site biçilmiş kaftan olmuş.

Sevra bunu beğendi.
  4. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Teşekkür ederim. :) İzin bitti, 1 ay ara vereceğim araçlara.

Şartlara göre değil aslında. Almanya'da Yedek Parça üreticisinde çalıştım. Oradan ilgi geliyor. Ben 3 ay asıl mesleğmi pratisyen hekimlik yaptım, sonrasında tedavi için Almanya'ya gittim. Orada 4 sene kaldım. Sonrasında ülkemizde malum olaylar oldu. Devlet kadroları, belediyeler hepsi malum kişilerden arındırıldı.
    Kadrolarda açıklar olunca davet geldi,Türkiye'ye döndüm, bir Büyükşehir Belediyesinde çalışmaya başladım. Bu zamana kadar 3 defa ihraçlar oldu. Boşta kalan görevlere atandım. Şuan 4 görevdeyim.
    Bir kaç ay önce de asıl mesleğimden ötürü Sağlık İşleri Daire Başkanlığına atandım, şuan asıl mesleğimi burada gerçekleştiriyorum.

Unicorn, gokhan06 ve <<bülent>> bunu beğendi.
  5. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Valla bende ilk defa kusursuz yazan bir rapor gördüm. Far ayarını ölçen elemanı, alnından öpmek lazım. Helal olsun.

Samsung S5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevra bunu beğendi.
  6. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Aracı beklerken teknisyen yanıma gelip kağıt imzalattı, 21 Mart 2020 tarihine kadar geçerli olduğunu söyledi. Bende kusursuz olduğunu görünce teşekkür etmek yerine ağzımdan "Allah razı olsun" cümlesi çıktı.
    Ne kadar naziğim.

Son düzenleme: 23 Mart 2018
  7. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Uzun Bir Aradan Sonra Güncelleme;

Selam, yaklaşık 6 aydan fazla bir süredir bu aracı görmüyordum, ilgilenemedim de.
    Benim yokluğumda kimse ilgilenmemiş.

Yıllık bakımı 3k km geçmiş, detaylı temizlik lazım, kasko ve sigortası bitmek üzere. Silecek freze kolları, deposu ve silecek lastiklerinin bakımı lazım. Şu sıralar biraz daha yatsın,Poloş ile idare etsinler, gelecek aydan sonra yavaş yavaş tamamlamaya çalışacağım.

Cumartesi günü Yayla evimize gittim, Bora'da oradaydı. Ön tampon ekini ve diğer parçaları boyadım.

Not; rüzgar olduğu için biraz zor oldu, biraz yakın tutmak zorunda kaldım, 3-4 kat boyadan sonra tam kapandı, bir şeye benzedi.

Malzemeler; Astar, Siyah Mat Boya, Vernik, Zımpara(no'ları bilmiyorum) kağıt bant.

Kağıt bant ile maskeledim. Rüzgarın estiği tarafı karton ile kapattım.

- 2.kat astar. Ve rüzgar olduğu ve yarım yamalak olduğu için astarı 4 kata çıkarmak zorunda kaldım.

- Rüzgarın azizliğine mat siyah boyada da uğradım, yine yakın tutmak zorunda kaldım ve kat sayısını arttırdım.
    Ve sonrasında vernik uyguladım.

Sonrasında tampondaki diğer plastik parçalarını boyadım.

İlk önce zımparaladım, zımpara kullanırken eldiveni eksik etmeyin elinizden.

Rüzgarsız bir yerde boyadığım için bu düzgün oldu.
    İlk kat astar.

3. ve son kat astar;

3 kat boya ve vernik sonrası;

Öncesi / Sonrası;

- Annemin evini de oturduğum yerin alt katına taşıdım, artık Poloş ile arka arkaya olacaklar.

Bonus; 2 hafta önce tamponu mini onarımdan boyattık. Güneş çarptığı için parlamış, renk farkı yok. Sadece arka tampon boyandı, belirli bir limitin altında olduğu için hasar kaydı vs. yansıtmayacaklarını söylediler.

8. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Comfortline out, Sevraline in.

Bagaj Aydınlatması Güçlendirme

Selam herkese, bugün işten erken çıkıp sohbet konusunda bahsettiğim bagaj aydınlatma uygulamasını yaptım. Şu anda tam bitmedi, soket ve switch siparişi vereceğim. Elektrik kablolarını geçici olarak gelişi güzel bağlayıp bantladım, ileri de ayak aydınlatma uygulamasında yaptığım gibi düzenli bir şekilde bağlayacağım. Şimdilik sorun olmaz, zaten elektrikçi de böyle bağlıyor.

