LPG KABLO

VİTESTEN ATMA SORUNU (ACİL yARDIM)

'Accent Forum - Club' forumunda amorgul tarafından 5 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. amorgul

amorgul Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar arbamda vitesten çıkma sorunu var 2 ay önce debriyaj setini değiştirtim. 5.viteste giderken boşa alıyo. Son zamanlarda daha çok yapmaya başladı. Yarın sanayiye gitcem. Kırşehirdeyim. Sizce sorun ne olabilir. Masraf ne tutar yardımcı olursanz sevinirim.
    2003 hyundai accent 1.3 lx hd klm

2. Misafir

Misafir Guest

Eğer senkromeç dişlisinde bir şey yoksa önemli değil, sanırım tamir takımı değişmesi gerekiyor, yüklü bir şey tutacağını sanmıyorum.....

3. raver

raver Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    şanzuman indirmeye çok istiyorlar aslında yapılacak fazla bişey olmasada , diyelim değişecek parçalar 50 ytl adam şanzuman indirmek için 15o ytl istiyor
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley11.gif

4. Misafir

Misafir Guest

Çok zahmetli bir iş, hem şanzıman demontaj ve montajı, hem de şanzımanı dağıtıp toplama, adamlarda haklı bi yerde......

5. teknik05

teknik05 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende 3'ten boşa atma problemi vardı. Ama 3'e atıp debriyaj kavrarken bazen atıyordu. Bende indirecektim şanzumanı ancak şanzıman yağını değiştirince sorun kalmadı. Tavsiye ederim.

6. miladi 0571

miladi 0571 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    büyük geçmiş olsun
    3 ay önce 4 vites atma problemi yaşadım şanzımanı indirmek zorunda kaldım. 4 vites dişlisi kırılmıştı. ben de gördüm. 4 vites dişlisini yeniledim+usta masrafı455 ytl. tabi bu fiyat sanayide servis 800 ytl istedi. yer kayseri.
    umarım seninki dişliler değildir.

7. blnt71

blnt71 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    hakan bülent
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    belki konu çok eski ama yeniden bu problemleri yaşayanlarla tecrübemi anlatayım..2006 model getz 1.4 aracım var .1 ay önce aldım.aracımda hiçbir problem yoktu.satan kişi şanzuman tıpasında kaçak vardı değiştirdim dedi.Bende tamam dedim.fakat 2 gün önce özellikle araba ısınınca ve yokuş yukarı giderken 5. vitesde boşa atıyordu.ustaya gittim 1 gün işi var şanzuman sökülecek dedi..şu durumda 800 tl dedi.benimde aklıma yağ geldi. bursaya giderken çok fazla boşa düşmeye başladı.orhangazide bir tamirciye girdim .vitesin boşa düşmesinden bahsetmeden şanzuman tamirinden bahsederek sanırım yağını tamamlamadılar çünkü aceleye gelmişti falan filan dedim.usta baktıktan sonra şanzumanın çok sıcak olduğunu söyledi .biraz soğuduktan sonra yağ ekledi.tam 2 litre yağ aldı.şanzumanda yarım litre kadar yağ kalmış..şimdi mi sorun falan yok..masraf ne kadar mı :30 tl

Tilki bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş