10 Kasım LPG KABLO

Uzun Yol Bakimi Yapilacaklar

'Detaylı Temizlik' forumunda SerialKiller41 tarafından 20 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. SerialKiller41

SerialKiller41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    295
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    15 gun sonra izmitten alanyaya gidicem 1 senedir 10 bin bakimi disinda pek bir sey yaptirmadim araca bu bakimda yapilacaklari listeleyecegim tutarlarinida bakimdan sonra konuya yazacagim bakim yapacak arkadaslara ışık tutar diye dusunuyorum

Arka 2 amortisor degisecek.Sag arka amortisor patladi tum yagini bosaltmis sol arka amortisorde ise mil yamulmus dis duvarina surtmus eritmis

On duzen elden gecicek cunku gaza bastigimda arac saga dalma yapiyor biraktigimda sola dalma yapiyor

Yag ve su bakimi olmayacak 5.000 km once yaptirmistim

Lastikler yeni alindi dunlop 195/55/15 balans ayarlari yapili

Debriyajla ilgili enteresan bir problemim var motor isinmadan once veya soguk havalarda devriyaj kus gibi ama hava sicak oldugunda ve motor isindiginda debriyaj cok sert oluyor problem neden kaynaklaniyor onu arastircam

Arka bagaj kilidi sicak havalarda acilmiyor kilit tarafina disaridan soguk su dokunce aciliyor neden kaynaklandigina baktiricam

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,498
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam aracınızdaki sorunların bir kaçı bayağı enteresan arızalar , ısınınca debriyajdaki ve bagaj kilidindeki durum enteresan ,kolay gele , merakla bekliyorum sonucu.

3. SerialKiller41

Alınan Beğeniler:
    295
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Bugun bakimlari yaptirdim
    4 amortisorde degisti sag on amortisor yag kacirmis sag arka zaten belliydi tum yagini bitirmis
    Aracin gaza bastiginda dalma yapmasi on amortisorden kaynaklaniyormus o sorunum gitti.Zaten resmen kutuge biniyormusum butun amortisorler ozelligini yitirmis degistikten sonra araba farkli bir araba oldu butun ic trim sesleri onden arkadan gelen sesler kesildi
    Zincir kontrolu yapildi usta cok ufak bir ses oldugunu 10.000 icinde degismem gerektigini soyledi arac 170.000”de
    Bagaj kilidine baktirdim motor sicak hava gordugunde calismiyor ona kanaat getirdiler ama parca yoktu degistiremediler
    Debriyaj problemimi ise baski balataya bagladilar ama bir kac yere daha gidicem detayli bakilmasi icin

Toplam masraf
    4 amortisor degisimi ve komple check up 520 TL tuttu tum parcalar dahil

4. fatiher

fatiher Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Fatih Er
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Nerede yaptırdınız tamiratı?

5. SerialKiller41

Alınan Beğeniler:
    295
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Sanayide ozel servis tarzinda bir yer var tanidigim orada yaptirdim.İzmitte oturan arkadaslara yardimci olabilirim bakim onarim konusunda

Bu Sayfayı Paylaş