- İlk önce evden meyve bıçağı indirip bagaj döşemesini bıçakladım. Döşemeyi keseyim mi diye de çok düşündüm, kestim. Büyük bıçak ile kesersem daha düzgün olabilirdi. Ama ileri de düzeltip çerçeve getirteceğim. Bıçağın duruşundan muhteşem işçiliği görebiliyorsunuz, gözlerim kanadı zaten. :D

- Halen bıçağın etkisindeyim. :D Neyse, aydınlatma için yuva açtım. Bu arada biraz yamuk olmuş, fotoğrafta fark edince düzelttim. Servisten orijinalindeki gibi metal çerçeve sipariş ettim mi, Oem olacak, Sevraline olacak. :D

- Aydınlatmayı yerine oturttuk, sağ ve soldan biraz daha kesmem gerekiyor, dar olmuş. Metal çerçeve gelince tam olarak düzeltirim. Uç kısımda biraz açıklık var, son fotoğrafta fark edip soketin giriş kısmını diğer tarafa çevirince düzeliyor.

- Kablosunu hazırlamaya başladım. Sarı ve beyaz renk kablom vardı, karışmasın diye ikisini kullandım.

- Kablo tıkırtı yapamasın diye Tesa bez bant ile sardım, orijinali gibi oldu. Zamda gelmiş, 5 TL idi, 12 TL olmuş.

- Elektrik bağlantılarını yaptım. Bu arada soketli yaptım rahatça sökülüp takılsın diye, elektrik bağlantılarını geçici olarak böyle yaptım, orijinal soketi gelene kadar idare etsin işte.

- Döşemeyi söküp üst kısımdan orijinal bagaj aydınlatmasına doğru dolaştırdım. Bir tane döşeme klipsini de kırdım. Yarısına kadar kırıldığı için geri kalanı da işe yaradı.

- Mutlu Son; ışık sorunsuz bir şekilde yandı.

- Orijinal Bagaj Aydınlatması(Sol tarafta)

- S
    onradan Eklediğim Bagaj ve Eşya Gözü Aydınlatması;

- A
    rtık Bagajdaki Eşya Gözü de Aydınlanacak.

Akşam fotoğraf yüklerim. Kısa bir süre sonra da ledleriz. Bitti. :)

serdarturunc, Halil, Unicorn ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  9. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Eşya gözü ışıl ışıl.

10. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bez bant gerçekten pahalılanmis, bende alacaktım sok oldum, bu sefer bez banti tüysüz olanindan aldım, sanki bu daha orjinal gibi duruyor. Bir yerde 3tanesini 22.5liraya buldum aldım. 10mt uzunluğundaymis, tesa 15mt idi

Asel Kaan Efe ve Sevra bunu beğendi.
  11. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Son düzenleme: 27 Ekim 2018
  12. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Ben de geçen ay aliexp .. den almıştım , zemin kuru ise çok güzel yapışıyor , motor bölmesindeki elektrik bantları sondan itibaren açılmış ve flama gibi sallanıp duruyordu , 1 saatte tüm siyah elektrik bantlarının üzerinden bez bantla geçtim , hiç açılmıyor süper oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone 6 S aracılığıyla gönderildi

koreci ve smtsmt227 bunu beğendi.
  13. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Selam, bir süredir yoğunluktan Bora ile uğraşamadım, yapılması gereken bir sürü uygulama var, hedefim; Aralık sonuna kadar bitirmek.

- Neler Yapıldı.
    - Silecek Freze Kolu alındı.
    - Ön Cam Deflektörü alındı.
    - Bagaj uyarı switch'i onarıldı.
    - Yıllık bakımı geldi de geçti.

- Bagaj Switch'i Onarıldı.

Bagajı açtığımda kadranda " Hackklappe Offen " diye uyarı veriyordu, bagaj açık simgesi yanıyordu. Bagaj açık iken belirli bir hızı geçtiğinizde uyarı sesi tekrarlıyordu, bir gün bozuldu. Arızalanmasının sebebi tamamen benim yüzümden, bagaj aydınlatması takarken sigorta yanmıştı, o zaman switch'te yanmış.

Kilidi söktüm, switch'i çıkardım ve elektrikçiye gönderdim. Switch uydurdu. Servisten almak istemedim, hem pahalı hem de Almanya'dan gelecek.

Yeni ve uydurulan switch.

