10 Kasım LPG KABLO

Uzaktan kumanda çalışmıyor

'Getz Forum - Club' forumunda tufandeniz tarafından 26 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. tufandeniz

tufandeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    120
    Ad Soyad:
    Ersin KARABULUT
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Honda
    Selamlar arkadaşlar,
    Gecen hafta hiçbir sorun yokken bu hafta anahtarla kapıları açmak zorunda kaldım
    Kumandanın ışıkları yanıyor hatta aç kapa yapınca arabanın ışıklarıda yanıp sönüyor fakat kapıları kilitleyip açmıyor.
    Bi anahtarcıyakumandaların ikisinide gösterdim,anahtarcı kumandaların sinyal gönderdiğini söyledi
    Sizce sorun nerde arkadaşlar?
    ysrdımlarınızı bekliyorum

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merkezi kilit rölesinde sorun olabilir.

Düzenleyen : Serdar

3. tahirabi

tahirabi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Tahir KOÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Manuel olarak içerden merkezi kilit çalışıyorsa röle de değildir.Çalışmıyorsa röle olabilir.

4. tahsins

tahsins Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    zamanla sol kapıdaki motoru bozuluyor onların. bendede pek çok kez bozuldu ve değişti. ucuz birşey 10-15 tl birşey. sadece sol ön kapının içeriden sökülmesi-motorun değişmesi ve tekrar içi kapının takılması lazım. fazla birşey tutmaz.

5. tufandeniz

tufandeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    120
    Ad Soyad:
    Ersin KARABULUT
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Honda
    Cevaplarınız için teşekkürler.

6. green_81

green_81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Benzer bi sorun bende de oluyor .. Şöyle anlatayım bazen kumanda dan bastığımda sadece sol ön kapı açılıyor diğer kapılarda bi numara yok . Kumanda dan kilitliyorum ama açamıyorum .

deadalive51 bunu beğendi.
  7. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    aramıza hoşgeldiniz, tanışma bölümünden kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz

8. tufandeniz

tufandeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    120
    Ad Soyad:
    Ersin KARABULUT
    Yaşadığınız Şehir:
    45-MANİSA
    Araç Modeli:
    Honda
    kapı açma kapama otomatiği bozulmuş(ssoför kapısı içerisinde küçük bi cihaz)
    çok basıt bişeymiş ama benim yapmam mümkün değilmiş onu anladım
    7,5 tl yeni otomatik,15 tl işçilik toplamda 22,5 tl
    Düzenleyen : tufandeniz

9. tahsins

tahsins Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sanırım tutturdumhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley9.gif
    <div style="-: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; : rgb(255, 255, 255); margin-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: rgb(0, 0, 0); font-weight: normal; font-size: 12px; ">

10. kann

kann Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    1 haftadır bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Uzaktan kumandayla kapıları açamıyorum. Sürücü kapısının yanında kumandanın açma tuşuna bastığımda tık diye bi ses geliyo fakat kapı kilidi açılmıyo.
    Bu uzaktan kumandaların garantisi kaç yıl bilen var mı acaba?
    1 haftadır manuel takılıyorum,uzaktan kumanda ileaçma kapamanındeğerini anladım :)

11. Kibitzer

Kibitzer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Zafer A.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Bende de benzer bir olay olmuştu. Bendeki problemin nedeni sürücü kapısındaki kilitleme mandalının sıkışması gibi basit birşeydi. Tüm kapıları kilitleyen mandalı elimle dahi zor kapatıp açıyordum. Serviste garantiden yapıldı. Yaklaşık dört yıl önce olmuştu, şu güne kadar bir daha problem çıkarmadı.

