LPG KABLO

Vites P Konumunda Iken Frene Basınca Gelen Ses

'Tucson Forum - Club' forumunda ekahya48 tarafından 26 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. ekahya48

ekahya48 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Emrah kahya
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Herkese merhabalar 2016 Tucson elite plus 4x4 aracımı yaklaşık 4 ay önce aldım araç suan 18.000 km de hiçbir sıkıntısı yoktu. Geçen hafta ikinci yıl bakımı için Ata Hyundai ye gittim bakımları yapıldı ertesi gün farkettim daha önce böyle birşey dikkatimi çekmedi. Arabayı park ederken önce N konumuna daha sonra otomatik el frenini çektikten sonra P konumuna alıyorum herhangi bir sıkıntı yok fakat aracı tekrar çalıştırıp ayağımı frene basıp D konumuna almadan ayağım frende iken vitesin altından bir yerden tak tak diye bir ses geliyor çok fazla sesli değil ama sadece P konumunda ayağım frende iken geliyor tedirgin oldum sebebi nedir açaba yardımcı olursanız sevinirim

2. sunbeki

sunbeki Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,178
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Bu bir sorun değil. Frene basmadan araç çalışmaz. Tam adını bilmiyorum ama bir nevi kilit açıp kapatma sesi bu. Frene basınca bu ses ile birlikte kilit açılıyor ve araç çalışıyor. Ayak frenden kaldırılınca yine bu ses ile birlikte kilit kapanıyor ve araç çalışmıyor. Normal bir ses yani bu.

makaradayi ve Ali_dulger bunu beğendi.
  3. ekahya48

ekahya48 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Emrah kahya
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Çok teşekkür ederim