Bagaj kilidi. Switch'i bulunduğu yer.

Tamir edilmiş switch'i kilide taktım, siyah kapağı açıp switch'i takıp kapağı kapatmak yeterli.

Kilidi taktım, 2 tane civatası, 1 soketi, bir de klipsi mevcut.

Mutlu son, " Hackklappe Offen " dedi.

- Silecek Freze Kolu ve Ön Cam Deflektörü.

Bir süredir silecek freze kolunu onarma, ön cam deflektörünü değiştirme düşüncem vardı, Forumun Sohbet Konusunda belirtmiş, gres yağı hakkında soru sormuş idim.

Silecek mekanizmasındaki kırık nedeniyle komple değiştirmeye karar verdim, aracın eski sahibi vidayı sökerken vidayı ve vida yuvasını kırmış. Komple değiştireceğim.

Dün, Poloş ile birlikte gidip parçaları aldık, Bora'ya koyduk.

Hellux marka silecek freze kolu 100₺, Btap marka ön cam deflektörüne 120₺ ödedim. Ön cam deflektöründen 3 marka vardı, BSG, Erçam ve Btap. En kalitelisizi BSG, en kalitelisi Btap idi, onu aldım. Bu hafta değiştireceğim.

Silecekte aldım. Silecek motorunu temizleyeceğim, silecek su deposunu temizleyeceğim.
    Bora'nın silecekleri " yürüyen uçak" olacak.

- Silecek Freze Kolu.

- Ön Cam Deflektörü. ( Silecek altındaki plastik.)

- Service Jetzt dedi.

Bakımı geçti Bora'nın, Aralık'ta veya Ocak'ta yaptıracağım Yetkili Servis bakımını. Motor yağını Motul 5w30 alıp servise gideceğim. Motor iç temizleyici ve enjektör temizleme katkısı da talep edeceğim.

Service Jetzt dedi, hep Poloş kankimle ile uğraşıyorsun dedi, beni ihmal ediyorsun, arıza çıkaracağım artık dedi.

14. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bez bant yerine flaster kullanılsa iş görmez mi.?

https://urun.n11.com/sargi-bezi-ban...MI4_rT_vzb3gIV6LDtCh2e-wfWEAQYASABEgK7ovD_BwE

15. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Hocam flasterler ten rengi gibi bir renk oluyor , altındaki yapışkanı sakız gibi sağa sola dağılıp ortakığı rezil eder. Flasteri aracın hiç bir yerinde kullanmayınız.

<<bülent>> bunu beğendi.
  16. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bunlar o ten rengi olanlar gibi değil, bez bunlar. Bilmiyorum tabi nasıl olur.

Tapatalk kullanılarak iPhone aracılığıyla gönderildi.

17. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Ben ali den almıştım hocam , motor bölmesindeki tüm elektrik bantlarının üzerinden bunla geçtim , ne bir açılma ne bir bırakma var. [​IMG]

<<bülent>> ve koreci bunu beğendi.
  18. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    İleri görüşlülük seviyem;

smtsmt227 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  19. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Selam, geçtiğimiz günlerde benzin pompası arıza yaptı. Bora ilk defa bizi üzdü. Hemen üst kısımda da ileri görüşlülük seviyemi görebilirsiniz.
    Perşembe günü servise bıraktım, Cumartesi günü teslim aldım. Talihsizlikleri arıza günlüğü şeklinde paylaşayım;

- Değişen Parçalar;
    Vdo Siemens Benzin Pompa Tamir Takımı( Süzgeç, pompa, valf, 3 conta, şamandra contası, kelepçeler)
    Silbak Silecek Takımı
    Konfor modülü ve kapı kilidi onarıldı.
    Akü elektrikçi ve serviste şarj edildi.

Salı günü annem aradı, Bora çalışmıyormuş. Annemin yanına gittim, Poloş'u anneme verdim Bora'yı kontrol etmeye başladım. Akü zayıflamış idi, ve uzun süre marşa basılmasından akünün voltajı yetmediği için bir sürü uyarı verdi.

Aküden sandım, çünkü marş yavaş dönüyor idi. Aküyü söktüm, uzaktan kumanda elektrik olmadan çalışmadığı için anahtar ile kapıdan kilitledim. Biraz zor döndü, çünkü; 2 senedir o kilidi kullanmadık. Kilitlendi ama bir daha çıkmadı anahtar. 15 dakika uğraştım, çıkmadı anahtar. En sonunda 5 dakika da yan kısımdan kilidi söküp, kuzenimin aracıyla anahtarcıya götürdüm, 10 dakikada onardılar.