12. CiVaNMuKTi

CiVaNMuKTi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim bu merkezi kilitteki olayım çok enteresan. olayın anlaşılması açısından kronolojik olarak anlatsam iyi olacak sanırım;
    kumanda güzel güzel çalışırken bir gün sabah çalışmayıverdi. eee mecburen anahtarla açtım. bu sefer alarm çalıştı. anahtarı sok, immobilizer devreden çıksın derken alarm sustu. elektrikçiye götürdüm. biz yapamayız dedi, servise git. sanırım başından savdı. servise gitmedim bir süre kullandım aracı. sonra bir gün kendiliğinden çalışmaya başladı.
    sonra tekrar gitti. pili filan yeni sorun onda değil yani. kışlık bakıma götürdüğümde tamirci bi elektrikçi tavsiye etti. götürdüm arabayı amcaya çöyle bi baktı. pedalların ordaki kabloları filan çıkardı ve tarihi cümleyi patlattı: "senin arabanın beynini sökmüşler". dedim ne demek sökmüşler cayır cayır çalışıyor araba. bak işte sökmüşler dedi tekrar ben de gülmemek için kendimi zor tutarak "iyi madem" dedim ve gittim. (ben aracı bi ara çok yakıyor diye servisine filan gösterdim. pedalların ortaki kablolara bi alet takıyorlar ve yakıtını ölçüyorlar. birşey eksik olsa heralde servisteki söylerdi değil mi?) neyse...
    baya bi süredir anahtarla açıp kapatırken geçenlerde sabah hava çok soğuk (ankara batıkent) araba çalışmadı bir türlü, ben de marşa abanınca akü zayıfladı haliyle. itecek durum da yok. hanımı aradım gelmiyon mu aşağı benim araba çalışmadı derken anahtarı kontaktan çıkardım ve yanlışlıkla anahtar üzerindeki düğmeye basmışım şark kapandı araba.
    iyi haller olsun dedim kendime akü bitecek gibi ama merkezi kilit düzeldi :)
    kaç gündür de maşallah güzel güzel açıp kapatıyor.
    ama benim canımı sıkan sabahları zor çalışması. akünün ışığı yeşil. 2 senelik. 72 amper. inci akü. daha soğuk günlerde çalıştı. bugün hava nispeten sıcak bugün gene çalışmadı yokuş aşağı saldım vurdurarak çalıştırdım. zaten çok yakıyo canımı sıkıyo bu getz. satsam mı acaba?

13. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Geç çalışma sorununun çözümü kızdırma bujilerini değiştirmek olabilir.
    Yedek kumandanız varsa onunla deneme yapın. Aynı sorun onda da varsa sorun araçtadır ama yapmazsa kumandaya bakmak lazım. Pil ve temas noktalarında korozyon oluşmuş ve akımın geçmesini engelliyor olabilir. Gerçi immobilzer'la ilgili sorun yok sanırım.

14. CiVaNMuKTi

CiVaNMuKTi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    cevap çok hızlı geldi. hoşuma gitti doğrusu.
    immobilizerda problem yok. aracın yedek anahtarı uzaktan kumandalı değil. onun için anahtarı test edemem. ancak ilginç olan akü zayıflayınca kumandanın çalışmaya başlaması. var bi hinlik ama anlayamadım. şimdilik kullanıyorum bakalım :)

15. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sabah çalışmama olayı başka tabi, akünün yeşil ışığına bence güvenmeyin. kızdırma bujisi de olabilir, yakıttan da olabilir,

16. bgr_

bgr_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Buğra
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    tufan bey aracınız dizelse;kontağı açıp göstergeden kızdırma bujilerinin lambasını izleyin ışık söndüğünde kontağı kapatıp tekrar açın kızdırma bujileri biraz daha ısıtsın.bu şekilde daha kolay çalışıyo =)

akagiz bunu beğendi.
  17. KAFKAS TÜRKÜ

KAFKAS TÜRKÜ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    AYDIN CANLI
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Arkadaşlar dün arabayı otomatik araba yıkamaya soktum ondan sonra arabanın kapıları kumandayla açılmıyor kumandaya basınca kumandanın ışıkları yanıyor ama hiç bir kapı kumandayla açılmıyor Manuel açıyorum içeriden de merkezi kilide bastığımda kirleniyor sorun nedir sizce iç aksam mı ıslanmıştır 1 hafta kurumasını mı bekleyeyim?

18. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bu sıcakta güneşin altında bırakın, aksamına bütün aksam kupkuru olur ama su alan bir yer varsa yağmurlar gelmeden sorununuzu cozmelisiniz.

KAFKAS TÜRKÜ bunu beğendi.
  19. KAFKAS TÜRKÜ

KAFKAS TÜRKÜ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    AYDIN CANLI
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Aynı yerde arabayı 10 kere yıkattım hiç sorun yaşamadım ama bu sefer arabayı komple yıkadıktan sonra çok basınçlı hava üflüyor makine bastan sona aksine yıkama makinesinin su fışkırtma sistemi bozulmuş hem aşırı basınçlı hava üfledi aynı zaman da bozulduğu için su fışkırtıyordu tahminimce içlerine kadar işledi su 2 gün oldu halen çalışmıyor kumanda çalışıyor ama kilitleme sistemi çalışmıyor bagaj kilidi bile çalışmıyor kumandayla anahtarla çalışıyor ne yapmak gerek acaba 7 8 gün daha bekleyeyim mi? Anahtarla aç kapa hoş olmuyor

20. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,777
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    araçta sonradan takılan merkezi kilit varsa şoför kapısının içindeki motorda sorun olabilir

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş