LPG KABLO

Vibrasyon

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda senseyak tarafından 18 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. senseyak

senseyak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkeze kolay gelsin.

Aracım 65000 km 1,4 era lpg aracımda 5000 km dir 2500 devire geldiğimde bi vibrasyon zınlama diye tabir ettiğimiz bi titreme oluyor araç şuan serviste beni aradılar buji ve buji kabloları değişecek dediler buji kablosu arızalı olan bi araç tekleme falan yapmazmı bi sıkıntı çıkarmazmı sadece titreme oluyor bana inandırıcı gelmedi ve garanti dışıymış buji ve buji kabloları 180 tl dediler.

Sizlere danışmak istedim şimdiden teşekkürler.

2. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    LPG'yi Aygaz'dan mı alıyorsunuz ve LPG filtresi en son ne zaman değişti?

3. senseyak

senseyak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Lpg yi opetle anlaşmalı olduğumuzdan aygazdan alıyoruz lpg filitresi 2000 km önce değişti her 10000 de küçük 3000 de büyük filitre değiştiriyorum.

4. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aygaz katkılı olduğundan LPG filtresini tıkadığını söyleniyor. Benim tahminim bu yönde. Bir de bu titreşim 2500 devir civarında mı oluyor sadece?

5. senseyak

senseyak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2499 devire kadar hiçbirşey yok 2500 devirde birden zınlama şeklinde pedallardan kasaya heryerden hissediliyor 2500 devirden sonrada tam kesilmiyor hele bide büyük viteste 2500 devirde rapma çıkıyorsanız bariz vibrasyon yapıyor.

Düzenleyen : senseyak

6. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Diğer arkadaşların da yorumunu aldıktan sonra bence iyi bir özel servise gidin. Bujilerin öyle bir sorun oluşturacağını pek sanmıyorum çünkü. Gimat sanayide bildiğim iyi bir usta var, eğer size yakınsa veya gidebilirseniz yerini tarif edeyim. Telefon numarası da vardı.

Düzenleyen : tahrikk

7. senseyak

senseyak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    şaşmazda iyi bir ustamvar buji ve kablosu onu yapmaz dedi ancak garantiden dolayı hyundai servisine gidiyorum arabadan anlamasak kafalarına göre onu bunu değiştirecekler. :(

8. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    O zaman biraz sert çıkacaksınız veya başka bir yetkili servise götüreceksiniz. Bir de servis iyi olmadıktan sonra garantisi olması pek bir şey ifade etmiyor. Yağ değişimini de, trigger değişimini de sanayide yaptırıyoruz. Belki servisin yapabileceği çok uç durumlarda servise giderim.

9. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    eğer ateşlemede sıkıntı varsa yani bujilerden birinde ya da kablolarda sıkıntı varsa motor sarsıntılı çalışır. bu da araçta titreşime neden olur. benim anlam veremediğim durum. servisin bunları komple değişimine 180 tl para istemesi. eski aracımın buji kablolarını servisten yanlış hatırlamıyorsam 26 tlye almıştım. bujilerde 20 tl toplamda 46 tl parça tutuyor. hadi 60 yada 80 olsun işçilik 100 tlmi tutuyor. bence gidin servisten buji kablolarını orjinal alın. dışarıdanda bujileri alırsınız ngk yada champion kullanım kılavuzunda numaraları mevcut serviste aynılarını kullanıyor. bir ustaya 10 tl verdinizmi takar.
    Düzenleyen : mursel_balci

10. senseyak

senseyak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bujileri servis 60000 de taktı servis kablolarda sık değişen birşey değil 180 tl istiyorlar bu neden garantiye girmiyor anlamış değilim. 2 de gideceğim servise biraz sıkıştırıyım bari napıyım.

11. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    eğer servis 60000de buji taktıysa. 65000"de bujileri değiştirelim diyemez. derse taktığı malda sorun olduğunu kendi kabul etmiş olur. servise biraz baskı yapın. siz taktınız bujileri 60000"de deyin. normalde bujilerin ömrü 30000 km.

12. senseyak

senseyak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2 de servisden arabayı almaya gidiceğim konuşacağımbakalım ne olcak. sizinle paylaşırım.

13. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Vibrasyonu var ise ve buji yada kablo ise bunun 2500 /Dk değil daha yukarıda olması gerekir.

Motor kulaklarını kontrol ettirin, Plastik aksamda metale değen birşeyin olup olmadığına bakın

Düzenleyen : Ogun

14. senseyak

senseyak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Motor kulaklarına aracın altına üstüne her yerine sanayideki ustama baktırdım sonra servise götürdüm sanayide dikkatimizi çeken bi parça vardı konvektorun çıkışındaki spiral egzoz bağlantısı tın tın yapıyodu elimizle vurunca.
    Ancak sevis buji kablosu dedi çıktı bende değiştirtmedim arac 2500 de aşırı vibrasyon yapıyor sonra %70 e yakın kayboluyor en yüksek 2500 - 2800 devir bandında yapıyor arac bende şuan ne yapacağımı şaştım 180 tl istediler iş 180 tl de değilde düzeleceğine inanmadığımdan ,acaba beklesem garanti dışı kalınca ustamamı yaptırsam usta buji kablosu vibrasyon yapabilir ama tekleme ve patırdama yapması lazım dedi. Acaba egzozdaki spiralmi yapıyor bugun zamanım olursa sanayidelifte çıkarıp aracı çalıştırıp spiraldenmi geliyor diye kontrol edeceğim eğer gelmiyorsa 75000 de kabloları değiştirsinler serviste.

15. senseyak

senseyak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Biraz önce kaputu açıp 2500 devirde motora elimi koydum motorun kendi acayip titriyor sallantı deilde bi titreme galiba buji kabloları

16. nomad

nomad Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    benim araçdada var sebebini buldum .ısıtıcı lpg rgülatörü titriyor ve bütün metal karoser de yayılıyor

17. tbatikan

tbatikan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    taner
    Yaşadığınız Şehir:
    65-VAN
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Arkadaşalr aynı sorun bendede var sanırım.. 80 ni geçince özellikle direksiyon aşırı titreme yapıyor.. 5 bin km önce lpg filtrelerini değiştirdim.. genlde aygaz kullanıyorum bu filtrelerden olabilir mi?
    Düzenleyen : tbatikan

18. senseyak

senseyak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu soldaki eskilerde beyin dediğimiz parçamı yanlız bende öyle bir sorun yok benim motorun kendi titriyor motora bakarak bile farkedebiliyorsunuz.

Servisten randevu aldım cumartesi kabloları değiştirtcem bakalım sorun çözülecekmi çözülmesse ne cevap verecekler çok merak ediyorum.

19. pasa4444

pasa4444 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    samet pasa
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    merhaba.konu uzun zaman önce konuşulmuş fakat benimde aynı sorunum var.siz titreşim sorununu çözebildiniz mi?

Bu Sayfayı Paylaş