Aküyü şarj ettirdim, tekrar marşa bastım. Yine çalışmadı. Vag-Com'da " yakıt hattı basınç " arızası gözüküyordu. Kontağı açtığımda 1-2 saniye benzin pompasından ses gelirdi, o da gelmiyordu. Koltuğu kaldırıp pompaya baktım, yakıt çıkışı yoktu.

Ertesi gün pompayı sökmeye karar verdim, siyah çember parçaya vurdum çıkmadı. En sonunda vazgeçip soketi taktım, indim anahtarı çıkarmak için ön kapıyı açtım benzin attı. Bir umut denedim, boğula boğula çalıştı, stop etmedi. Pompa takılmış idi.

Sonrasında servise doğru yola çıktım, ne olur ne olmaz yavaş yavaş otobüs yolundan gittim.

Servise bıraktım. Orijinal parça pahalı idi, arkadaşım orijinali Vdo dedi, dışarıdan alalım hemen gelir istersen dedi.
    Fiesta ile yedek parçacıya gittik. Fiesta'ya binince Poloş'u daha çok sevdim.

Cumartesi günü parça geldi, serviste değişimi yapıldı. Benzin deposunun iç kısmı;

Plastik olduğu için kir tutmaz denildi de benzin pompasıma dediler onu galiba, anlamadım.

Benzin pompası fiyatları; VW logolu çakma; 130₺ / Bsg; 160₺ / Bosch 3 bar universal; 280₺ / Bosch; 300₺ / Delphi; 400₺ / Pierburg; 550₺ / Vdo; 750₺(600'e aldım)

Eski benzin pompası, 2000 üretimi imiş. Siemens marka.

Continin grubunda imiş.

Üst kısmı siyah olan aracın üzerinden çıkan, yeşil olan ise bilindik bir markanın uğultu yapan ürünü. Servis forumlarda paylaşıyorum diye başka bir araçtan çıkan arızalı parçayı verdi.

Dönüş yolunda yağmur başladı, silecekleri değiştirdim. İnwells, Rbw ve Silbak buldum.

Konfor Modülü;
    Konfor modülünün içindeki lehimler yıllar geçtikçe çatlıyor ve iç aydınlatma yanmamaya veya yanıp sönmeye başlıyor. Söktüm, elektrikçiye gönderdim, lehimleri yenilendi.

Faturamız;
    - Benzin pompası tamir takımı; 600₺
    - Yetkili Servis İşçilik Bedeli; 96₺
    - Silecek Takımı; 50₺
    - Akü şarj ve konfor modülü lehim yenileme; 25₺
    - Kapı kilidi onarımı; 30₺

20. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Selam, bugün şoför tarafındaki iç kapı kolu tutamaçını değiştirdim.
    Kalitesi idare eder, siyah renk ama siyah demeye bin şahit ister.
    Almanya'ya gitmeden önce internetten almış, rengini ve kalitesini beğenmeyince öyle kalmış idi.

Bugün boyayıp değiştireyim dedim, sebebi; eskisi tıkırtı yapıyor idi, 2 tırnağı kırılmıştı. Bir de aracın orijinal hoparlörleri çok çok iyi, bass vurunca cızırtı artıyor.

- Neler Yaptım;
    -
    Kapı kolunu boyadım.
    - Cam açma tuşlarını söküp temizledim.
    - Kapı kolu alt bezelini değiştirdim.

- Gördüğümüz gibi siyah renk kapı kolu tutamaç kilidi ve kapı kolumuz;

- Yeni iç kapı kolu tutamaçı

- Bu da siyah'ın her tonunu barındıran kapı tutamaç kilidimiz;

- İki parçayı da zımpara ile zımparaladım birazcık;

- Sonrasında 3 kat boya, 2 kat vernik uyguladım. Şansa güneş açtı.

- Son Hali;

- Cam Açma Tuşlarının Temizliği.

Cam açma tuşlarının yan kısımları biraz tozlu idi, tek tek söküp temizledim. Bıçakla söktüm. :D

- Ve bitti;
    Şimdi siyaha benzedi.

-
    Bu da Kapı Kolu Bezeli;

Sıradaki; Ön silecek mekanizması ve cam deflektörü değişimi. Aralık'ta da Poloş'un kışlık botlarını taktıracağım.

MSC, umutd07, <<bülent>> ve 6 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş