LPG KABLO

Volvo S40 motoru korumaya alma problemi

'Elektrik & Elektronik Sistemler Sorun Ve Çözümleri' forumunda sleyman_20 tarafından 27 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. sleyman_20

sleyman_20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    96
    Ad Soyad:
    Süleyman
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    arkadaşlar merhabalar.2006 model dizel volvo s40 aldım.Araç sel hasarlıydı.aracın motorunu yaptırıp kullanmaya başladım,200 km lik yolda hiçbir arıza vermedi.fakat 1 hafta sonra 10 km gittim gitmedim abs ışığını yaktı yol bilgisayarında emniyetli durunuz. stop ediniz yazdı.stop ettim rölanti arttı stop ettim.araç çalışmadı.''Motor kilitli el kitabına bakınız'' yazıyordu yol bilgisayarında.marş almadı.neyse 2-3 defa denemede abs ışığı söndü marş aldı.yola devam ettim.30 km sonra yine tam yavaşlarken yine yaktı abs lambasını.neyse güç bela yine çalıştırdık müşürleri, akü kutup başını falan sökerken.ertesi gün bu kez kendi hız sınırlayıcı açtı araba 30 km yi geçmedi.şuan böyle kullanmaya çalışıyorum ama bana beyin arızası gibi geldi.bu araçlardan anlayan varsa bana yardımcı olabilir mi?beyin temizletip bu korumaya alma işlevini vs yi iptal ettirme gibi durumumuz var mı?insan çünkü heran tedirgin oluyor acaba motor korumaya alınacak mı diye.değerli yorumlarınızı bekliyorum...

2. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Geçmiş olsun, motor söketleri genelde su geçirmez yapıdadır ama motoru yaptırmışsınız soketler de elden geçseydi veya bakılmıştır da gözden kaçan yerler olabilir.

3. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Arıza cihazına bağlayıp bakılması gerek, çok farklı arızalar çıkabilir burdan tahmin etmek zor. Psa motor olması lazım, parçalar için önce pejo-ford parcacılarına bakabilirsiniz daha ucuz olur volvo dan.

Tapatalk

4. sleyman_20

sleyman_20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    96
    Ad Soyad:
    Süleyman
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    cevaplarınız için çok sağolun, ben aracta bir arıza olduğunu sanmıyorum sadece beyin ara sıra saçmalıyor gibi geldi.çünkü kafasına göre eski arızayı söylemeyi bırakıp yeni arızalar çıkarıyor ''patinaj önleme servis dışı gibi''.ecu ya reset atılabilr mi onu da bilmiyorum fikri olan var mı ?

Bu Sayfayı Paylaş