LPG KABLO

uzaktan kumandam bazen çalışmıyor!

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda teacherO7 tarafından 24 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. teacherO7

teacherO7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar slm. Aracım 2007 Era team, lpg li. Geçen sene hiç olmadık bir anda arabamın kapısını kumanda ile açamamıştım ve garantisi dolmadığı için servisi çağırdım geldiler, çalıştırdılar ve servise götürdük aracımı. Uzun bir incelemeden sonra bi parça değişmeli dediler, hatta ilk defa böyle bir parça sorunu olduğu için ,sipariş verceklerini ve 3-4 gün de anca gelebileceğini söylediler. neyse değiştirdiler garantiden problem kayboldu. geçn gün yine kumanda ile aracımı açamadım, pili zayıflamıştır dedim, yedeği kullandım oda açmadı. derken 2-3 dakika sonra uğraşırken kapılar açıldı. 5-6 gün hiç sorun yok. sonra yine aynı problem oldu, 3-4 dakika uğraştım yine açtı.
    anlamadığım sürekli bir sorun değil, hiç olmadık anlarda rastgele ortaya çıkan bi sorun. neden olabilir acaba, böyle bir sorunla karşılaşan oldumu daha önce. Bu arada garantisi de dolduğu için servise de şimdilik götürmedim henüz. ters bi yerde ve zamanda mağdur olmaktan korkuyorum.

2. faruk55

faruk55 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    294
    Ad Soyad:
    Faruk Karaman
    öncelikle geçmiş olsun.daha öncede aynı sorunu yaşadığınızdan dolayı sorununuza servis mutlaka yardımcı olur

3. onur_team

onur_team Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Malesef özelliklede yaz sıcaklarında eralarda bu sorun oluyor,aynı sorunu bende arabayı aldığımdan beri yaşıyorum,çok sık olmamakla birlikte,tekrar tekrar kumandaya basarak hallediyorum,servise sorduğumda immbolizer ışığına bakın bekleyin türünden cevaplar almıştım, forumdada aynı sorunu yaşayan arkadaşların bazılarının görüşü;yüksek gerilim hattı engel olabilir ifadeleri var.Vesselam olağan sorun kafanıza takmayın.

4. atlantis

atlantis Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Onur Öz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Acayip bir sorun ama zaman zaman hepimiz kumandanın sıcak havalarda çalışmamasına denk geldik.

5. Çağlar Baykan

Çağlar Baykan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad Soyad:
    Çağlar
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    bu ara bende yasıorum durduk yere acılmıor yada kitlemiyor kitlemediği zamanlarda kapıyı acıp sert sekilde kapatınca kumanda calısmaya baslıyor ben cözümü böle buldum ;) kilidi acmadıgındada anahtarla acmak zorunda kalıorum..

KAFKAS TÜRKÜ bunu beğendi.
  6. Hakan G.

Hakan G. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    457
    Ad Soyad:
    Hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Bazen aşırı sıcağa maruz kalınca çalışmıyo... ama bi kaç kere basınca düzeliyo bende.

7. teacherO7

teacherO7 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sağolun arkadaşlar cevaplar için, sıcak kısmı kısmen doğru olabilir, antalyadayım ve yazın oluyor. ama öyle bikaç kez basma falan değil rahat 20-30 kez basıyorum kumandaya anca açılıyor. Hatta en son uğraştım açtı, bu sefer hani 4 lü lamba açınca 3 kez yanıp sönüyor ya direk yandı, kapattım bi garip yandı falan . Ama şuan yine 5-6 gün oluyor bi sorun yok allahtan. Valla bazen kısa süre işim olduğunda kilitlemeye korkar oldum. Garanti öncesi böyle bişeyle karşılaştığım için servis bakar bencede, bi parçası değişmişti çünkü. kalıcı bi çözümü olmalı ama ya, öyle sıcak mıcak ta böyle olacaksa işimiz var.

8. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Kumanda pili bitmiş değilse,bazı alanlarda kumanda sinyalini bozan manyetik alanlar olabiliyor.

9. -OmeR-

-OmeR- Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ad Soyad:
    Ömer Faruk Şahin
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Eski arabamda da vardı 2001 Model Renault megane scenicdi sıcak oluyordu yine serviste beyinde sorun var dediler eraları pek bilmem arabada beyin varsa beyinde de olabilir.

10. <<bülent>>

<<bülent>> Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,903
    Ad Soyad:
    Bülent Nur
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
  11. himura

himura Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhaba,

Konuyu hortlatmış olacağım ama, aynı sorunu bayramda bende yaşadım. 2 - 3 hafta önce kumanda bazen çalışıp bazen çalışmıyordu, daha doğrusu arabadan indiğimde çalışmışsa tekrar geri açmakta hiç sorun olmuyordu ama bir defa kilitleyemiyorsam abir daha çalışmıyordu. Bayramda tamamamen bozuldu hiç çalışmaz oldu. Bugün bir anahtarcıya gittim, hatta Pendikte Şimşek Anahtar diye bir yer. Sağ olsun sorunun kontakta bulunan bir switch ten kaynaklandığını ve 80 TL ye hallolacağını söyledi. Belki bazılarının işine yarar diye paylaşmak istedim.

<<bülent>> bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş