LPG KABLO

Volvo Xc60 T6 Awd Test Sürüşü

'Diğer Markalar' forumunda muhendus tarafından 21 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Merhabalar, bugün eşimle benim boş günümüzdü, epeydir aklımda olan XC60 için test sürüşü randevusu aldık. 2 saatliğine aracı bize verdiler ve yanımızda satış görevlisi de yoktu yine aynı Hyundai test sürüşünde olduğu gibi.

Ben aslında 2 litre dizel modeli kullanmak istiyordum, ama ellerindeki dizel aracı bir müşterilerine yedek araç vermişler, bize de 2 litre benzinli T6 model olanı verdiler. Araç 320 beygirdi, açıkçası o ağırlığa ve cüsseye rağmen bayağı bayağı keyifli ve süratliydi.

4 çeker ve 8 ileri tam otomatik şanzuman uyumlu. Araçta sanırım havalı veya elektrikli bir süspansiyon vardı, uçan halı gibi pürüzsüz yol alıyordu. Bu süspansiyonun bir diğer özelliği aracın yüksekliği ayarlanabiliyor, sürüş modlarına göre kendi de ayarlayabiliyor ve son olarak kumandadan elektrikli bagaj kapağı açıldığında araç yüklemeyi kolaylaştırmak için kendini alçaltıyor.

4 farklı sürüş modu mevcut; eko - comfort - spor ve off road. Eko modda tepkiler gecikmeli ama spor modda bu kadar hassas bir gaz pedalı ben hiç görmedim, vites geçişleri ve kick down tepkileri müthiş güzel geldi.

Otobanda 225km/h a kadar çıktım, önüm müsait olsa sanırım biraz daha hızlanabilirdi ama trafik yoğunlaştı ben hız denemesine başladıktan sonra. Spor modda bu hızlarda araç hiç tedirgin etmedi açıkçası, hatta göstergeye bakmasam 170 falan sanardım hızımı. Rüzgâr sesi de 160km den sonra artmaya başlıyor ama o hızlar için sanırım kabul edilebilir düzeyde.

Araçta Bowers Wilkins ses sistemi çok başarılıydı. Kör nokta uyarısı, şerit takip, çarpışma önleyici otomatik fren, adaptif hız sabitleme ve bilmediğim bir sürü daha teknolojik özelliği doldurmuş Volvo. Ek olarak 360 derece kamera sistemi çok güzel bir icatmış, Fiat 500 den inip XC60 gibi bir suv a binince park manevralarını o olmadan yapmak bayağı zor olurdu. :)

Orta konsolda tablet tarzı kocaman bir ekran var, ilk etapta göze çok hoş görünüyor ancak özellikle sürüş esnasında klima vs ayarlar için dokunmatik ekrandan ayar yapmak yerine tuş olmasını tercih ederdim. Bilmiyorum belki de bir süre sonra insan araç sürerken ekrana çok bakma gereği duymadan da işini halledebilir ama fiziksel tuş gerektiğinde el yordamıyla da hiç bakmaya gerek kalmadan kullanılabileceği için bana daha güvenli geliyor.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

gogo46, MSC, Samet_ak ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,893
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Safak hocam fiat ile takas düşünürlermi acaba

Asel Kaan Efe ve muhendus bunu beğendi.
  3. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,893
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Birde ucan halı gibi demişsiniz Ankaranın ara yollarinda denemek lazım halı mı kilimmi ortaya çıkar

Yusuf, Unicorn, Asel Kaan Efe ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Bu arada bu aracın fiyatı opsiyonlara göre de değişmekle birlikte 60.000 euro civarı. Araç güzel ama ben o kadar parayı altından yel geçen 4 tekere vermem. Gelir Ankaradan ev alırım.

Gerçi Türkiye fiyatı 600.000 lira civarıymış.

Asel Kaan Efe ve Roadrunners bunu beğendi.
  5. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Hocam farkını verirsek düşünürler de bizim 2011 Fiatı satsak en fazla 6000 e gider, geriye 54000 daha lazım :)

Blue-Tuscani ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. emrex

emrex Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,371
    Ad Soyad:
    emre olgun
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Hıc sıfır arac almadıgım ıcın soruyorum
    Yanlıs anlamayın
    Almayacagınızı bıle bıle test surusu yaptırıyorlar mı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

muhendus bunu beğendi.
  7. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Hocam aynı güzergahı mercedes dahil farklı farklı arabalarla da geçtiğim için kıyaslayabildim. Havalı süspansiyonun alameti farikası herhalde. Bir de burada da ara yollar kısmen pek iyi değil. Ankaranın ara yollarında da arazi moduna alır geçilir :)

Roadrunners ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Hocam daha önceden Hyundai de Ioniq ve Kona test sürüşü yaparken, bugün de Volvo da kimse aracı almayı düşünüyor musunuz diye sormadı. Hatta testi bitirip bayinin danışmadaki görevliye anahtarı teslim ederken sordu bize, “satış danışmanıyla görüşmek ister misiniz sizi yönlendireyim mi?” diye. Tam gidecektik satış danışmanının yanına sonradan hanım fazla oyalanmayalım buralarda alışveriş yapacağız daha diyince direkt çıktık bayiden.

Almanyada araç almak çok kolay, düzenli geliriniz varsa bayiler hemen sıfır peşinat kredi veriyorlar. Aylık 500-1000 euro civarı öderim, sonda da bir miktar toplu para veririm derseniz arabayı hemen alırsınız. Hele ki daha makul araçlar için bu işler daha da kolay.

Ben 2-3 sene önce Renaultdan clio mu alayım yoksa captur mu alayım diye kararsız kalıp capturla test sürüşü yapmak istediğimde bayinin etrafında 1km yi biraz geçkin sürebildim anca üstelik para da hazırdı. Bizdeki bakış açısı farklı, cebinde hazır parası olana bile güven yok.

Halil, erhancakmakk, Unicorn ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  9. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,057
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    tasarım çok güzel,
    eline sağlık.

muhendus bunu beğendi.
  10. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Biz burada anca 2-3km kullanabiliyoruz. Sadece Hyundai'nin iki bayisinde Hunko ve Gör-Tan Vw'de de Erel'de biraz fazla kullandırmışlardı. Ben günlük kiralama bedelini vermeye de razıyım ama yok. Çok yol katetmemiz lazım daha.

XC60 şu anda en sevdiğim, para olsa hiç düşünmeden gidip alacağım, her yönüyle bana hitap eden bir araba. Ne bileyim biri bana hediye almak istiyordur da ne alsam diye düşünuyorsa fikir olsun diye söylüyorum.

emrex ve muhendus bunu beğendi.
  11. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Valla Yusuf hocam bende aynı şeyleri düşünüyorum XC60 için. Bu zamana kadar bir şekilde bayağı marka model araç kullandım ama bu kez XC60 ı sürdükten sonra gece rüyamda yine onunla yolculuk yaptığımı gördüm :) Keşke birisi hediye etse, bir çekilişten falan çıksa ne bileyim :) İç alanı, dış görünüşü, konforu, güvenliği ve 320 beygirin sportifliğiyle beni mest etti. Bir gün arabaya o kadar ayırabilecek bütçem olursa sahip olmak isterim.

Bu Sayfayı Paylaş