LPG KABLO

V6 Sonata V Kayışı Sıyırması

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda Osman Murat tarafından 16 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. Osman Murat

Osman Murat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Osman Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    Bursada anlayıp yapabilecek bi usta varmı 99 gls 2.5 v6.seyir esnasında giderken duman yapıp yanık bi lastik kokusu geldi ve araç stop edip bi daha çalışmadı.trigeri kopardıgından şüpheleniyorum aynı zamanda dış kayıştada baya bi tahribat var ve aşınma mevcut klima kompresorunde kitlemiş olabileceğini düşünüyorum araç son durumda agır marş çevirip çalışmıyordu.herkeze hayırlı bayramlar

2. Osman Murat

Osman Murat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Osman Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    Yardımcı olacak bi arkadaş yok sanırım sagolun tekrar hayırlı bayramlar

3. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bayram nedeni ile herkes buraya bakamıyor. Bayram telaşı var herkeste. Eğer araç triger kopartmış olsa marşa bastığınız taktirde motor boşa döner ve subaplara vurma sesi duyarsınız. Çok da zorlarsanız vurup eğer ve marşa basmaya devam eder. Tabi bunlar açık kaldıysa diye subaplar var sayım. Sizin sorununuz farklı sanırım. Daha detaylı şekilde açıklar iseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. Osman Murat

Osman Murat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Osman Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    Doğrudur haklisiniz normal seyir esnasında bi duman geldi içeri takırtı ses patırtı hiç bişey olmadı sadece duman ve yanık lastik kokusu oldu araba kendisi stop etti tekrar marş yaptığımda agır çevirdi ve çalışmadı kurtarıcıya koyup evime getirdim dış kayış yani alternatör klima direksiyon hepsine hükmeden kayışta aşırı bi koku vardı kopmamış ama aşınma çok fazla idi sanki avare veya gergilerden biri kitlemişte zorlanmış gibi arabanın altında bibyağ damlatma var ama motor yağı değildi yağ seviyesi 2 saat boyunca aynı seviyede idi yağ damlatmasına rağmen hararet yapmado yağ lambası hiç bişey seyir esnasında yanmadı bu olay olduğu esanada zaten çalışır vaziyette aracı yol kenarına çekip kaputu kaldırıp bakarken stop etti aklıma gelenler bunlar sagolun

5. emirhancakir

emirhancakir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    463
    Ad Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Gergi rulmanı kilitlenmiş olabilir. Aynı şey benim başıma gelmişti ve kayış kopmak üzereyken fark ettim. Paramparça olmuştu kayış. Üstelik benimkisi triger kayışıydı bir de. Arabanın altı ıslaktı, bu ne diye bakarkem gördüm. Allah'ın sevdiği kuluymuşum işaretiyle ucuz yırttım :)

6. Osman Murat

Osman Murat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Osman Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    İnsallah trigerde bi sorun yoktur eğer koptu ise durumumuz kötü bulunduğum yerde bu arabayı sokup revizyon yapacak ustada yok mecbur bursa ayriyetten parça durumu nasıl bulunabiliyormu onuda bilmiyorum niyetim triger ve v kayışını bayram üzeri değiştirmekti aracı arifeden bi gün önce almam zaman darlığı ve hali ile bayramda araba ihtiyacımız olduğu için kullandık ama böyle bi durum oldu hayırlısı olsun

Bu Sayfayı Paylaş